10.2.2021 - 15:03

Neste atjaunojamie produkti palīdzējuši 2020. gadā samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas par 10 miljoniem tonnu

Neste atjaunojamie produkti 2020. gadā palīdzējuši klientiem dažādos tirgos visā pasaulē kopumā samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas par 10 miljoniem tonnu*. Šis apjoms ir līdzvērtīgs oglekļa dioksīda pēdai, ko vidēji rada 1,5 miljons Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju**, vai 3,7 miljonu vieglo automobiļu izmantošanas pārtraukšanai vesela gada ilgumā.

“Mēs esam apņēmušies palīdzēt klientiem līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas par 20 miljoniem tonnu gadā. Plānojam realizēt šo apņemšanos ar Neste atjaunojamajiem un aprites principam atbilstošajiem risinājumiem ceļa transporta un aviācijas, kā arī plastmasas un ķīmijas ražošanas nozarēm. Sasniedzot siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazinājumu par 10 miljoniem tonnu, mēs jau esam pusceļā uz šīs apņemšanās veiksmīgu īstenošanu. Mēs esam ārkārtīgi lepni sadarboties ar klientiem un partneriem visā pasaulē, lai vēl vairāk samazinātu klimatu ietekmējošās emisijas,” norāda Neste prezidents un izpilddirektors Pīters Vanakers (Peter Vanacker).

“Visas bioekonomikas inovatīvie risinājumi sniedz milzīgu potenciālu izmešu samazināšanai. Piemēram, ceļu transportā Atjaunojamo energoresursu direktīva bijis spēcīgs un veiksmīgs rīks, lai Eiropas transporta nozari pievērstu atjaunojamajai enerģijai. Piemēram, ES dalībvalstis ziņo, ka 2018. gadā gandrīz 90% atjaunojamo energoresursu transporta nozarē bija biodegvielas***,” piebilst Vanakers.

Vairāk nekā 10 gadus Neste nemitīgi palielinājusi atjaunojamo produktu ražošanas apjomu. Šobrīd uzņēmums savās pārstrādes rūpnīcās Singapūrā, Roterdamā un Porvo (Somijā) spēj saražot 3,2 miljonus atjaunojamu produktu gadā. Lai nodrošinātu izaugsmi nākotnē, Neste pasaulē paplašina savas atjaunojamo energoresursu izejvielas un ražošanas platformas. Pateicoties darbības paplašināšanai Singapūrā, Neste 2023. gadā kopējo atjaunojamo produktu ražošanas jaudu pasaulē pietuvinās 4,5 miljoniem tonnu.

“Ir nepieciešami visi pieejamie risinājumi, ja mēs kopīgiem spēkiem vēlamies novērst klimata krīzi. Mūsu atjaunotais zīmola solījums – Change runs on renewables – akcentē mūsu apņemšanos palielināt atjaunojamo energoresursu ražošanu, vienlaikus izstrādājot jaunus risinājumus, kas veicina darbību izaugsmi,” piebilst Vanakers.

* Metode, kas izmantota, lai aprēķinātu emisiju dzīves ciklu un emisiju samazinājumu, atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamo energoresursu direktīvai (2009/28/EK).
**Avots: Pasaules banka. 
*** Eiropas Komisija: Progresa ziņojums par atjaunojamo enerģiju, kas publicēts 2020.gd 14.oktobrī, COM (2020) 952 galīgā redakcija.


Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2019. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv