Neste Pro Diesel

Pro Diesel ir unikāla dīzeļdegviela, kura ražota Somijā Neste rūpnīcā. Tā ir pirmā un līdz šim vienīgā dīzeļdegviela pasaulē, kas atbilst visstingrākajiem Pasaules degvielas hartas (World Wide Fuel Charter) ieteikumiem.

Neste Pro Diesel ir pilnīgi jauna un unikāla dīzeļdegviela, kuru izstrādāta Somijā, naftas un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmumā Neste.

Šī ir pasaulē pirmā dīzeļdegviela, kas atbilst Eiropas, ASV un Āzijas valstu autoražotāju stingrākajām degvielas prasībām, kas apkoptas Pasaules degvielas hartā (WWFC – Worldwide Fuel Charter). Pasaules degvielas hartas ieteikumi ir balstīti plašā izpētes darbā un pieredzē, kas apkopota, lietojot dažādas degvielas visā pasaulē. Pasaules degvielas hartas stingrākās prasības apkopotas 5.direktīvā un tās būtiski pārsniedz konvencionālās degvielas (E590) specifikāciju. Neste Pro Diesel ir pirmā un pašlaik vienīgā dīzeļdegviela pasaulē, kas spēj izpildīt Pasaules degvielas hartas 5.direktīvas prasības.

Neste Pro Diesel pārākums pār citām pasaulē pieejamām dīzeļdegvielām skaidrojams ar progresīvu pārstrādes tehnoloģiju un visaugstākās kvalitātes ogļūdeņraža frakcijām. Neste Pro Diesel sastāvā ir Neste atjaunojamā dīzeļdegviela jeb hidrogenētas augu eļļas (HVO), kuru iegūst, hidrogenizējot dažādas augu un dzīvnieku pasaules izcelsmes produktus – palmu augļu eļļu, dzīvnieku un zivju tauku pārpalikumus, rapšu un sojas eļļu, aļģes, mikrobus un citas izejvielas.

 

 

Somijas VTT Tehniskās pētniecības centra, Tamperes Lietišķo zinātņu Universitātes un Neste dzinēju laboratorijas veiktajos testos Neste Pro Diesel uzrāda pārākumu 10 būtiskākajos dīzeļdegvielas parametros:


Atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem

1. Kas ir Pasaules degvielas harta? (World Wide Fuel Charter)

Pasaules degvielas harta ir Eiropas, ASV un Āzijas valstu autoražotāju parakstīta vienošanās par specifiskiem degvielas standartiem. Tā uzstāda degvielai daudz augstākas kvalitātes prasības nekā pamatstandarts (EN 590). Harta atspoguļo pašu autoražotāju prasības, kamēr EN 590 standarts (šobrīd saistošs visām ES valstīm) nosaka tikai degvielas minimālo kvalitātes līmeni, kas nepieciešams, lai nodrošinātu automašīnas garantiju. Pasaules degvielas hartas 5. direktīva satur visstingrākās prasības, un Neste Pro Diesel ir pirmā un vienīgā dīzeļdegviela pasaulē, kas spēj tās izpildīt.

-----------------------------------------------

2. Kādiem transporta līdzekļiem vai dzinējiem Neste Pro Diesel ir piemērota? 

Degviela ir piemērota visām automašīnām ar dīzeļdzinējiem, neatkarīgi no ražošanas gada. To iespējams arī jaukt ar parasto dīzeļdegvielu. 

-----------------------------------------------

3. Kā Neste Pro Diesel ietekmē automašīnas degvielas patēriņu? 

Somijas VTT Tehniskās pētniecības centrā veiktie testi parāda, ka degvielas patēriņš ir līdz 5% zemāks salīdzinājumā ar parasto dīzeļdegvielu. Precīzāks patēriņa samazinājums ir atkarīgs no konkrētās automašīnas, braukšanas apstākļiem un braukšanas stila. 

-----------------------------------------------

4. Kā Neste Pro Diesel ietekmē dzinēja jaudu un apgriezienu skaitu? 

Tamperes Universitātes Lietišķo zinātņu laboratorijas veiktie mērījumi uzrāda, ka jauda un dzinēja apgriezieni uzlabojas līdz 4%, braucot ar Neste Pro Diesel. 

-----------------------------------------------

5. Kā Neste Pro Diesel lietošana ietekmē dzinēja izmešu daudzumu? 

CO2 izmeši degvielas dzīvescikla laikā samazinās līdz pat 20%. Nox, ogļūdeņraža un cieto daļiņu izmešu daudzums arī ir zemāks. Uzsākot braukšanu ar aukstu dzinēju, Neste Pro Diesel augstais cetānskaitlissamazina izplūdes gāzes un dzinēja troksni. 

-----------------------------------------------

6. Kā Neste Pro Diesel ietekmē dzinēja darbības efektivitāti? 

Dzinējā samazinās oglekļa nogulšņu veidošanās, kā arī degvielas inžektori un cieto daļiņu filtri saglabāas tīri ilgāku laiku, kā rezultātā dzinējs kalpo ilgāk. Filtru kalpošanas ilgums palielinās, jo šī degviela sadeg, praktiski neatstājot pelnus. Arī dzinēja motoreļļa kalpo ilgāk, nekā to iesaka eļļas nomaiņai. Tā rezultātā dzinējs nolietojas mazāk, un tā mūžs ir ilgāks. 

-----------------------------------------------

7. Kāda ir Neste Pro Diesel darbība aukstā laikā? 

Aukstā laikā ziemas Neste Pro Diesel nodrošina labāku dzinēja darbību nekā parastā ziemas dīzeļdeviela.- saduļķošanās temperatūra ir -32 °C, bet sasalšanas temperatūra -37 °C. Degvielas augstais cetānskaitlis uzlabo arī dzinēja piestartēšanu aukstā laikā. 

------------------------------------------------

8. Vai Neste Pro Diesel degviela ir dārgāka par parasto dīzeļdegvielu?  

Kaut arī tā ir dārgāka par parasto dīzeļdegvielu, Neste ProDiesel ir nepārspējama 10 svarīgākajos dīzeļdegvielas parametros. 

 


Neste Pro Diesel ir pieejams lielākajās Neste degvielas uzpildes stacijās: