Mūsu transformācijas ceļš

Neste kā uzņēmuma transformācija ir ievērojama- no reģionāla naftas pārstrādes uzņēmuma līdz kļūšanai par pasaules līderi atjaunojamo un apļveida risinājumu jomā.

Neste dibināta 1948. gadā ar mērķi nodrošināt naftas piegādes Somijā. Turpmākajos gadu desmitos uzņēmums pastāvīgi pieauga un uzbūvēja divas naftas pārstrādes rūpnīcas Somijā — pirmo Naantali (1957. gadā) un otro Porvo (1965. gadā). Liela izpēte, testēšana un ražošana bija turpmāko gadu Neste vadmotīvs. 1970. gados Neste kļuva par Somijas lielāko uzņēmumu. Pēc pāris gadiem Neste izveidoja mazumtirdzniecības staciju tīklu Somijā, kā arī Baltijas valstīs. 

1995. gadā Neste kļuva par kotēto uzņēmumu Helsinku Fondu biržā. Pāris gadus vēlāk kompānija apvienojās ar "Imatran Voima", lai veidotu Fortum Corporation, kas tika uzskaitīta 1998. gada decembrī. Apvienotā naftas un elektroenerģijas kompānija turpinājās līdz 2005. gadam, kad Neste ieņēma savu vietu Helsinku Fondu biržā.

 

 

2015. gadā uzņēmuma nosaukums Neste Oil tika mainīts uz sākotnējo nosaukumu Neste, lai atspoguļotu izmaiņas mūsu stratēģijā attiecībā uz atjaunojamiem energoresursiem.

Deviņdesmito gadu beigās un 2000. gadu sākumā tika veiktas šādas izmaiņas: 1996. gadā Neste patentēja tam patentēto NEXBTl rafinēšanas tehnoloģiju, lai taukus pārvērstu molekulās, kas varētu aizstāt fosilās izejvielas degvielas ražošanā. Atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošana Porvoo sākās jau 2007. gadā. 2010. un 2011. gadā Neste sāka ražot jaunus atjaunojamos ražojumus Singapūrā un Roterdamā, Nīderlandē. Neste izvirzīja mērķi kļūt par pasaules vadošo atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotāju.

Nākamās desmitgades laikā, pateicoties inovācijas mantojumam, Neste sasniedza savu mērķi kļūt par pasaulē lielāko atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotāju.

Neste tagad ir spēcīgā pozīcijā otrajam izaugsmes un pārveides vilnim. Mūsu mērķis ir kļūt par pasaules līderi atjaunojamo un cirkulāro risinājumu jomā. Mēs esam apņēmušies virzīties uz priekšu ātrāk un drosmīgāk, iet patiesi globāli, kā arī paplašināt un atvērt jaunus tirgus atjaunojamā autotransporta, aviācijas un polimēru, un ķīmiskās rūpniecības nozarēs.