Neste atjaunojamā dīzeļdegviela - ražošanas process

Neste ir vadošais atjaunojamo resursu dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē, kas ik gadu iegulda desmitiem miljonu eiro izpētē, jaunu nākotnes tehnoloģiju un produktu izstrādē ar mērķi nākamajām paaudzēm atstāt zaļāku un tīrāku apkārtējo vidi, vienlaikus atvieglojot ikdienu tiem, kuri ir pie stūres. 

 

Neste MY ķīmiskā formula ir identiska fosilās dīzeļdegvielas ķīmiskajai formulai

Neste atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota hidrogenēšanas procesā, no izejmateriāla atdalot piemaisījumus, un pēc tam notiek hidrogenēšana augstā temperatūrā. Rezultātā iegūst nemainīgas kvalitātes degvielu bez krāsas un smaržas, kuras ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste atjaunojamo dīzeļdegvielu var iejaukt fosilajā dīzeļdegvielā ļoti augstās piejaukuma proporcijās vai pat izmantot neatšķaidītā veidā visos jau esošajos un nākotnes dīzeļdegvielas transportlīdzekļos. Šīs dīzeļdegvielas izmantošana mazina arī ogļūdeņražu un slāpekļa oksīda izmešu daudzumu. 

Neste atjaunojamā dīzeļdegviela ir unikāls produkts, kas ir klasificējams kā hidrogenētā augu eļļa (HVO). Ar uzņēmuma patentēto NEXBTL tehnoloģiju atjaunojamie produkti var tikt elastīgi attīrīti no plaša izejmateriālu klāsta, galaproduktiem nodrošinot augstāko kvalitāti. Mūsdienās aizvien vairāk HVO tiek ražota no atkritumiem un pārtikas pārstrādes pārpalikumiem.