Sīkdatnes

Spēkā no 2015. gada 21.septembra

Šī tīmekļa vietne pieder, to uztur un pārvalda sabiedrība ar ierobežotu atbildību “NESTE LATVIJA”, vienotais reģistrācijas numurs 40003132723, juridiskā adrese Bauskas iela 58a, Rīga, LV-1004 (turpmāk – “Neste”).
Neste aizsargā un rūpējas par tīmekļa vietnes apmeklētāju privātumu un personas datu aizsardzību. Izmantojot (apmeklējot) šo vietni, Neste neievāc un neapstrādā Jūsu personas datus Fizisko personu datu aizsardzības likuma izpratnē, izņemot informāciju, kas tiek ievākta un apstrādāta kā turpmāk izklāstīts šajā Sīkdatņu politikā (turpmāk – “Sīkdatņu politika”).
Neste ievāc un apstrādā personas datus tikai Privātuma politikā norādītājos gadījumos.

Informācijas ievākšana un izmantošanas mērķis

Ikreiz, kad Jūs apmeklēsiet šo tīmekļa vietni, mūsu serveri reģistrēs Jūsu ierīces interneta protokola (IP) adresi, pārlūkprogrammas veidu, valodu iestatījumu, operētājsistēmu, interneta pakalpojumu sniedzēju (ISP) un datuma/ laika zīmogu.
Šo informāciju Neste izmantos tikai, lai nodrošinātu drošu un ērtu vietnes darbību, kā arī statistikas veidošanas vajadzībām, proti, lai uzzinātu vairāk par vietnes apmeklētāja darbībām vietnē un analizētu apmeklētāju vietnes lietošanas pieredzi.
Neste neievāks nekādu citu informāciju, kuru apvienojot ar iepriekš norādīto informāciju, vietnes apmeklētājs tiktu vai varētu tikt identificēts, izņemot Privātuma politikā norādītos gadījumus. Līdz ar to iepriekšminētā informācija nav uzskatāma par personas datiem Fizisko personu datu aizsardzības likuma izpratnē.

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatne [angļu val. “cookie”] ir neliela izmēra teksta datne (mazāka nekā 1 KB), ko tīmekļa serveris pārsūta pārlūkprogrammai (piemēram, Internet Explorer, Google Chrome, Firefox vai Safari), lai tā to saglabātu lietotāja ierīces (piemēram, dators vai mobilais tālrunis) cietajā diskā. Sīkdatņu galvenais mērķis ir nodrošināt tīmekļa vietnes tehnisku funkcionēšanu un atpazīt ierīci, ar kuru apmeklētājs piekļūst tīmekļa vietnei, tādējādi piedāvājot tīmekļa vietnes saturu, kas īpaši pielāgots katram tīmekļa vietnes apmeklētājam.
Sīkdatnes pēc to veidiem var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgajās sīkdatnēs. Sesijas sīkdatnes ir tādas sīkdatnes, kuras tiek saglabātas Jūsu ierīces pārlūkprogrammā un tiek dzēstas, kad Jūs aizverat tīmekļa vietni. Šāda veida sīkdatņu izmantošana ir nepieciešama, lai tehniski un funkcionāli nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību. Savukārt pastāvīgās sīkdatnes ir tādas sīkdatnes, kuras tiek uzglabātas Jūsu ierīces pārlūkprogrammā starp tīmekļa vietnes apmeklēšanas reizēm. Visbiežāk pastāvīgo sīkdatņu izmatošanas mērķis ir nodrošināt tīmekļa vietnes apmeklētājam ērtāku un personalizētu tīmekļa vietnes lietošanu, piemēram, atceroties izvēlēto valodu vai citas iepriekš veiktās izvēles, apmeklējot tīmekļa vietni.
Tāpat tiek izdalītas pirmās personas sīkdatnes un trešo personu sīkdatnes. Pirmās personas sīkdatnes ir sīkdatnes, kuras tīmekļa vietne, kuru Jūsu apmeklējat, pārsūta un saglabā Jūsu ierīces pārlūkprogrammā, savukārt trešās personas sīkdatnes ir tādas sīkdatnes, kuras pārsūta un saglabā Jūsu ierīces pārlūkprogrammā nevis apmeklētas tīmekļa vietnes pārvaldītājs, bet trešā persona (visbiežāk izmantojot uznirstošus reklāmas logus).
Detalizēta informācijas par sīkdatņu veidiem un to izmantošanu ir pieejama šeit.

Kādas sīkdatnes izmanto Neste?

Neste šajā tīmekļa vietnē izmanto vai var izmantot šādas pirmās personas sesijas un pastāvīgās sīkdatnes šādiem mērķiem:
Tehniskās sīkdatnes (ROUTEID, JSESSIONID) – to mērķis ir nodrošināt tīmekļa vietnes darbību un funkcionalitāti, lai tīmekļa vietnes izvēlnes un funkcijas darbotos pareizi. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietnes darbība nav iespējama.
Funkcionālās sīkdatnes ([siteprefix]_cookie,sfrmap, sfrsvc,has_js, SESS<random hash>) – to mērķis ir padarīt tīmekļa vietnes lietošanu ērtāku. Šīs sīkdatnes nav primāri nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionēšanai, bet padara tīmekļa vietnes lietošanu ērtāku un personalizētāku, kā arī nodrošina meklēšanas rīka darbību tīmekļa vietnē.
Šajā tīmekļa vietnē izmanto vai var tikt izmantotas arī šādas trešo personu sesijas un pastāvīgās sīkdatnes:
Analītiskās sīkdatnes (utma, utmb, utmc, utmz) – Neste izmanto Google Analytics rīku, lai statistikas vajadzībām iegūtu informāciju par tīmekļa vietnes unikālo apmeklējumu skaitu, katra tīmekļa vietnes apmeklētāja pavadīto laiku tīmekļa vietnē, noteiktu apskatītās tīmekļa vietnes sadaļas, u.tml. Vairāk informācijas par Google Analytics rīku un to izmantotajām sīkdatnēm ir pieejama šeit.
Google kartes sīkdatnes (NID, PREF) – šīs sīkdatnes reģistrē Google karšu izmantošanu Neste tīmekļa vietnē. Google konfidencialitātes politika ir pieejama šeit.
Youtube sīkdatnes (VISITOR_INFO1_LIVE, use hitbox) – šo sīkdatņu mērķis ir apkopot anonīmu statistiku par Neste izvietotajiem video materiāliem YouTube tīmekļa vietnē. Google konfidencialitātes politika ir pieejama šeit.
AddThis sīkdatnes (atuvc, atuvs) – AddThis var saglabāt sīkdatnes Jūsu ierīces pārlūkprogrammā, kas nepieciešamas, lai dalītos ar Neste tīmekļa vietnes saturu sociālajos tīklos (piemēram, Facebook, Twitter, LinkedIn, Youtube, Flickr, u.tml.) vai lai izveidotu piekļuves statistiku. Šo sīkdatņu esamība, skaits un statuss var būt atkarīgs no tā, kā Jūs izmantojat attiecīgos sociālos tīklus pirms Neste tīmekļa vietnes apmeklējuma vai tā laikā. Mēs Jūs lūdzam ņemt vērā šo sociālo tīklu sīkdatņu pārvaldības noteikumus attiecīgajās tīmekļa vietnēs. AddThis privātuma politika ir pieejama šeit.

Kā Jūs varat atteikties no sīkdatņu izmantošanas?

Ja Jūs nevēlaties, lai Jūsu ierīces pārlūkprogrammā tiktu saglabātas šīs tīmekļa vietnes vai šajā Sīkdatņu politikā norādīto trešo personu nosūtītas sīkdatnes, Jums ir iespēja atteikties no sīkdatņu saņemšanas un saglabāšanas Jūsu ierīces pārlūkprogrammā. Lielākajai daļai populārāko pārlūkprogrammu var uzstādīt iestatījumus, kas atspējo sīkdatņu saņemšanu. Šie iestatījumi visbiežāk ir atrodami pārlūkprogrammu izvēlnes sadaļās “preferences” vai “opcijas”. Vispārīga informācija, kā mainīt sīkdatņu saņemšanas iestatījumus, ir pieejama šeit. Lūdzam ņemt vērā, ka, atsakoties no sīkdatņu saņemšanas, šīs tīmekļa vietnes darbība var tikt apgrūtināta vai tās saturs var nebūt Jums pilnībā vai daļēji pieejams.
Instrukcijas, kā mainīt sīkdatņu iestatījumus populārākajām pārlūkprogrammām, ir atrodamas:

Firefox 2.0+ / 3.0+ / 4.0+/8.0+
Internet Explorer (IE) 9.0+
Internet Explorer (IE) 11.0+
Google Chrome
Safari
Opera