Jūs atrodaties šeit

Run for Future by Neste

Mūsu mērķis ir radīt veselīgāku un tīrāku planētu mūsu bērniem, kas liek izvirzīt un sasniegt arvien augstākus mērķus!

Apvienojot spēkus ar Rimi Rīgas maratonu, pirmo reizi tiks rīkotas starptautiskas sacensības "Run for Future by Neste" ar mērķi pievērst plašākas sabiedrības uzmanību planētas saudzēšanai. 

Sacensības, kas 5 km un 10 km distancēs norisināsies no 5. līdz 11.aprīlim Rimi Rīgas maratona virtuālajā Skriešanas klubā, ir bez maksas un tajās var piedalīties ikviens skriešanas entuziasts. 

Starptautiskas sacensības ar Eiropas atlētu līdzdalību

Izmantojot videi visdraudzīgāko- virtuālo sacensību formātu- aicinām ikvienu pievienoties "Run for Future by Neste" sacensībām no 5. līdz 11.aprīlim, izvēloties kādu no distancēm. Savu dalību šajā skrējienā ir apstiprinājuši tādi Eiropas atlēti kā britu skrējēja Eiliša Makolgana (Eilish McColgan), Rio un Londonas olimpisko spēļu dalībniece, norvēģis Sondre Nordstads Moens (Sondre Nordstad Moen), Rio olimpisko spēļu dalībnieks, kurš iecerējis šo sacensību laikā ne tikai vērst uzmanību uz planētu saudzējošiem ieradumiem, bet arī uzstādīt valsts rekordu 10 km distancē Norvēģijas čempionātā, zviedrs Deivids Nilsons (David Nilsson), nacionālā rekorda turētājs gan 5 km, 21 km un 42 km distancēs, dvīņu māsas vācietes Anna un Lisa Hāneres (Anna Hahner, Lisa Hahner), Rio olimpisko spēļu dalībnieces, labākā Krievijas maratoniste Sardana Trofimova, kā arī Rimi Rīgas maratona 2019. gada uzvarētājs etiopietis Andualems Belejs Šiferavs, kurš maratonu noskrēja 2:08:51. Un, protams, Baltijas kaimiņi - igaunis Romāns Fosti, Rio olimpisko spēļu dalībnieks, un Lietuvas jaunā daudzsološā maratoniste Vaida Zusinaite. Vadošos Latvijas skrējējus “Run for Future by Neste” pārstāvēs un uz ilgtspējīgiem ieradumiem ikdienā iedvesmos titulētā Jeļena Prokopčuka, kā arī Jānis Višķers un Ilona Marhele.

 

Dalība sacensībās bez maksas

Sacensības norisināsies no 5.-11. aprīlim Rimi Rīgas maratona virtuālajā skriešanas klubā, rezultātus fiksējot ar viedpulksteņa un skriešanas lietotnēm. Visi finišētāji, kuri visaktīvāk un iesaistošāk aicinās pārējos spert vismaz vienu papildu soli ikdienā savas planētas labā, izlozes kārtībā varēs pretendēt uz ilgtspējīgām balvām no mums. 

 

 Kā piedalīties?

1.  Izveido profilu Rimi Rīgas virtuālajā Skriešanas klubā

2. Pievieno profilam savu viedpulksteni vai skriešanas lietotni (no šī brīža visas aktivitātes sinhronizēsies automātiski)

3. Skriešanas kluba sadaļā izaicinājumi reģistrējies 5 km vai 10 km izaicinājumam "Run For Future by Neste"

4. 5.-11. aprīlī jebkurā laikā vai vietā noskriet izvēlēto distanci ar savu viedpulksteni vai skriešanas lietotni

5. Ievies vismaz vienu vidi saudzējošu paradumu savā ikdienā un dalies ar to sociālajos tīklos, lai iedvesmotu citus. Atzīmē @RimiRigaMarathon, @NesteLatvija un mirkļbirkas #StepUpOurPlanet un #RunForFutureByNeste, lai laimētu lieliskas balvas no mums. 

 

Skriet par tīrāku planētu

Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubs pats par sevi ir idejas par tīrāku planētu iemiesotājs, ņemot vērā, ka atlēti skries un sacentīsies katrs savās mājās. Tādējādi netiks atstāts pēdas nospiedums, ko neizbēgami rada klātienes sacensības. Sacensību mērķis nebūt nav tikai noskriet 5 km vai 10 km jebkurā vietā pasaulē. Mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību un aicināt ikvienu no mums paspert soli tuvāk tīrākai planētai, ikdienā ieviešot vidi saudzējošus paradumus, piemēram, aizgriezt krānu, ziepējot rokas vai mazgājot traukus, izmantojot vairākkārt lietojamus plastmasas traukus un termokrūzes, dodoties uz veikalu ar savu iepirkuma maisiņu, šķirojot atkritumus, skriešanas treniņu laikā satīrot apkārtni, pārvietojoties biežāk ar velosipēdu vai kājām un citus.

 
Lai radītu piederības sajūtu idejai par tīrāku planētu, kopā ar Rimi Rīgas maratona organizatoriem esam  radījuši īpašus sacensību skriešanas kreklus #StepUpForOurPlanet, kurus jau tagad līdz 22. martam var iepriekš pasūtīt Rimi Rīgas maratona internetveikalā, lai uz sacensību laiku varētu saņemt.