Run for Future by Neste

Mūsu mērķis ir radīt veselīgāku un tīrāku planētu mūsu bērniem, kas liek izvirzīt un sasniegt arvien augstākus mērķus!

Apvienojot spēkus ar Rimi Rīgas maratonu, šogad Neste uzsāk nozīmīgu ilgtspējas programmu Run for Future by Neste, kuras ietvaros tuvāko gadu laikā iniciēsim virkni inovāciju Baltijas lielākā tautas sporta notikuma ilgtspējas veicināšanā. Pētīsim maratona vides itekmes aspektus, noteiksim maratona, kā lielā pilsētvides notikuma, atstāto oglekļa pēdu un pamazām ieviesīsim jauninājumus visā maratona organizācijas procesā. Ceram jau šogad nākt klajā ar jauninājumiem, kas maratonu padarīs par vienu no vadošajiem notikumiem ilgtspējas iniciatīvu ieviešanā. 

Pieci ieviešanas posmi

“Run for Future by Neste” programmas pamatā ir pieci posmi, kurus Rimi Rīgas maratona organizatori plāno īstenot līdz 2025. gadam.

1. Audita un analīzes posms

"Analizējam", kas norisināsies līdz 2022. gada Rimi Rīgas maratona noslēgumam, ļaujot pilnībā novērtēt maratona radīto oglekļa pēdu, kā arī fiksējot videi un klimatam draudzīgākās izvēles, kuras Rimi Rīgas maratona organizatori var veikt paši, organizējot apjomīgu masu sporta pasākumu ar tūkstošiem Latvijas un ārvalstu skrējēju.

2. Ražošanas un patēriņa minimizēšanas posms

 "Minimalizējam", kura laikā Rimi Rīgas maratons vēl vairāk samazinās videi mazāk draudzīgos organizatoriskos procesus, nākamo gadu laikā pēc iespējas vairāk cenšoties tikt vaļā no visa liekā.

3. Nenogurstošs stāstīšanas, izglītošanas un iesaistes posms

"Izglītojam", kura ietvaros organizatori plāno veikt vienkāršotu, iesaistošu un maksimāli praktisku izglītošanas procesu. Ilgtspējas procesi var likties attālināti, abstrakti un teorētiski, tādēļ trāpīgu aktivitāšu izvēlei organizatori pievērsīs īpašu uzmanību. Jau pērn Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Neste organizēja plašu un aizraujošu pasākumu kopumu, virtuālajās sacensībās ar vides saudzēšanas motīvu iesaistot un izglītojot dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet no 34 pasaules valstīm. Turpinot iesākto, līdz pat 1. maijam ikviens aicināts piedalīties plogingā - videi draudzīgā sporta veidā, kura ietvaros dalībnieki skrienot savāks vidē nonākušos atkritumus. Vairāk par pasākumu uzzināt un reģistrēties iespējams Rimi Rīgas maratona Virtuālajā skriešanas klubā.

4. Oglekļa pēdas kompensēšanas posms

"Kompensējam", kura ietvaros Rimi Rīgas maratons būs pirmais tautas sporta notikums, kas finansiāli kompensēs savu oglekļa pēdu. Lai arī oglekļa pēdas kompensēšana pasaulē ir ierasta prakse, tomēr joprojām nav guvusi atsaucību lielo pasākumu, t.sk, sporta un tautas sporta, pasākumos. Oglekļa pēdas apmēru, iespējamo kompensāciju, kā arī vides projektu vai idejas, kurā tiks ieguldīta aprēķinātā kompensācija, Rimi Rīgas maratona organizatori kopā ar Neste izziņos 2022. gada vasarā.

5. Apņemšanās posms

"Apņemamies", kas 2022. gada rudenī definēs sasniedzamus un izmērāmus Rimi Rīgas maratona ilgtspējas mērķus līdz 2025. gadam. Paredzams, ka “Run for Future by Neste” programmas ietvaros uzstādītie mērķi iekļausies Starptautiskās vieglatlētikas ilgtspējas stratēģijā, kā arī veidos pamatu Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā, kura rīkošanas tiesības starptautiskā konkursā izcīnījusi Rimi Rīgas maratona komanda, ilgtspējas programmai.


Virtuālais plogings

Kopā ar Run For Future By Neste mēs aicinām domāt par nākotni, ko veidojam kopā. Mēs mudinām ikvienu izdarīt arvien vairāk apzinātu un jēgpilnāku izvēli mūsu ikdienas dzīvē, lai mūsu bērniem būtu tīrāka un veselīgāka planēta.

Viena no šādām aktivitātēm ir plogings, kurā laipni lūdzam piedalīties! Dodoties plogingā, daudz nevajadzēs – skriešanas apavus, atkritumu maisu un cimdus.

Kas ir plogings? Tas ir videi draudzīgs sporta veids, kas apvieno skriešanu ar atkritumu savākšanu, tādējādi katram no mums ir iespēja uzlabot gan savu, gan apkārtējās vides veselību. Ņem vērā, ka plogingā nav nepareizu veidu, kā to veikt, tādēļ iedrošini sevi un izmēģini!

Lai plogingu padarītu aizraujošāku, aicini tajā piedalīties ģimeni un draugus, kā arī dalies sociālos tīklos ar labi paveikto darbiņu, lai iedvesmotu un iedrošinātu arī citus! Atceries pievienot tēmturus #RunForFutureByNeste #RimiRigaMarathon #Kopa

Mērķis
No 18. aprīļa līdz 1. maijam dodies skrējienā, pastaigā vai pārgājienā, sakrājot vismaz 180 minūtes. Nobildē vai nofilmē, kā veic ploginga aktivitāti, un dalies ar to sociālos tīklos, lai iedvesmotu arī citus, lietojot tēmturus #RunForFutureByNeste #RimiRiga marathon #Kopa

Laika periods
Izaicinājum jāveic divu nedēļu laikā no 18.aprīļa līdz 1. maijam.

Aktivitātes
Izaicinājums atbalsta ‘running’, ‘walking’ un ‘hiking’ aktivitātāšu veidus. Pirms veic aktivitāti, pārliecinies, ka sporta lietotnē esi izvēlējies atbilstošo aktivitātes veidu.

Balvas
Ikviens izaicinājuma finišētājs piedalīsies izlozē par 10 ilgtspējīgām ūdens pudelēm un 10 Neste dāvanu kartēm 20 eiro vērtībā.

Noteikumi
- Skrienot, staigājot vai dodoties pārgājienā, sakrāj 180 minūtes laikā no 18. aprīļa līdz 1. maijam. 
- Neaizmirsti reģistrēties! Izaicinājumam tiks ieskaitītas tikai tās aktivitātes, kas veiktas pēc reģistrēšanās izaicinājumam.
- Izaicinājums atbalsta ‘running’, ‘walking’ un ‘hiking’ sporta aktivitātes, kas veiktas ar
- Skriešanas kluba profilam iepriekš pieslēgtu viedierīci vai sporta lietotni.
- Iespējams sinhronizēt līdz sešām aktīvitātēm vienā dienā.
- Pārliecinies, ka visas aktivitātes ir sinhronizējušās ar Skriešanas klubu līdz 1. maija plkst. 23.59.
- Ar dalību šajā izaicinājumā Tu apstiprini, ka esi izlasījis, saproti un piekrīti Rimi Rīgas maratona Skriešanas kluba nolikumam.
- Reģistrējoties izaicinājumam Tu piekrīti, ka rezultāti tiks nodoti “Rimi Latvia” iekšējās komunikācijas nodrošināšanai.