Omniva apņemas līdz 2030. gadam visās darbībās izmantot 100% ilgtspējīgus energoresursus

Vadošais loģistikas nozares uzņēmums Baltijā Omniva apņēmies veicināt ilgtspējīgu mobilitāti un līdz 2030. gadam visās savās darbībās izmantot tikai 100% ilgtspējīgus energoresursus. Ambiciozo Omniva plānu realizācijā palīdzēs un iesaistīsies arī Neste. Omniva jau šobrīd aktīvi rīkojas, lai sasniegtu ilgtspējas stratēģijas mērķi pēc iespējas drīz – elektrisko automobiļu parka paplašināšana, saules enerģijas un atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošana ir tikai dažas no videi draudzīgajām iniciatīvām, ko uzņēmums šobrīd īsteno. 

Emisiju samazināšana loģistikā
Jau labu laiku viens no galvenajiem Omniva darbības virzieniem ir bijis kaitīgo emisiju samazināšana. Milzīgs pavērsiens bija saules enerģijas parka izveide uz loģistikas centra jumta Tallinā. Tas darbojas jau 5 gadus, un tas ir mainījis uztveri par saules enerģijas izmantošanu paša uzņēmuma vajadzībām – gan finansiāli, gan no vides aizsardzības viedokļa. Gandrīz 50% no loģistikas centram nepieciešamās elektroenerģijas nodrošina saules paneļi. Ņemot vērā šī saules enerģijas parka panākumus, bija tikai laika jautājums, kad Omniva spers nākamo soli un uzstādīs saules paneļus uz saviem pakomātiem. Pirms diviem mēnešiem Omniva uzstādīja pirmos saules paneļus uz pakomātiem Latvijā, un testēšanas periodā jau tika fiksēti pirmie pozitīvie rezultāti – aprīlī 110% no pakomātiem nepieciešamās elektroenerģijas nodrošināja saules paneļi.

Ilgtspējīga mobilitāte: Neste MY
Transports ir viens no galvenajiem Omniva darba instrumentiem, tāpēc uzņēmums ir īpaši uzmanīgs, izvēloties mobilitātes partnerus. Omniva ikdienā izmanto Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu™, kas ļāvusi samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 75-95%* visā degvielas dzīves ciklā. Omniva arī strādā pie sava elektroauto parka paplašināšanas, un uzņēmums apņēmies jau dažu gadu laikā samazināt kaitīgās emisijas par 25%.

Iekšējas iniciatīvas ilgtspējīgas braukšanas veicināšanai
Omniva ilgtspējību uztver ļoti nopietni, tāpēc rūpējas, lai uzņēmuma komanda apzinātos savu ikdienas darbību ietekmi. Omniva organizē apmācības efektīvas un ekonomiskas braukšanas veicināšanai. Tāpat ar iekšējiem efektivitātes konkursiem Omniva veicina sacensību garu un izaicina kurjerus braukt ekonomiskāk. Pagājušā gadā jau sasniegti vērā ņemami rezultāti – kurjeri degvielas patēriņu uz 100 kilometriem samazināja par 7%. Papildus tam Omniva šobrīd strādā pie maršrutu optimizēšanas programmas, kas palīdzēs vēl efektīvāk plānot kurjeru ikdienas maršrutus.

 

Vairāk informācija par Omniva