20.6.2024 - 16:05

Aptauja: Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju paļaujas uz degvielas kvalitāti, lai mazinātu automašīnas bojāšanos

Mūsdienās kvalitatīvas degvielas temats kļūst arvien aktuālāks, izceļot tās galvenās priekšrocības. Latvijas vadošā degvielas tirgotāja Neste veiktajā aptaujā* noskaidrots, ka Latvijas auto vadītāji paļaujas uz kvalitatīvu degvielu, lai samazinātu un novērstu dažādus iespējamos auto bojājumus, kas saistīti ar nekvalitatīvu degvielu. Proti, 67% aptaujāto kā galvenās problēmas minēja degvielas sistēmas traucējumus, 57% – aizsērējušus degvielas filtrus, bet 56% – sarežģījumus ar automašīnas dzinēja iedarbināšanu ziemā.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 22% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka kvalitatīva degviela rada mazākus bojājumus un ka degvielas sistēmas problēmu neesamība ir galvenais faktors, ko respondenti saista ar kvalitatīvu degvielu, īpaši to auto vadītāju vidū, kuri strādā par vadītājiem (79%). Tas liecina, ka gan privātpersonām, gan uzņēmumiem būtiska ir degvielas kvalitāte, bet jo īpašu uzmanību pievērš arī uzņēmumu vadītāji, kuriem ir svarīgi rūpēties un uzlabot uzņēmumu auto parku kvalitāti un pārvietošanās efektivitāti.

“Degvielas tirgotāji uzņemas atbildību par pārdotās degvielas kvalitāti, tāpēc to sagaida arī klienti – auto vadītāji, kuru vidū ir gan privātpersonas, gan uzņēmēji. Aptaujas rezultāti arī apliecina šo kritisko nepieciešamību. Pareiza degvielas izvēle var nodrošināt vienmērīgāku un efektīvāku transportlīdzekļa darbību, tāpēc visās Neste DUS piedāvājam augstākās kvalitātes Neste Futura benzīnu un dīzeļdegvielu, kā arī Neste MY atjaunojamo degvielu, kas tiek piegādāta no Neste degvielas pārstrādes rūpnīcas Porvo, Somijā. Svarīgs aspekts ir tas, ka mēs nodrošinām un uzraugām degvielas kvalitāti visā piegādes ķēdē no naftas pārstrādes rūpnīcas līdz pat degvielas uzpildes stacijai. Mūsu mērķis kā vadošajam degvielas tirgotājam Latvijā ir nodrošināt augstākā līmeņa degvielas pieejamību, kas atbilst visām klientu vajadzībām,” norāda SIA Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

Aptaujas rezultāti atklāj arī populārākos kritērijus, ko auto vadītāji Latvijā saista ar kvalitatīvu degvielu. Piemēram, 22% aptaujāto atzina, ka kvalitatīva degviela ir tāda, kas rada mazāk bojājumus automašīnā. Tikpat respondentu (22%) minēja, ka ar kvalitatīvu degvielu var aizbraukt tālāk ar mazāku degvielas patēriņu. Savukārt 16% auto vadītāju uzskata, ka kvalitatīva degviela nekad nepievils pat visaukstākajos laikapstākļos.

Visās Neste degvielas uzpildes stacijās ir pieejams augstākās kvalitātes Neste Futura benzīns un dīzeļdegviela, kā arī Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela. Tās nodrošina izcilu dzinēja veiktspēju un samazina automašīnas apkopes problēmas.  Savukārt augstākā labuma Neste Pro Diesel dīzeļdegviela nodrošina labāko dzinēja darbību visa gada garumā, tai skaitā pašos aukstākajos laikapstākļos – ziemā. Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela, kas izgatavota no 100% atjaunojamiem resursiem, ievērojami samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz pat 90% produkta dzīvescikla laikā. Tāpat arī Neste MY nodrošina lielāku automobiļa jaudu un optimizē degvielas patēriņa efektivitāti. Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela šobrīd ir pieejama trīs Neste stacijās, taču Neste turpina paplašināt Neste MY pieejamību Latvijā, nostiprinot vadošo lomu un nodrošinot augstas kvalitātes atjaunojamās dīzeļdegvielas risinājumus.

*Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par degvielas kvalitāti, Neste Latvija veica aptauju sadarbībā ar OMD Latvia 2024. gada maijā. Kopumā tika aptaujāti 707 interneta lietotāji no visas Latvijas, kuri pēdējo trīs mēnešu laikā bija pildījuši degvielu kādā no degvielas uzpildes stacijām Latvijā.  


Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam samazināt pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2023. gadā Neste ieņēmumi bija 22,9 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

 

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv