25.1.2021 - 15:59

2021 Global 100: Neste atzīta par pasaulē ceturto ilgtspējīgāko uzņēmumu

Neste ir iekļuvusi uzņēmuma Corporate Knights veidotajā 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) ceturtajā vietā. Šajā sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 15 gadus pēc kārtas, un Neste ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu pasaules līderu sarakstā.

“Mēs priecājamies, ka esam atzīti par vienu no ilgtspējīgākiem uzņēmumiem pasaulē. Liela daļa uzņēmumu nepārtraukti uzlabo savus centienus ilgtspējas jomā un iekļūšana šajā sarakstā ar katru gadu kļūst aizvien grūtāka. Ir lieliski redzēt aizvien vairāk un vairāk uzņēmumu pasaulē, kuri savu stratēģiju pamatā izvirza tieši ilgtspējību," norāda Neste prezidents un izpilddirektors Pīters Vanakers (Peter Vanacker).

Pīters Vanakers turpina: “Mūsu mērķis radīt veselīgāku un tīrāku planētu mūsu bērniem ir tas, kas ik dienu mums liek izvirzīt un arī sasniegt arvien augstākus mērķus. Mēs ticam, ka kopā ar mūsu partneriem spējam panākt ietekmes uz apkārtējo vidi samazinājumu un līdz ar to arvien turpināsim pilnveidot paši savas darbības ilgtspēju.” 

Ikgadējo 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju sarakstu veido neatkarīgs konsultāciju uzņēmums Corporate Knights un šogad tika vērtēta 8080 nozares uzņēmumu darbība visā pasaulē. Šī saraksta izveide ir balstīta uz līdz pat 24 kvantitatīviem galvenajiem darbības rādītājiem, tostarp vides veiktspējas rādītājiem, resursu, darbaspēka un finanšu pārvaldības, kā arī videi draudzīgu ienākumu un piegādātāju veiktspējas rādītājiem.

Corporate Knights atzīst, ka “Neste turpina atrasties saraksta augšgalā pateicoties tā nozarē vadošajiem ilgtspējas pūliņiem, un jo sevišķi tā pirmšķirīgajiem videi draudzīgu ienākumu un investīciju rādītājiem.”

Neste transformācija ļāvusi no tradicionāla naftas pārstrādes uzņēmuma pārtapt par globālu līderi atjaunojamo energoresursu un aprites principam atbilstošu risinājumu jomā. Neste rada risinājumus, lai apkarotu klimata izmaiņas un paātrinātu pāreju uz aprites ekonomiku. Uzņēmums palīdz transporta nozarei un pilsētām, aviācijas nozarei, kā arī polimēru un ķīmisko vielu ražotājiem uzlabot savu ilgtspējību.


Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2019. gadā Neste ieņēmumi bija 15,8 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv