27.6.2024 - 12:29

Šīs vasaras ceļvedis vēl ilgtspējīgākiem festivāliem – ko apmeklēt šogad?

Festivālu un pasākumu vasarā ir daudz vairāk nekā brīvā laika, un brīžiem pat sanāk apjukt plašajā un daudzveidīgajā notikumu piedāvājumā. Neste ir gandarīta atbalstīt četrus ilgtspējīgus vasaras festivālus, kuru organizatori ir apņēmušies ieviest vairāk videi draudzīgus risinājumus. Iepazīsties ar dažādiem festivāliem, kurus vari šovasar apmeklēt Latvijā un tuvākajās valstīs, lai baudītu labu mūziku, mazāk kaitējot apkārtējai videi.

Rīgā – Baltijā lielākais mūzikas festivāls Positivus
Šī gada 19. un 20. jūlijā Rīgā norisināsies populārais mūzikas festivāls Positivus. Jau kopš 2022. gada Positivus arvien vairāk pievērš uzmanību ilgtspējai, tāpēc arī šogad divas no festivāla skatuvēm tiks darbinātas ar Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Videi draudzīga iniciatīva ir arī aicinājums apmeklētājus izmantot sabiedrisko transportu, automobiļus atstājot mājās. Savukārt tiem, kuri izvēlēsies uz pasākumu doties ar velosipēdu, blakus festivāla norises vietai būs Neste mobilitātes punkts, kas nodrošinās drošu velonovietni ikvienam apmeklētājam.

Sāremā – I Land Sound 
No 18. līdz 21. jūlijam Illikas sala, kas atrodas netālu no Sāremā (Igaunija), tiks pārveidota par vietu īpašam notikumam – I Land Sound 2024. Šis piedzīvojumiem piepildītais festivāls piedāvā ikvienam aizbēgt no ikdienas steigas, lai baudītu mūziku un dejas saulrietā, izglītojošas darbnīcas, kā arī citas aktivitātes. I Land Sound ir pirmais starptautiski sertificētais ilgtspējīgais festivāls Baltijā, kas atzīts gan ar A Greener Festival: Highly Commended 2023, gan A Circular Festival sertifikātiem. Festivālā enerģiju nodrošina trīs ģeneratori, kurus pilnībā darbina 100% atjaunojamie resursi, tostarp Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela, kas samazina ģeneratoru siltumnīcefekta gāzu emisijas vidēji par 90%* degvielas dzīves cikla laikā, salīdzinot ar fosilo dīzeļdegvielu.

Viļņā – Lietuvas Dziesmu svētki 
Lietuvas Dziesmu svētki, kas ir nacionālā lepnuma stūrakmens, šogad atzīmē simtgadi. Svinības Viļņā sākās jau 26. jūnijā, taču galvenie koncerti notiks 6. un 7. jūlijā. Deju svētki norisināsies 6. jūlijā Lietuvas Futbola federācijas stadionā, bet jubilejas dziesmu svētki – Viļņas Dziesmu laukumā 7. jūlijā. Arī Lietuvas Dziesmu svētku organizatori ir apņēmušies ieviest videi draudzīgas un ilgtspējīgas iniciatīvas. Piemēram, pasākuma laikā tiek izmantoti transportlīdzekļi, kurus darbina Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela. Tādā veidā ievērojami tiek samazinātas* siltumnīcefekta gāzu emisijas, kas rodas, izmantojot šos transportlīdzekļus. Turklāt visi festivālam nepieciešamie ģeneratori tiek darbināti ar atjaunojamo dīzeļdegvielu, izceļot festivāla organizatoru atbildību pret vidi.

Somijā – popmūzikas festivāli Oulu un Jiveskilē
Šogad mūzikas festivāls Suomipop Festivaalit notiks no 11. līdz 13. jūlijam Oulu un Jiveskilē (Jyväskylä), un tajā piedalīsies tādi Somijā atpazīstami mūziķi kā Käärijä un Dingo. Neste sadarbojas ar Nelonen Media Live, lai samazinātu vairāk nekā 20 vasaras festivālu, tostarp Suomipop Festivaalit, ietekmi uz vidi. Jau pērn 13 festivālos tika izmantota Neste MY atjaunojamā degviela, lai darbinātu skatuvju ģeneratorus, tādā veidā samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas par 70 tonnām. Šogad festivāla Nelonen Media Live darbinieki izmantos arī plašo Neste elektromobiļu ātrās uzlādes tīklu, lai veicinātu ilgtspējīgāku mobilitāti.

* Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG) degvielas dzīves cikla laikā var samazināt pat par 75–95%*, salīdzinot ar fosilo dīzeļdegvielu. SEG emisiju samazinājuma procentuālais daudzums atšķiras atkarībā no reģiona specifiskajiem tiesību aktiem, kas nodrošina aprēķinu metodoloģiju (piemēram, EU RED II 2018/2001/ES Eiropai un ASV Kalifornijas LCFS), un izejvielu maisījuma, ko izmanto, lai ražotu produktus katram tirgum.


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam samazināt pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2023. gadā Neste ieņēmumi bija 22,9 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com
 
Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv