18.4.2023 - 15:00

Ryanair lidojumos no Amsterdamas izmantos 40% Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu

Neste un Ryanair ir paplašinājuši savu sadarbību, lai no aprīļa Ryanair visus savus lidojumus no Amsterdamas Shipholas lidostas spētu nodrošināt, izmantojot 40% Neste MY ilgtspējīgās aviācijas degvielas (SAF) maisījumu.

Šis ievērojamais SAF izmantošanas pieaugums ir jaunākais pavērsiens ceļā uz Ryanair ambiciozo mērķi līdz 2030. gadam nodrošināt 12,5% lidojumu ar SAF un vēl vairāk atbalsta Ryanair programmas Ceļš uz nulles emisijām līdz 2050. gadam dekarbonizācijas mērķus, par 32% samazinot siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus, ko rada Ryanair lidojumi no Amsterdamas lidostas.

“Ryanair priecājas paplašināt mūsu sadarbību ar Neste, lai no 1. aprīļa palielinātu to Ryanair lidojumu skaitu Amsterdamas lidostā, kas tiek nodrošināti ar 40% SAF maisījumu, no trešdaļas lidojumu līdz visiem reisiem. SAF izmantošanas palielināšana ir būtisks elements mūsu programmas Ceļš uz nulles emisijām līdz 2050. gadam dekarbonizācijas stratēģijā, un šis pieaugums Amsterdamā samazinās mūsu no šīs lidostas veikto lidojumu radītos siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus par 32%. Mēs ceram turpināt mūsu aizvien pieaugošo sadarbību ar Neste, turpinot virzību uz mūsu mērķi līdz 2030. gadam nodrošināt 12,5% Ryanair lidojumu ar SAF,” sacīja Ryanair ilgtspējības direktors Tomass Faulers (Thomas Fowler).

Neste ir pasaulē vadošais ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, un šobrīd uzņēmums palielina savu SAF ražošanas jaudu, lai līdz 2023. gada beigām tā sasniegtu 1,5 miljonus tonnu gadā, turpinot investīcijas tā pārstrādes rūpnīcās Singapūrā un Roterdamā, Nīderlandē. Neste SAF ir pieejama aviokompānijām aizvien vairāk lidostās visā Eiropā, tostarp Amsterdamas Shipholas lidostā.

Ilgtspējīga aviācijas degviela
SAF ir atjaunojama aviācijas degviela, kas nodrošina ilgtspējīgāku alternatīvu parastajai fosilajai lidmašīnu degvielai. Izmantojot Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu, tiek samazinātas siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 80%* visā degvielas dzīves ciklā, salīdzinot ar fosilo aviācijas degvielu. Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela tiek ražota no lietotas cepamās eļļas un dzīvnieku tauku atkritumiem – ilgtspējīgi iegūtiem 100% atjaunojamiem izejmateriāliem. SAF tiek sajaukta ar tradicionālo aviācijas degvielu, un nevainojami darbojas ar esošo degvielas uzpildes infrastruktūru un lidmašīnu dzinējiem.

*) Izmantojot tīrā veidā (proti, nesajauktā veidā) un aprēķinot, izmantojot noteiktas dzīves cikla novērtēšanas (LCA) metodoloģijas, piemēram, CORSIA metodoloģiju


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25.7 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv