30.3.2023 - 15:38

Pirmoreiz pēc pandēmijas Rimi Rīgas maratons Rīgas ielās atkal pulcēs teju 30 000 dalībnieku

Rimi Rīgas maratons, kas pēc pandēmijas radītās tautas sporta krīzes šogad galvaspilsētu atkal  pieskandinās ar gandrīz dubultu jaudu, 6. un 7. maijā pulcēs teju 30 000 dalībnieku - skriešanas mīļotājus un veselīga dzīvesstila cienītājus no vismaz 70 pasaules valstīm. Preses konferencē tirdzniecības centrā “Spice” Rīgas mērs Mārtiņš Staķis prezentēja grafiķa Pauļa Liepas radīto Rimi Rīgas maratona 2023. gada medaļu, kas tiks katram pasākuma finišētajam, bet galvenie partneri informēja par gaidāmā notikuma, kas iecerēts kā Pasaules čempionāta rudenī ģenerālmēģinājums, aktualitātēm. 

Noslēdzošais mēnesis līdz pasākumam atvēlēts dalībnieku izglītošanas un iedvesmošanas kampaņai – gan Spices studijas skriešanas skolām visās aprīļa sestdienās, gan bezmaksas Mežaparka treniņiem svētdienās, gan Run for Future by Neste ilgtspējas programmas aktivitātēm.

Tautas sports uzņem apgriezienus un atgriežas ierastajās sliedēs
Rimi Rīgas maratonā 6. un 7. maijā organizatori pirmoreiz pēc pandēmijas uz starta līnijas cer sastapt rekordlielu dalībnieku skaitu, kas pēc prognozēm var sasniegt pat 30 000 dalībnieku no 70 valstīm slieksni. 

“Šajā sezonā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs virkne ievērojamu sporta, kultūras un izklaides pasākumu, un Rimi Rīgas maratons ir viens no tiem! Pašvaldībā veikts nozīmīgs darbs, lai atbalstītu un piesaistītu tos notikumus, kas Rīgā rada prieku un palīdz pilsētas uzņēmējiem. Maratons no vienkārši liela sporta notikuma izaudzis gan par veselīga dzīvesveida un skriešanas kultūras katalizatoru, gan galvaspilsētas vizītkarti ar nozīmīgu sociālo un ekonomisko pienesumu. Prieks, ka pandēmijas radītā tautas sporta krīze būs pieveikta, un Rīgas ielas atkal kuplā skaitā pulcēs skriešanas mīļotājus ne tikai no Latvijas, bet vismaz 70 pasaules valstīm. Sagaidām, ka Rimi Rīgas maratona nedēļas nogalē no ārvalstīm Rīgā ieradīsies vismaz 6 000 viesu,” uzsver Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Organizatoru prognozes liecina, ka vislielāko dalībnieku izaugsmi piedzīvos DPD jūdzes distance, kas 6. maijā varētu pulcēt teju 3 000 dalībnieku. Demokrātiskā 1 609 metrus garā distance jau pagājušajā gadā izbaudīja visplašāko dalībnieku vecumu amplitūdu, pulcējot gan Latvijas čempionus jūdzē, gan skolēnus, gan ģimenes ar bērniem kuplā skaitā. Olimpiskajā bērnu dienā, kas sestdien 6. maijā atkal norisināsies pie Brīvības pieminekļa, organizatori fiksējuši dalībnieku limitu – bez maksas pieteikties varēs 8 000 mazo ziķeru. Bez ierastajām Happy mazuļiem rāpošanas, 200 metru un 400 metru distancēm, Bērnu diena šogad piedāvās arī 60 metru “Sprinta karaļa un karalienes” distanci.

Svētdien, 7. maijā, viskuplāk pārstāvētas būs 10 km un 5 km distances, katrā izaicinot vismaz 5 000 un 8 000 skrējēju, savukārt, garākajās pusmaratona un maratona distancēs, kas startēs jau plkst. 8 no rīta, tiek gaidīts ap pusotram tūkstotim maratonistu un četriem tūkstošiem pusmaratona medaļu tīkotāju. Savukārt, ikgadējā Latvijas Skolu kausā par samazinātu dalības maksu (2 eiro) sacentīsies vairāk nekā 2 000 skolēnu, kas veiks gan DPD jūdzes, gan 5 kilometru distances. 

Visi finišētāji saņems Pauļa Liepas dizainētās medaļas
Rimi Rīgas maratonā, kas iecerēts kā Pasaules čempionāta skriešanā rudenī ģenerālmēģinājums, visu distanču finišētāji saņems Latvijā zināmākā grafiķa Pauļa Liepas dizainētās medaļas. 

“Sviedru pile kā medaļas centrālais tēls ir veltījums skrējēju neatlaidībai, izturībai un trasē izlietajiem sviedriem. Tā ir arī gana uzkrītoša atsauce uz ūdeni kā visai svarīgu un nepieciešamu elementu skriešanas procesā, gan atjaunojot šķidruma rezerves cilvēka organismā, gan ņemot vērā, ka maratona trase metot apļus pa Rīgas ielām un tiltiem, vairākkārt šķērso Daugavu. Savukārt, medaļas forma apli nevis noslēdz, bet norāda uz turpinājumu, pacelšanos jaunā līmenī un došanos pretī nākamajiem izaicinājumiem,” atklāj medaļas dizaina autors grafiķis Paulis Liepa. 

Rimi komandu kauss uzņēmumiem
Īpaša vieta gaidāmajā maratonā atvēlēta uzņēmumu un organizāciju komandām. Sagaidāms, ka Rimi komandu kausā sacentīsies ap 500 Latvijas uzņēmumu komandu. Rimi komandu kausa ietvaros uzņēmumu komandas gan saliedēsies, gan cīnīsies par vērtīgām balvām. Kā jau iepriekš minēts, komandas sacentīsies trīs kategorijās – no 15 līdz 29 dalībniekiem, no 30 līdz 49 dalībniekiem un virs 50 dalībniekiem. Komandu konkurencē uzvarētāji tiks noteikti pēc dalībnieku individuālajiem rezultātiem vecuma grupās. Savukārt balvās varēs iegūt dalības Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā jau šajā rudenī, kā arī prestižajos Kopenhāgenas, Valensijas un Kārdifas pusmaratonos. 
“Jau vairākus gadus ar Rimi darbinieku komandu iekļūstam Top 3 lielāko uzņēmumu komandu topā. Pērn, kad Rimi Rīgas maratonā startējām ar 300 dalībniekiem, vēlreiz pārliecinājāmies, cik lielu lomu uzņēmumu komandu stiprināšanā dod Rimi Rīgas maratons. Piedaloties pasākumā, uzņēmumiem šie skriešanas svētki nereti ir kā savas sporta spēles, lai saliedētos, lieliskā atmosfērā izskrietu Rīgu un reizē arī draudzīgi un neformāli sacenstos ar citiem vadošajiem Latvijas uzņēmumiem. Tāpēc droši aicinu gūt pozitīvas emocijas un pieteikt savu uzņēmuma komandu arī šogad!” aicina Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Maratona ilgtspējas programma 2023
Sadarbībā ar maratona ilgtspējas partneri Neste maratons izvirzījis izaicinošus klimata mērķus – ne tikai pašiem turpināt pēc iespējas mazināt savu oglekļa pēdu, bet aicināt to darīt arī maratona dalībniekiem.

“Rūpēs par ietekmi, kādu atstājam uz klimatu, Neste kā viens no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem pasaulē, šogad kopā ar maratonu turpinās izglītot dalībniekus ilgtspējīgās praksēs. Aicināsim viņus novērtēt savu atstāto pēdu maratonā un kompensēt to, kā arī apzināties, kā šo pēdu var mazināt. Arī šogad plānojam rēķināt kopējo pēdas nospiedumu un kompensēt to pilnībā. To darīsim gan stādot kokus, gan izvēloties kādu ilgtspējas projektu Rīgā, lai atdarītu pilsētai, kurā notiek Rimi Rīgas maratons,” komentē Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

Spices studijas skriešanas skolas 
Noslēdzošo mēnesi līdz maratonam pasākuma organizatori veltīs, izglītojot un iedvesmojot visus skriešanas entuziastus. Tirdzniecības centrā “Spice” iekārtotajā Spices studijā  Dāvida Ernštreita un Reiņa Ošenieka vadībā norisināsies četras skriešanas skolas. Pirmajā skolā jau šajā sestdienā 1. aprīlī plkst. 11.00 mazajā ātrijā ar tēmu “Kā sākt skriet no nulles” uzstāsies fizioterapeite Līga Līdumniece, bērnu treneris Viktors Lācis, skriešanas entuziaste Zane Paula un maratona 2022. gada “Mans pirmais maratons” programmas absolvente Dina Grīnberga. Nākamās skriešanas skolas ar tēmām “Tipiskās skriešanas kļūdas”, “Kā pāriet nākamajā līmenī” un “Kā uzvesties maratonā?” norisināsies 8., 15. un 22. aprīlī plkst. 11.00. 

“Pie mums “Spicē” skrējēji ne tikai varēs visa aprīļa laikā iedvesmoties Spices studijas skriešanas skolās, bet arī atrast atbilstošu ekipējumu maratonam. Savukārt uzreiz pēc maratona ikvienu finišētāju ar medaļu aicinām uz Spices medaļu nedēļu, lai izmantotu iespēju ekipēties aktīvai vasarai,” maratona dalībniekus uzrunā “Spice” un “Spice Home” mārketinga vadītāja Svetlana Dāboliņa. 

Jaunumi maratona trasē
Viens no lielākajiem trases jaunumiem – enerģiskākais līdzi jušanas punkts ar saukli “Tā tik ir enerģija!” Vanšu tilta sākumā – taps sadarbībā ar Rimi Rīgas maratona partneri Elektrum. 

“Jau laicīgi aicinām pulcēties atbalstītājus uz enerģiskāko līdzi jušanas punktu, jo mērīsim gan atbalstītāju radīto enerģiju, gan arī skrējēju enerģiju. Skaidrs, ka, pieaugot atbalstam, ir jāpieaug arī enerģijai un gribas spēkam tikt līdz skrējiena finišam,” aicina Elektrum mārketinga un klientu apkalpošanas direktore Solvita Linde.

Savukārt straujāk augošais pensiju fondu pārvaldītājs Latvijā Indexo maratonā rūpēsies par mūzikas punktiem, nodrošinot dalībniekiem un līdzjutējiem vēl draudzīgāku un īpašāku pieredzi pasākumā. Rimi Rīgas maratona dalībniekiem un līdzjutējiem Indexo nodrošinās arī mobilo lietotni, kurā iespējams sekot ikviena skrējēja un līderu gaitām un pozīcijai trasē, kā arī uzzināt skrējiena rezultātus uzreiz pēc finiša.

Visbeidzot, svinot tautas sporta atveseļošanos no pandēmijas, organizatori aicina dalībniekus (it īpaši, īsāko distanču dalībniekus) uz startu pasākumā ierasties asprātīgos, košos, radošos un neierastos svētku tērpos. Šogad sadarbībā ar TC “Spice” tiek izsludināts “Spices stila pjedestāls”, konkurss, kura ietvaros atraktīvākie skrējēji košos tērpos cīnīsies par vērtīgām tirdzniecības centra “Spice” dāvanu kartēm - pirmā vieta saņems 300 eiro, otrā - 200 eiro, bet trešā - 100 eiro vērtas “Spices” dāvanu kartes.   

Reģistrācija Rimi Rīgas maratona distancēm

Atgādinām, ka Rimi Rīgas maratona 42, 21, 10, 5 kilometru un DPD jūdzes distancei, kā arī Olimpiskās bērnu dienas trasītēm, iespējams reģistrēties oficiālajā maratona mājaslapā www.rimirigamarathon.com

Par Rimi Rīgas maratonu:
Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. 33. Rimi Rīgas maratons norisināsies 2023. gada 6.-7. maijā. 2022. gadā Rimi Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku. Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas televīziju īsteno labdarības kampaņu "Labas gribas kilometri", kurā kopumā saziedoti jau vairāk nekā 55 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, partneri – Neste, TC Spice, Elektrum, sponsori – DPD Latvija, Indexo, WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Latvijas Olimpiskā komiteja. Partneri – Bērnu slimnīcas fonds, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Garmin, Gjensidige Latvija, Happy, Mēness aptieka, Science in Sport, Klotiņi & Serģis, LSFP, LVS, VSK Noskrien un citi. Mediju partneri – LTV, LSM.

Par Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā:
Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships), kas pasaules pirmizrādi Rīgā piedzīvos 2023. gada 30. septembrī un 1. oktobrī, būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas pasākums Baltijas valstu vēsturē. Unikālie skriešanas svētki, kas pasaules čempionus Rīgā kronēs jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancēs, pirmoreiz kopā ar elites skrējējiem visās distancēs pulcēs arī vairākus desmitus tūkstošus amatier-skrējēju no vismaz 100 pasaules valstīm. Pasaules Vieglatlētikas savienība (World Athletics) Rīgas kandidatūru Pasaules čempionāta skriešanā rīkošanai apstiprināja 2021. gada jūlijā. Pasaules čempionātu organizē Rimi Rīgas maratona komanda (SIA “Nords Event Communications”) tandēmā ar Latvijas un Pasaules vieglatlētikas savienībām. Pasākuma oficiālie partneri ir Rīgas Dome, Izglītības un Zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra un Rimi Rīgas maratons. Latvijas privātā sektora partneri ir Sportland, dabīgais minerālūdens Mangaļi un Mēness aptieka.