28.10.2020 - 9:31

Pirmo reizi Āzijā Neste piegādās ilgtspējīgu aviācijas degvielu All Nippon Airways

Neste un Japānas lielākā piecu zvaigžņu lidsabiedrība All Nippon Airways (ANA) noslēgušas vienošanos par ilgtspējīgas aviācijas degvielas piegādēm. Ar šo revolucionāro partnerību ANA kļūs par pirmo lidsabiedrību, kas izmantos ilgtspējīgu aviācijas degvielu lidojumos no Japānas, bet Neste veiks pirmās ilgtspējīgās aviācijas degvielas piegādes Āzijas aviokompānijai. Sākotnējie lidojumi tiks veikti no 2020. gada oktobra, un ANA plāno lidojumus ar ilgtspējīgas aviācijas degvielas izmantošanu veikt gan no Hanedas, gan Naritas starptautiskās lidostas. Ilgtspējīgas aviācijas degvielas piegādes nodrošinājusi sadarbība starp Neste un Japānas tirdzniecības uzņēmumu Itochu Corporation.

"ANA lepojas ar savu līderību, un lidsabiedrība atzīta par nozares līderi ilgtspējības jomā. Šī vienošanās ar Neste papildus demonstrē mūsu spēju sniegt pakalpojumu pasažieriem, vienlaikus samazinot mūsu oglekļa izmešus," norāda ANA iepirkumu viceprezidents Jutaka Ito. "Lai arī Covid-19 dēļ esam bijuši spiesti pielāgoties esošajai situācijai, mēs saglabājam apņēmību attiecībā uz mūsu ilgtspējības mērķu sasniegšanu. Mēs apzināmies, ka mūsu vides saglabāšanai nepieciešama cilvēces sadarbība vienota mērķa sasniegšanai, un mēs esam lepni, ka sniedzam savu ieguldījumu mūsu kopīgās mājvietas aizsargāšanā. Mēs arī esam priecīgi paziņot, ka, saskaņā ar ISCC ilgtspējas apliecinošu sertifikātu, Tokijā piegādātā Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela savā dzīves ciklā un tīrā veidā nodrošina siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu samazināšanu par aptuveni 90% salīdzinājumā ar fosilo aviācijas degvielu."

"Mēs apzināmies, cik lielu lomu ilgtspējīgā aviācijas degviela spēlē aviācijas nozares siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu samazināšanā gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Ar šo jauno sadarbību mēs pirmo reizi veicam ilgtspējīgas aviācijas degvielas piegādes Āzijā. Mums ir liels gods sadarboties ar ANA un atbalstīt lidsabiedrību tās ambiciozo ilgtspējas mērķu sasniegšanā," saka Neste viceprezidents atjaunojamās aviācijas jautājumos Torstens Lange.

Vairāku gadu vienošanās paredz, ka ANA un Neste paplašinās savu sadarbību pēc 2023. gada. Neste šobrīd gadā spēj saražot 100 000 tonnu ilgtspējīgas aviācijas degvielas. Ņemot vērā Singapūras pārstrādes rūpnīcas pašreiz notiekošo paplašināšanu un iespējamas papildu investīcijas Roterdamas ražotnē, Neste līdz 2023. gadam spēs gadā saražot aptuveni 1,5 miljonus tonnu ilgtspējīgas aviācijas degvielas.

Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela ražota no ilgtspējīgiem un atjaunojamiem atkritumiem un blakusproduktiem. Parasti tā tīrā veidā un savā dzīves ciklā spēj samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus pat par 80% salīdzinājumā ar fosilo aviācijas degvielu. Šī degviela sniedz tūlītēju risinājumu, lai samazinātu lidmašīnu tiešās siltumnīcefekta izraisošās gāzes. To iespējams izmantot kā savietojamības degvielu jau esošajos lidaparātos un lidostu infrastruktūrā, neparedzot papildu investīcijas. Pirms lietošanas Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela tiek sajaukta ar fosilo aviācijas degvielu, un tad tiek sertificēta, lai atbilstu ASTM aviācijas degvielas specifikācijām.

ANA apņēmusies līdz 2050. gadam samazināt lidmašīnu CO2 izmešus par 50% salīdzinājumā ar 2005. gada līmeni. Turklāt ANA plāno arī samazināt CO2 izmešus visās ar lidsabiedrību nesaistītās darbībās, ieviešot enerģijas taupīšanas pasākumus, tostarp nozīmīgās biznesa struktūrvienībās aizstājot vecāku aprīkojumu ar jaunākiem efektīvākiem risinājumiem. Lai arī pašreizējā Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi aviācijas nozari, ANA apņēmusies saglabāt pašreizējos vides, sociālos un pārvaldības mērķus, kas noteikti 2050. gadam. ANA pūliņi nodrošinājuši to, ka ANA trīs gadus pēc kārtas iekļauta Dow Jones ilgtspējas indeksā. Sadarbojoties ar Neste, kas arī iekļauta Dow Jones ilgtspējas indeksā un 100 pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā, ANA cer uzlabot lidmašīnās izmantotās degvielas kvalitāti, vienlaikus stiprinot savas videi draudzīgas lidsabiedrības līderpozīcijas.


Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2019. gadā Neste ieņēmumi bija 15,8 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 30 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv