1.6.2023 - 13:12

Omniva apņemas līdz 2030. gadam visās darbībās izmantot 100% ilgtspējīgus energoresursus

Vadošais loģistikas nozares uzņēmums Baltijā Omniva apņēmies veicināt ilgtspējīgu mobilitāti un līdz 2030. gadam visās savās darbībās izmantot tikai 100% ilgtspējīgus energoresursus. Omniva jau šobrīd aktīvi rīkojas, lai sasniegtu ilgtspējas stratēģijas mērķi pēc iespējas drīz – elektrisko automobiļu parka paplašināšana, saules enerģijas un Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošana ir tikai dažas no videi draudzīgajām iniciatīvām, ko uzņēmums šobrīd īsteno. Plašāk par Omniva īstenotajām aktivitātēm skaidro Omniva vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

Emisiju samazināšana loģistikā
Jau labu laiku viens no galvenajiem Omniva darbības virzieniem ir bijis kaitīgo emisiju samazināšana. Milzīgs pavērsiens bija saules enerģijas parka izveide uz loģistikas centra jumta Tallinā. “Saules enerģijas parks Tallinā darbojas jau 5 gadus, un tas ir mainījis uztveri par saules enerģijas izmantošanu uzņēmuma vajadzībām – gan finansiāli, gan no vides aizsardzības viedokļa. Gandrīz 50% no loģistikas centram nepieciešamās elektroenerģijas nodrošina saules paneļi. Ņemot vērā šī saules enerģijas parka panākumus, bija tikai laika jautājums, kad spersim nākamo soli un uzstādīsim saules paneļus uz Omniva pakomātiem. Pirms diviem mēnešiem mēs uzstādījām pirmos saules paneļus uz pakomātiem Latvijā, un testēšanas periodā jau ir fiksēti pirmie pozitīvie rezultāti – aprīlī 110% no pakomātiem nepieciešamās elektroenerģijas nodrošināja saules paneļi,” stāsta B.Krauze-Čebotare.

Ilgtspējīga mobilitāte: Neste MY
Transports ir viens no galvenajiem Omniva darba instrumentiem, tāpēc uzņēmums ir īpaši uzmanīgs, izvēloties mobilitātes partnerus. Omniva ikdienā izmanto Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu™, kas ļāvusi samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 75-95%* visā degvielas dzīves ciklā. Omniva arī strādā pie sava elektroauto parka paplašināšanas, un uzņēmums apņēmies jau dažu gadu laikā samazināt kaitīgās emisijas par 25%.

Iekšējas iniciatīvas ilgtspējīgas braukšanas veicināšanai
Omniva ilgtspējību uztver ļoti nopietni, tāpēc rūpējas, lai uzņēmuma komanda apzinātos savu ikdienas darbību ietekmi. Omniva organizē apmācības efektīvas un ekonomiskas braukšanas veicināšanai. Tāpat ar iekšējiem efektivitātes konkursiem Omniva veicina sacensību garu un izaicina kurjerus braukt ekonomiskāk. Pagājušā gadā jau sasniegti vērā ņemami rezultāti – kurjeri degvielas patēriņu uz 100 kilometriem samazināja par 7%. Papildus tam Omniva šobrīd strādā pie maršrutu optimizēšanas programmas, kas palīdzēs vēl efektīvāk plānot kurjeru ikdienas maršrutus.


Par Omniva 

Omniva (AS Eesti Post) ir valstij piederošs uzņēmums, kura pamatdarbība ir sūtījumu loģistikas pakalpojumu (paku un pasta pakalpojumi), digitālo pakalpojumu un starptautisko tranzīta pakalpojumu sniegšana. SIA Omniva un UAB Omniva LT pamatdarbība ir pakomātu un kurjeru pakalpojumu sniegšana Latvijas un Lietuvas tirgos. OÜ Finbite galvenā darbības joma ir informācijas biznesa pakalpojumi (e-rēķini). Grupā strādā 2300 darbinieku visā Baltijā.