5.5.2022 - 15:21

Neste atjaunojamās degvielas nodrošinās Coldplay pārvietošanos visā pasaulē – sadarbība palīdzēs grupai par 50 % samazināt ar pasaules turneju saistītas oglekļa emisija

Coldplay sadarbojas ar Neste, lai realizētu grupas mērķi samazināt pasaules turnejas Music Of The Spheres radītās CO2 emisijas par 50 %, salīdzinot ar grupas iepriekšējo pasaules turneju. Neste nodrošinās Coldplay ilgtspējīgu aviācijas degvielu (SAF), lai palīdzētu samazināt gaisa ceļojumu radītus izmešus, savukārt uzņēmuma atjaunojamā dīzeļdegviela palīdzēs samazināt izmešus, ko rada grupas turnejas transports un skatuvei nepieciešamās enerģijas ražošana.

2019. gadā grupa Coldplay apturēja došanos turnejās, līdz to varēs paveikt krietni ilgtspējīgākā veidā. Lai sasniegtu savu vēlmi pēc ilgtspējīgākām turnejām, Coldplay pētījusi, piemēram, zemākas emisijas alternatīvas lidmašīnām, enerģijas ģeneratoriem un autotransportam, kas nepieciešams veiksmīgai pasaules turnejai. Ilgtspējīga aviācijas degviela un atjaunojamā dīzeļdegviela izrādījās labākais risinājums.

Kā pasaulē vadošais ilgtspējīgas aviācijas degvielas un atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs un piegādātājs, Neste ir unikālā pozīcijā, lai Coldplay piegādātu nepieciešamo atjaunojamo degvielu, kas ražota no 100 % atjaunojamām izejvielām, piemēram, lietotas cepamās eļļas, lai samazinātu emisijas, ko radīs pasaules turnejas Music Of The Spheres posmi Ziemeļamerikā un Eiropā.

Neste palīdz Coldplay samazināt ar ceļojumiem saistītās oglekļa emisijas, izmantojot Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu (Neste MY Sustainable Aviation Fuel™), kas var samazināt lidojumu radītās oglekļa emisijas pat par 80 %, salīdzinot ar parasto reaktīvo degvielu. Coldplay izmantos arī Neste MY Atjaunojamo dīzeļdegvielu™ kravas automašīnām, kas turnejas laikā transportēs grupas aprīkojumu no vienas koncerta norises vietas uz citu.

Papildus tam Neste atjaunojamā dīzeļdegviela tiks izmantota stacionārajos elektroenerģijas ģeneratoros, koncertam nodrošinot atjaunojamu, zemu emisiju elektroenerģiju. Coldplay uz skatuves vai loģistikā Neste atjaunojamo dīzeļdegvielu izmantos kopumā septiņos Coldplay koncertos ASV un 22 koncertos Eiropā. Tiek lēsts, ka, izmantojot Neste ražoto atjaunojamo dīzeļdegvielu un SAF, Coldplay savu ar turnejas transportu saistīto oglekļa pēdu Ziemeļamerikas un Eiropas posmos spēs samazināt par aptuveni 50 %.

“Mēs esam patiesi priecīgi sadarboties ar Neste, lai padarītu mūsu pasaules turneju Music Of The Spheres pēc iespējas ilgtspējīgāku. Viņu zemas emisijas atjaunojamās degvielas spēlēs lielu lomu mūsu centienos samazināt turnejas ietekmi uz klimatu," norāda Coldplay.

"Mēs esam mēģinājuši šīs turnejas centrā izvirzīt ilgtspējību, jo šķiet, ka tā ir vienīgā iespēja," saka Coldplay līderis Kriss Mārtins (Chris Martin).

Coldplay ir viena no pasaulē populārākajām turneju grupām, un viņu ambīcijas padarīt savu pasaules turneju Music Of The Spheres pēc iespējas ilgtspējīgāku ir ārkārtīgi iedvesmojošas. Pasaulei ir nepieciešami šāda veida pārmaiņu virzītāji, lai rādītu ceļu uz ilgtspējīgāku nākotni,” stāsta Neste viceprezidente ilgstpējas un korporatīvajos jautājumos, kā arī izpildkomitejas locekle Minna Aila (Minna Aila). “Mēs uzņēmumā Neste esam sajūsmināti un lepni apvienot spēkus ar Coldplay, lai palīdzētu samazināt emisijas, ko rada viņu pasaules turnejas koncerti un ar turneju saistīts transports, izmantojot mūsu atjaunojamās degvielas.”

Atjaunojamās degvielas samazina transporta radītus izmešus visā pasaulē

Neste jau vairāk nekā divas desmitgades izstrādā atjaunojamo energoresursu risinājumus, lai cīnītos pret pieaugošajām klimata emisijām. Šajā laikā Neste no reģionāla naftas pārstrādes uzņēmuma Somijā ir kļuvis par nozares pirmo un vienīgo uzņēmumu ar ražotnēm trīs kontinentos un spēju piegādāt atjaunojamo dīzeļdegvielu, ilgtspējīgu aviācijas degvielu un atjaunojamās izejvielas polimēru un ķīmisko vielu ražošanas nozarei visā pasaulē. Neste patentētā NEXBTL rafinēšanas tehnoloģija ļauj pārstrādāt zemas kvalitātes atkritumus un atlikumus atjaunojamos produktos. Uzņēmuma ikgadējā ražošanas jauda, kas veido 3,3 miljonus tonnu (1,14 miljardus galonu) augstas kvalitātes atjaunojamās degvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu, tiks palielināta līdz 4,5 miljoniem tonnu (1,56 miljardiem galonu) 2023. gada sākumā, un tiek prognozēts, ka tā palielināsies līdz 5,5 miljoniem tonnu (1,9 miljardiem galonu) līdz 2023. gada beigām.

“Lai arī daudzi risinājumi cīņai pret klimata pārmaiņām vēl ir izstrādes sākuma stadijā, Neste atjaunojamās degvielas jau ir pieejamas, un tās plaši izmanto pilsētas un pašvaldības, uzņēmumi, aviokompānijas, patērētāji un tagad pat Coldplay, kas ir viena no populārākajām grupām pasaulē, lai samazinātu ar transportu saistīto oglekļa pēdu. Mēs ceram, ka viņu piemērs iedvesmos daudzus citus sākt darīt visu iespējamo, lai mūsu bērniem radītu veselīgāku planētu,” secina Minna Aila no Neste.

Vairāk par sadarbību: www.neste.com/coldplay 

Vairāk par pasaules turneju Music Of The Spheres World Tour: https://sustainability.coldplay.com/

Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela™ palīdz samazināt gaisa transporta radītos siltumnīcefekta izraisošo gāzu (SEG) izmešus pat par 80 %* visā dzīves ciklā salīdzinājumā ar parasto fosilo reaktīvo degvielu, ko tā aizstāj. Coldplay nodrošinātais SAF apjoms ļauj samazināt SEG izmešus, kas ir līdzvērtīgi aptuveni 50 % no grupas izmešiem, ko rada gaisa satiksme turnejas laikā.

Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu™, SEG izmešus var samazināt pat par 75 % - 95 %**, ja emisijas degvielas dzīves cikla laikā salīdzina ar fosilo dīzeļdegvielu.

* Pamatojoties uz 100 % SAF izmantošanu, nesajauktu ar fosilo reaktīvo degvielu. Aprēķināts ar izveidotajām dzīves cikla novērtēšanas metodoloģijām, piemēram, CORSIA metodoloģiju.

** SEG izmešu samazināšanas procentuālais daudzums atšķiras atkarībā no reģiona specifiskajiem tiesību aktiem, kas nodrošina aprēķinu metodoloģiju (piemēram, EU RED II 2018/2001/ES Eiropai un ASV Kalifornijas LCFS attiecībā uz ASV), un izejvielu maisījuma, kas izmantots produkta ražošanai katram tirgum.

Foto- Coldplay


Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv