26.4.2022 - 9:41

Neste ziedo Bērnu slimnīcas fonda Vecāku mājai 10 000 eiro

Neste rūpēs un, lai atbalstītu turpmāko Bērnu slimnīcas fonda Vecāku mājas uzturēšanu, ziedo 10 000 eiro. Vecāku māja ļauj vecākiem palikt tuvumā saviem saslimušajiem vai priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem, tādējādi veicinot bērnu atlabšanu.

“Šogad pie mums vērsās Bērnu slimnīcas fonds ar lūgumu atbalstīt turpmāko Vecāku mājas darbību, mēs nevarējām palikt vienaldzīgi, jo vecāku klātbūtne mazajiem bērniem ir vitāli svarīga atlabšanas periodā. Arī šajā saspringtajā laikā vecāka un bērna kopā būšana ir svarīgāka kā vēl nekad. Mēs patiesi ceram, ka šis un citi ziedojumi spēs nodrošināt turpmāko Vecāku mājas darbību, lai ikviena bērna atveseļošanās process paātrinātos,” komentē Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

“Visiem bērniem, kuri nonākuši slimnīcā, vecāku atbalsts un mīlestība ir tikpat svarīga un nepieciešama atlabšanai kā medicīniskā palīdzība. Vecāku māja ir kā spēka stacija ģimenēm, kas ļauj vecākiem, kuru bērni ārstējas kādā no nodaļām, rast ne vien ērtas naktsmājas slimnīcas teritorijā, bet arī saņemt profesionālu psiholoģisku un garīgu atbalstu. 10 gadu laikā, kopš Vecāku māja pirmo reizi vēra savas durvis, šeit atbalstu ir saņēmuši vairāk nekā 6600 bērnu vecāku un tuvinieku. Kopš kampaņas Tuvums dziedē sākuma un ar Nestes ziedojumu mēs būsim savākuši finansējumu 17 mēnešu darbības nodrošināšanai, taču Vecāku māja nav īstermiņa projekts, tāpēc ziedojumu piesaiste mums ir nepieciešama nepārtraukti, lai mēs bez pārtraukumiem varētu sniegt Vecāku mājas atbalstu un pakalpojumus,” ziedot aicina Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Bērnu slimnīcas fonda Vecāku māja ir spēka stacija ģimenēm, kas ļauj vecākiem, kuriem ir saslimuši vai priekšlaicīgi dzimuši bērni, nakšņot, atgūties un saņemt kā praktisku, tā psiholoģisku atbalstu tepat, bērnu slimnīcas teritorijā. 

Katri ziedotie 15 eiro palīdz 1 vecākam būt sava bērna tuvumā. Finansiālais atbalsts nepieciešams, lai Vecāku māja varētu nodrošināt ikdienas darbu – segt komunālo un apsaimniekošanas pakalpojumu izmaksas, gultas veļas mazgāšanu, mājas uzkopšanu, kā arī nodrošināt klīniskā psihologa palīdzību, dienas un nakts dežurantus, kapelānu, Vecāku mājas vadītāju, apmācības un supervīzijas brīvprātīgajiem.

Kampaņas ietvaros ir izveidota mājaslapa vecakumaja.lv ar ērtu ziedošanas funkciju.


Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50%. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv