5.10.2022 - 15:53

Neste – zaļākais degvielas mazumtirgotājs Baltijā

Šogad Baltic Brands Forum apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ikgadējie Latvijas un Baltijas zaļākie, cilvēcīgākie, mīlētākie un meklētākie zīmoli. Jau trešo gadu pēc kārtas, Neste saglabā un ieņem prestižo otro vietu zaļāko zīmolu kategorijā Baltijā, piekāpjoties elektromobiļu kompānijai Tesla. Savukārt, piedzīvojot sešu vietu kāpumu, Latvijā Neste ierindojas sestajā vietā zaļāko zīmolu kategorijā. 

Baltijas iedzīvotāji ietekmīgākos zīmolus noteica vēl trīs kategorijās – mīlētākie, cilvēcīgākie un meklētākie zīmoli. Starp mīlētākajiem zīmoliem Baltijā Neste ierindojās 10. vietā, pakāpjoties par divām pozīcijām, savukārt Latvijā saglabāja augsto 8. vietu. Turpretī kategorijā cCilvēcīgākais zīmols Neste ierindojās 18. vietā Baltijā un 56. vietā Latvijā. Turpretī jaunajā kategorijā – meklētākie zīmoli – Neste Baltijā ierindojās 43. vietā un Latvijā 8. vietā. 

“Mums ir patiess gandarījums, ka trešo gadu pēc kārtas Baltijas iedzīvotāji ir izteikuši savu viedokli un ierindojuši mūs zaļāko zīmolu kategorijas priekšgalā. Šogad, vēl jo vairāk pievērsām uzmanību ilgtspējai gan uzņēmuma līmenī, gan dažādos sponosorēšanas projektos, ko ir arī pamanījušio Baltijas iedzīvotāji.” komentē Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs. 
 


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 77 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv