6.5.2021 - 17:37

Neste un Jetflite Somijā piedāvās privātos biznesa lidojumus ar zemāku emisiju līmeni – pirmo lidojumu plānots izpildīt jau 2021. gada maijā

Biznesa aviācijas uzņēmums Jetflite ir celmlauzis zemāku emisiju privāto biznesa lidojumu jomā Somijā. Jetflite ir apņēmies veicināt ilgtspēju aviācijas nozarē un šobrīd sper pirmos soļus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā, izmantojot Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu (Neste MY Sustainable Aviation Fuel™). Tīrā veidā šī degviela palīdz samazināt aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas par līdz pat 80%*, salīdzinot ar fosilas izcelsmes aviācijas degvielu. Pirmais Jetflite izpildītais zemāku emisiju lidojums paredzēts 2021. gada maijā.

Jetflite, kas pieder lielajam Somijas rūpniecības konglomerātam Wihuri Group, specializējas biznesa lidojumu, grupu čarteru un aviācijas neatliekamās palīdzības pakalpojumu jomā. Jetflite mērķis ir palīdzēt saviem klientiem paveikt vairāk klimata pārmaiņu mazināšanas jomā atbilstoši Frankly Wihuri ilgtspējas programmai. Jetflite flotē ietilpst 5 lidmašīnas. Uzņēmumam ir plašs sadarbības partneru tīkls, kas ierastos apstākļos ik gadu kopumā nodrošina 600 līdz 700 lidojumu.

“Kopš pandēmijas sākuma gaisa pārvadājumu joma ir nonākusi sarežģītā situācijā, jo ir pastiprināti ierobežojumi un ir slēgtas robežas. Tomēr lidojumu skaits joprojām ir liels, jo mēs nodrošinām evakuācijas un aviācijas neatliekamās palīdzības pakalpojumus. Paplašinoties vakcinācijai un atveroties valstu robežām, paredzama arī biznesa aviācijas aktivizēšanās. Mēs vēlamies tajā brīdī būt gatavi piedāvāt zemāku emisiju lidojumus, lai palīdzētu saviem klientiem būtiski samazināt biznesa pārlidojumu oglekļa emisijas,” norāda Jetflite pārdošanas vadītājs Jans Lindholms (Jan Lindholm).

Partnerība veicina ambiciozu klimata mērķu sasniegšanu

Aviācijas nozare jau sper soļus pareizā virzienā, par mērķi nospraužot no 2020. gada nodrošināt oglekļneitrālu izaugsmi. Neste ir apņēmusies palīdzēt aviācijas nozarei sasniegt šo mērķi.

Neste un Jetflite sadarbojas vairāk nekā 5 gadus un piegādā degvielu pārlidojumiem, kurus apkalpo Somijas Helsinku lidosta. Šī sadarbība ir pirmais kopīgais solis pretī mērķim samazināt Jetflite piedāvāto biznesa lidojumu oglekļa emisijas. Neste MY SAF degviela jau ir pieejama daudzās Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas lidostās, un mēs esam sajūsmā par iespēju to nodrošināt privātu biznesa lidojumu uzņēmumam Somijā. Šī degviela ir tūlītējs risinājums, kas palīdz samazināt aviopārvadājumu radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas. Tā ir pilnībā savietojama ar pašreizējām reaktīvo dzinēju tehnoloģijām un degvielas piegādes infrastruktūru. Tāpēc nav nepieciešami nedz papildu ieguldījumi, nedz arī lidmašīnu modifikācijas vai degvielas piegādes infrastruktūras uzlabojumi,” stāsta Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola).

Neste turpina darbu pie ilgtspējīgas aviācijas degvielas nodrošināšanas gan aviosabiedrībām, gan arī uzņēmumiem, sabiedriskām iestādēm un citām organizācijām, kuras ir nospraudušas ambiciozus klimata jomas mērķus. Neste un Jetflite partnerība un nesen izziņotā sadarbība ar Finnair kalpo par labu piemēru citiem uzņēmumiem, parādot, kā var samazināt emisijas biznesa aviopārvadājumu jomā.

Neste katru gadu ASV un Eiropā spēj piegādāt 100 000 tonnas ilgtspējīgas aviācijas degvielas. Kad tiks pabeigta Singapūras degvielas pārstrādes ražotnes paplašināšana, Neste no 2023. gadā būs spējīga saražot 1,5 miljonus tonnu ilgtspējīgas aviācijas degvielas, ja vēl ņem vērā nesen izziņotos papildu ieguldījumus Roterdamas rūpnīcā.

 

*) Aprites cikla emisiju un emisiju samazinājuma aprēķini atbilst ES atjaunojamo energoresursu direktīvas (2009/28/EK) prasībām. Atbilstoši šiem aprēķiniem Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela tīrā veidā aprites cikla ietvaros palīdz samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par līdz pat 80 %, salīdzinot ar fosilas izcelsmes reaktīvās degvielas izmantošanu.


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv