23.3.2022 - 10:49

Neste un DHL Express paziņo par vienu no visu laiku lielākajiem ilgtspējīgas aviācijas degvielas piegāžu darījumiem

DHL Express un Neste paziņojuši par nozīmīgu soli ceļā uz aviācijas loģistikas dekarbonizāciju, paplašinot uzņēmumu jau esošo sadarbību ar jaunu stratēģisku sadarbību. Nākamo piecu gadu laikā Neste piegādās DHL aptuveni 320 000 tonnu (400 miljonus litru) Neste MY ilgtspējīgās aviācijas degvielas (Neste MY Sustainable Aviation Fuel). Šis ir līdz šim lielākais Neste līgums par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) piegādēm un viens no lielākajiem SAF līgumiem aviācijas nozarē.

Neste un DHL sadarbojas kopš 2020. gada, DHL darbībām nodrošinot Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu. DHL Express 2020. gadā kļuva par pirmo kravu operatoru, kas izmantoja Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu lidojumos no Sanfrancisko Starptautiskās lidostas un Amsterdamas lidostas. 2021. gadā DHL un Neste paplašināja šo sadarbību, lai Neste SAF nodrošinātu degvielu DHL Express centram Lielbritānijas Īstmidlendas lidostā.

“Šis nozīmīgais līgums, kas ir mūsu visu laiku lielākais līgums SAF piegādēm, norāda uz aizvien pieaugošo nepieciešamību un steidzamību, kā arī apņemšanos rīkoties, lai novērstu ar aviācijas nozari radītās emisijas. Mēs ar prieku speram šo nozīmīgo soli kopā ar DHL, kas parāda abu uzņēmumu kopīgās ambīcijas un tas ir turpmāks progress mūsu ceļā uz tīrākas planētas radīšanu mūsu bērniem,” norāda Neste prezidents un izpilddirektors Pīters Vanakers (Peter Vanacker).

“Šīs sadarbības arī atspoguļo to, kā mēs palīdzam mūsu klientiem samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus par vismaz 20 miljoniem tonnu CO2 ekvivalenta gadā līdz 2030. gadam. SAF ir stūrakmens aviācijas nozares centieniem līdz 2050. gadam sasniegt neto nulles emisijas. Lai sasniegtu šo mērķi, ir vajadzīgi kopīgi centieni visā aviācijas ķēdē ar visām ieinteresētajām personām, izmantojot visas pieejamās atjaunojamās izejvielas un risinājumus,” turpina Vanakers.

“Kā pasaulē vadošais loģistikas pakalpojumu sniedzējs esam apņēmušies saviem klientiem nodrošināt videi draudzīgus un ilgtspējīgākus risinājumus. Šis nozīmīgais SAF piegāžu līgums ar Neste iezīmē nozīmīgu soli visai aviācijas nozarei un apstiprina mūsu Ilgtspējas ceļveža plānu,” saka Deutsche Post DHL Group izpilddirektors Franks Apels (Frank Appel). "SAF izmantošana pašlaik ir viens no aviācijas nozares galvenajiem veidiem, kā samazināt CO2 emisijas aviācijas degvielas dzīves cikla laikā ar pašlaik pieejamajiem gaisa kuģu veidiem."

Savā Ilgtspējas ceļvedī Deutsche Post DHL Group ir apņēmusies līdz 2030. gadam visam gaisa transportam izmantot 30% SAF piemaisījuma. Neste SAF tiek ražota no ilgtspējīgi iegūtiem, 100% atjaunojamiem atkritumiem un blakusproduktiem. Parasti tā tīrā veidā un savā dzīves ciklā spēj samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus pat par 80%* salīdzinājumā ar fosilo aviācijas degvielu, ko tā aizstāj, tādējādi ievērojami samazinot DP-DHL kaitīgo ietekmi uz vidi.

“Ar katru SAF piegāžu darījumu mēs arvien vairāk apzināmies milzīgo uzdevumu, kas mūs sagaida, lai ieviestu alternatīvus ilgtspējīgus risinājumus, lai palīdzētu saviem klientiem. Ik dienu mūsu klienti mums jautā par loģistikas risinājumiem ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni, kā arī izrāda vēlmi sadarboties ar viņiem mūsu kopīgajos centienos būt daļai no ilgtspējīgākas nākotnes radīšanas,” saka DHL Express izpilddirektors Džons Pīrsons (John Pearson). “Jaunais SAF darījums ar Neste ir pagrieziena punkts šajā ceļā. Mūsu galvenais mērķis ir iedvesmot vairāk SAF piegādātāju, lai novērstu pašreizējo piedāvājuma trūkuma samazināšanu. Tajā pašā laikā mēs aicinām politiķus izveidot pareizu sistēmu, lai paātrinātu SAF pieejamību ES un visā pasaulē, tostarp ieviest grāmatvedības mehānismu, kas ļauj elastīgi iegādāties un izmantot SAF.”

Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela jau ir šobrīd pieejams risinājums. To iespējams izmantot kā savietojamības degvielu jau esošajos lidaparātos un lidostu infrastruktūrā, neparedzot papildu investīcijas. Ņemot vērā Singapūras pārstrādes rūpnīcas pašreiz notiekošo paplašināšanu un Roterdamas ražotnes pielāgošanu, Neste līdz 2023. gada beigām spēs gadā saražot aptuveni 1,5 miljonus tonnu (aptuveni 1,875 miljardus litru) ilgtspējīgas aviācijas degvielas.

*) Aprēķināts, izmantojot noteiktas dzīves cikla novērtēšanas (LCA) metodoloģijas, piemēram, CORSIA metodoloģiju


Par DHL

DHL ir vadošais globālais zīmols loģistikas nozarē. Mūsu DHL nodaļas piedāvā nepārspējamu loģistikas pakalpojumu portfeli, sākot no iekšzemes un starptautiskajām paku piegādēm, e-komercijas piegādēm un izpildes risinājumiem, starptautiskajiem eksprespārvadājumiem, autopārvadājumiem, gaisa un okeāna pārvadājumiem, un beidzot ar rūpnieciskā piegādes tīkla pārvaldību. Ar aptuveni 380 000 darbinieku vairāk nekā 220 valstīs un teritorijās visā pasaulē DHL droši un uzticami savieno cilvēkus un uzņēmumus, nodrošinot globālas un ilgtspējīgas tirdzniecības plūsmas. Ar specializētiem risinājumiem augošiem tirgiem un nozarēm, tostarp tehnoloģiju, dzīvības zinātņu un veselības aprūpes, inženierzinātņu, ražošanas un enerģētikas, automobilitātes un mazumtirdzniecības sektoriem, DHL ir pozicionēts kā “Loģistikas uzņēmums pasaulei”. DHL ir daļa no Deutsche Post DHL Group. Grupa 2021. gadā guva ieņēmumus vairāk nekā 81 miljarda eiro apmērā. Ar ilgtspējīgu uzņēmējdarbības praksi un saistībām pret sabiedrību un vidi grupa sniedz pozitīvu ieguldījumu pasaulei. Deutsche Post DHL Group mērķis ir līdz 2050. gadam sasniegt nulles izmešu loģistiku.

Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50%. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv