25.3.2020 - 18:25

Neste rūpīgi seko līdzi koronavīrusa ietekmei

Kā starptautisks uzņēmums Neste rūpīgi seko līdzi koronavīrusa (COVID-19) ietekmei. Mēs rīkojamies saskaņā ar savām vērtībām un rūpējamies gan par savu, gan par apkārtējo drošību un labklājību. Drošība ir mūsu darbības pamatā.
 
Daudzi no mums šobrīd saskaras ar pārmaiņām darbā, skolā un sabiedrībā, kā arī uztraucas par COVID-19 ietekmi. Šajā grūtajā laikā aktīvāk nekā jebkad iepriekš esam apņēmušies atbalstīt savus klientus, piegādātājus un citas iesaistītās puses, kā arī mūsu darbiniekus.
 
Klientu apkalpošana un atbalsts
 
Mēs vēlamies būt pārliecināti, ka mūsu klientiem ir pieejami nepieciešamie pakalpojumi un produkti. Šobrīd mūsu produktu un pakalpojumu ražošana un piegāde notiek bez izmaiņām. Pārstrādes rūpnīcas, ostas un termināļi darbojas ierastajā režīmā.
 
Taču strauji mainīgās situācijas dēļ esam izstrādājuši piesardzības plānus biznesa nepārtrauktības nodrošināšanai. Šajā procesā neatsverama nozīme ir riska scenāriju un riska mazināšanas pasākumu apzināšanai, resursu plānošanai un biznesa nepārtrauktības plānu sagatavošanai kopā ar galvenajiem piegādātājiem. Mūsu ekspertu komandas stingri ievēro valsts institūciju norādījumus un regulāri salīdzina mūsu procedūras ar citiem uzņēmumiem.
 
Neste uzpildes stacijas Somijā un Baltijas valstīs ir atvērtas klientiem. Savās stacijās esam ņēmuši vērā visas higiēnas prasības. Piemēram, par degvielas uzpildi ir iespējams norēķināties ar Neste mobilo lietotni (pagaidām tikai ar banku kartem, bet tuvāko nedēļu laikā arī ar Neste karti privātpersonām), neizkāpjot no sava auto. Tāpat mēs iesakām izmantot bezkontakta banku karšu maksājumu.
 
Rūpes par darbiniekiem un partneriem
 
Mēs esam pārskatījuši vadlīnijas, lai nodrošinātu savu darbinieku, piegādātāju un citu partneru veselību un labklājību šajos ārkārtas apstākļos. Vadlīnijas ir spēkā pašreizējā situācijā un attiecas uz visiem Neste darbiniekiem un apmeklētājiem, piemēram:
Mēs īpaši stingri ievērojam tādu starptautisko institūciju kā Pasaules Veselības organizācija (PVO) sniegtos norādījumus.
Ja esam slimi vai mums ir saaukstēšanās simptomi, mēs paliekam mājās.
Mēs iespēju robežās strādājam attālināti. Visām sanāksmēm vispirms jānotiek tiešsaistes vidē.
Mēs neceļojam pāri robežām. Tāpat mēs rūpīgi izvērtējam nepieciešamību ceļot valsts mērogā.
Mēs ievērojam šos norādījumus arī savā brīvajā laikā.
Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai un izmaiņu gadījumā sniegsim aktuālāko informāciju.
 
Mēs strādājam saskaņā ar savām vērtībām: Mums rūp. Mēs esam drosmīgi. Mēs sadarbojamies.