18.3.2021 - 16:01

Neste publicē videi draudzīga finansējuma regulējumu

Neste izstrādājusi videi draudzīga finansējuma regulējumu, lai turpmāk integrētu uzņēmuma ilgtspējas mērķus savā finansējuma modelī. Videi draudzīga finansējuma regulējums paredzēts, lai atbalstītu atbilstošu projektu finansēšanu vai refinansēšanu, proti, investīcijas mūsu atjaunojamo un aprites risinājumu izstrādē, darbībā, pārvaldībā un izvēršanā ar mērķi mazināt klimata izmaiņas pasaulē, samazinot siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas.

Pieejamais finansējums ir paredzēts, lai sasniegtu oglekļa emisiju samazināšanu, paplašinot un attīstot tādu Neste atjaunojamo produktu ražošanas jaudu, kas nodrošina ilgtspējīgu un tiešu alternatīvu fosilajam kurināmajam un produktiem.

“Lai novērstu klimata pārmaiņas, esam apņēmušies Neste klientiem palīdzēt samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas ar mūsu atjaunīgajiem produktiem un aprites risinājumiem par vismaz 20 miljoniem tonnu CO2eq gadā līdz 2030. gadam, un sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu līdz 2035. gadam. Papildus mūsu nesen izstrādājam videi draudzīga finansējuma regulējumam viens piemērs mūsu saistībām ar šiem mērķiem ir 1,2 miljardu eiro daudzvalūtu atjaunojams kredītinstruments, par kuru vienošanās panākta 2019. gada decembrī un kura apjoms tiks balstīts uz Neste progresu attiecībā uz siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanas mērķi,” norāda Neste viceprezidents un finanšu direktors Mika Ridmans (Mika Rydman).

Vairāk nekā desmit gadus Neste ir turpinājusi palielināt atjaunojamo produktu apjomu. Šobrīd Neste piederošajās pārstrādes rūpnīcās Singapūrā, Roterdamā un Porvo, Somijā ir spējīgas saražot 3,2 miljonus tonnu atjaunojamo produktu gadā. Lai nodrošinātu izaugsmi nākotnē, Neste paplašina savu globālo izejvielu un atjaunojamo enerģijas avotu ražošanas platformu. Ar paplašināšanos Singapūrā Neste 2023. gadā palielinās kopējo atjaunojamo produktu globālo ražošanas jaudu līdz 4,5 miljoniem tonnu gadā.

Videi draudzīga finansējuma regulējuma izveides konsultante bijusi Nordea, savukārt videi draudzīga finansējuma novērtēšanas eksperts CICERO Shades of Green sniedzis neatkarīgu otro viedokli.


Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv