26.10.2022 - 13:18

Neste piegādās Air France-KLM Group vairāk nekā 1 miljonu tonnu ilgtspējīgas aviācijas degvielas

•    8 gadu laikā, sākot no 2023. gada, Neste piegādās Air France-KLM Group vairāk nekā 1 000 000 tonnu (aptuveni 1,26 miljardus litru) Neste MY ilgtspējīgās aviācijas degvielas.
•    Šis SAF līgums ir viens no lielākajiem šāda veida līgumiem aviācijas nozarē un atbalsta Air France-KLM Group apņemšanos nodrošināt ilgtspējīgāku aviācijas nozari.
•    Neste MY ilgtspējīgās aviācijas degvielas izmantošana samazina siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas līdz pat 80%* degvielas dzīves cikla laikā, salīdzinot ar fosilās reaktīvās degvielas izmantošanu.

Air France-KLM Group (AF-KLM) un Neste ir paziņojuši par esošās sadarbības paplašināšanu ar jaunu stratēģisku partnerību Neste MY ilgtspējīgās aviācijas degvielas (Neste MY Sustainable Aviation Fuel) piegādēm grupai. Šis jaunais līgums par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) piegādēm uz 8 gadiem ir viens no lielākajiem šāda veida līgumiem, kāds līdz šim noslēgts aviācijas nozarē.

Air France-KLM Group, kas pilnībā apņēmusies samazināt grupas ietekmi uz vidi, mērķis ir līdz 2030. gadam samazināt CO2 emisijas uz pasažieri/km par 30% salīdzinājumā ar 2019. gadu, un šis mērķis ir iesniegts Zinātnē balstīto mērķu iniciatīvai (Science Based Targets initiative– SBTi). Tās dekarbonizācijas stratēģija ietver 10% SAF iekļaušanu līdz 2030. gadam, kā arī flotes atjaunošanu un ekopilotēšanu. Līgums ar Neste, kas ir daļa no pirmā ilgtermiņa piegādes līgumu kopuma, ir vēl viens solis, lai grupa sasniegtu savus 10% SAF iekļaušanas mērķus.

“Neste ir pilnībā apņēmusies palīdzēt aviācijas nozarei līdz 2050. gadam sasniegt savu nulles oglekļa izmešu mērķi, un ilgtspējīgai aviācijas degvielai būs galvenā loma šajos centienos. Šodienas paziņojums, kas iezīmē nozīmīgu nākamo soli uz priekšu mūsu sadarbībā ar Air France-KLM Group, apliecina to, kā mēs turpinām atbalstīt uzņēmumus siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanā. Neste mērķis ir palīdzēt klientiem samazināt emisijas par vismaz 20 miljoniem tonnu CO2e ik gadu līdz 2030. gadam, izmantojot mūsu atjaunojamos un cirkulāros risinājumus,” saka Neste prezidents un izpilddirektor Mati Lehmuss.

“Šī nozīmīgā partnerība ar Neste ir svarīgs un konkrēts solis ceļā uz mūsu darbības dekarbonizāciju. Šis līgums iemieso mūsu ilgtermiņa apņemšanos attīstīt SAF ražošanas iespējas visā pasaulē, lai sniegtu labumu nozarei kopumā,” norāda Air France-KLM Group ilgtspējas direktore Fatima Glorija de Sousa.

Līgums balstās uz SAF piegādi Air France-KLM grupai, kas sākās 2019. gadā, taču abi uzņēmumi ir sadarbojušies jau vairākus gadus, un KLM ir viena no pirmajām aviokompānijām, kas izmanto Neste MY ilgtspējīgo aviācijas degvielu.

“Kā pasaulē vadošais SAF ražotājs mēs jau šodien palīdzam aviācijas nozarei strādāt ilgtspējīgākas nākotnes virzienā. Šī ilgtermiņa sadarbība ar Air France-KLM parāda, kā mēs strādājam kopā vairākās jomās. Līdz nākamā gada beigām Neste ikgadējā SAF ražošanas jauda būs 1,5 miljoni tonnu, un tā būs gatava atbalstīt Air France-KLM Group un citas aviokompānijas Eiropā un visā pasaulē,” saka Neste viceprezidents atjaunojamās aviācijas jautājumos Torstens Lange.

Neste MY ilgtspējīgā aviācijas degviela ir jau šobrīd pieejams risinājums. To iespējams izmantot kā savietojamības degvielu jau esošajos lidaparātos un lidostu infrastruktūrā, neparedzot papildu investīcijas. Neste MY SAF tiek ražota no 100% ilgtspējīgi iegūtiem, atjaunojamiem atkritumiem un atlikumu izejvielām, piemēram, lietotas cepamās eļļas un dzīvnieku tauku atkritumiem.

*) Aprēķināts, izmantojot noteiktas dzīves cikla novērtēšanas (LCA) metodoloģijas, piemēram, CORSIA metodoloģiju


Par Air France-KLM
Air France-KLM Group, kas ir globāla aviokompānija ar spēcīgu bāzi Eiropā, galvenās darbības jomas ir pasažieru pārvadājumi, kravu pārvadājumi un aeronavigācijas apkope. Air France-KLM ir vadošā aviokompāniju grupa starptautiskās satiksmes ziņā, izlidojot no Eiropas. Tā piedāvā saviem klientiem piekļuvi pasaules mēroga tīklam, kas aptver vairāk nekā 310 galamērķus, pateicoties Air France, KLM Royal Dutch Airlines un Transavia, kas veic lidojumus galvenokārt no saviem centriem Parīzes Šarla de Golla un Amsterdamas Shipholas lidostās. Tās Flying Blue pastāvīgo lidotāju programma ir viena no līderēm Eiropā ar vairāk nekā 17 miljoniem locekļu. Kopā ar partneriem Delta Air Lines un Virgin Atlantic Air France-KLM pārvalda lielāko transatlantisko kopuzņēmumu, kas 2019. gadā veica vairāk nekā 340 lidojumus katru dienu. Air France-KLM arī darbojas aliansē SkyTeam, kuras mērķis ir nodrošināt pasažieriem bezrūpīgāku ceļojumu pieredzi katrā viņu ceļojuma posmā. Alianses 18 aviokompānijas strādā kopā plašā globālā tīklā. Air France-KLM Group, kas jau 18 gadus ir atzīta par nozares līderi ilgtspējīgas attīstības jomā, ir apņēmības pilna paātrināt pāreju uz ilgtspējīgāku aviāciju. Kopš 2003. gada Air France-KLM Group ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Globālā līguma dalībniece. Mērķis ir sniegt nozīmīgu ieguldījumu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā saistībā ar grupas aktivitātēm.

Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 77 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv