7.4.2022 - 11:17

Neste pērn Baltijā palīdzējusi uzņēmumiem ietaupīt 160 tūkstošu kg CO2e

Lai atbalstītu ambiciozos ilgtspējas mērķus, pasaules līderis atjaunojamās degvielas ražošanā Neste ir apņēmies palīdzēt uzņēmumiem Somijas un Baltijas reģionā kļūt ilgtspējīgākiem, samazinot videi kaitīgos izmešus un atkarību no jēlnaftas. Lai to īstenotu, tādi uzņēmumi kā HRX, Hesburger, airBaltic, Paulig, Omniva un DEAC apņēmušies samazināt savu oglekļa atkarību Neste izveidotās Ilgtspējīgu partnerību programmas ietvaros. 2021. gadā Baltijas reģionā Ilgtspējīgu partnerību programmas dalībniekiem izdevies ietaupīt vairāk nekā 160 tūkstošus kilogramu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju. Neste arī piedāvā risinājumus uzņēmumu transporta emisiju aprēķiniem un atskaitēm par ietaupīto emisiju apjomu, kā arī no 2022. gada sākuma izveidojusi Ilgtspējīgas partnerības pozīciju Baltijā, lai atbalstītu vietējo uzņēmumu centienus ilgtspējīgākai darbībai.

Šobrīd pieejamais Neste piedāvātais risinājums Baltijas reģionā ir Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela, kas ražota no 100% ilgtspējīgi iegūtām atjaunojamām izejvielām un nesatur ne piles naftas. Produkta izmantošana samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas vidēji par 90%*, salīdzinot ar fosilās dīzeļdegvielas izmantošanu. Šobrīd šī degviela ir pieejama teju divdesmit Neste degvielas uzpildes stacijās visā Baltijā ar mērķi nākotnē paplašināt tīklu visā reģionā.

HRX Group palielinās atjaunojamās degvielas izmantošanu savā autoparkā

Starptautiskais transporta uzņēmums HRX Group, kas koncentrējas uz ekspress pārvadājumiem, jau 2020. gadā uzsāka Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu Baltijas valstīs atsevišķam smagajam transportam. Vienlaikus Somijā HRX Group pilnībā pārgāja uz atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu.

“Atjaunojamās degvielas proporcijas palielināšana mūsu autoparkā ir viens centrālajiem mērķiem HRX Grupas Ilgtspējas stratēģijā, kuru izvēlējāmies attīstīt jau 2020. gadā. Kopš tā brīža mūsu klientu pieprasījums pēc tīrākiem pārvadājumiem tikai audzis un vienlaikus arī mūsu konkurētspēja. To redzam ne tikai Somijā, kur šī skandināvu pieeja ilgtspējīgiem autoparkiem ir ļoti izplatīta, bet arvien vairāk novērojama arī Baltijā. Tādēļ šogad tika pieņemts lēmums Latvijā palielināt atjaunojamās degvielas izmantošanu,” saka Peka Mikonens (Pekka Mykkänen), HRX Group prezidents un izpilddirektors.

Neste izvērsīs atbalstu Baltijas uzņēmumiem to ilgtspējas mērķu sasniegšanai

Ziemeļvalstu domāšana un biznesa vērtības ne tikai iedvesmo un rāda ceļu uz reāliem ilgtspējīgiem pasākumiem, bet arī sniedz unikālu un vērtīgu Somijas un Ziemeļvalstu biznesa pieredzi vietējiem tirgiem. Neste ir ieņēmusi nozīmīgu lomu Baltijas reģionā ilgtspējības ziņā, veidojot partnerības ar vietējiem uzņēmumiem, lai samazinātu to oglekļa atkarību. Ilgstoši strādājošiem uzņēmumiem ir nozīmīga loma, lai iedvesmotu citas kompānijas pievienoties ceļā uz dekarbonizāciju. Tādēļ Neste reģionā ir izveidojusi Ilgtspējīgas partnerības pozīciju. Neste Ilgtspējīgas partnerības vadītāja mārketinga un pakalpojumu jomā Jone Šestakauskaite koncentrēsies uz saiknes izveidošanu ar vietējiem uzņēmumiem, kas vēlas pievienoties ceļojumam uz ilgtspējīgāku nākotni.

“Esmu priecīga pievienoties Neste un atbalstīt vietējos uzņēmumus ar savu pieredzi, kas gūta, uzaugot un dzīvojot Zviedrijā, kas mani ir bagātinājusi ar dziļu kultūras, sociālo un ekonomisko izpratni par Ziemeļvalstīm. Pateicoties manai iepriekšējai profesionālajai pieredzei Zviedrijas vēstniecībā Viļņā un Zviedrijas Tirdzniecības kamerā Lietuvā, man bija iespēja attīstīt nozīmīgu lomu tiltu veidošanā starp Baltijas un Ziemeļvalstu uzņēmumiem reģionā, un ceru turpināt veidot šīs attiecības Neste vārdā,” stāsta Jone Šestakauskaite, Neste ilgtspējīgas partnerības vadītāja mārketinga un pakalpojumu jomā Baltijā.

Jau iepriekš ziņots Neste transformācijas ceļojums pārvērtis vietēju naftas pārstrādes uzņēmumu, kas dibināts 1948. gadā Somijas naftas piegāžu nodrošināšanai, par pasaules līderi atjaunojamo un aprites risinājumu jomā. Šobrīd Neste koncentrējas uz atjaunojamu, zemu emisiju un aprites risinājumu izstrādi transporta sektoram, pilsētām, aviācijai, kā arī ķīmijas un plastmasas ražošanas nozarei.

Neste korporācija apņēmusies palīdzēt saviem klientiem visā pasaulē līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus vismaz par 20 miljoniem tonnu gadā un līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu.

*Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai II (2018/2001/ES)


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

 

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv