16.8.2021 - 10:41

Neste MY Atjaunojamā dīzeļdegviela saņem nozarē pirmo TOP TIER sertifikātu

Neste MY Atjaunojamā dīzeļdegviela™ ir pirmais atjaunojamais dīzeļdegvielas zīmols, kas saņēmis TOP TIER™ dīzeļdegvielas sertifikātu par tā augsto kvalitāti un jaudīgo veiktspēju. Šis standarts ieviests 2017. gadā un to atbalsta vairāki dzinēju ražotāji, tostarp General Motors, Volkswagen, Detroit Diesel, Navistar un Ford.

Šī atzinība stiprina Neste līderību attiecībā uz augstas kvalitātes un tūlītēja risinājuma nodrošināšanu ceļa transporta dekarbonaziācijai.

“TOP TIER™ dīzeļdegvielas sertifikāts ir ievērojams apstiprinājums Neste novatoriskajam redzējumam, lai attīstītu augstas kvalitātes atjaunojamos dīzeļdegvielas produktus, un tas pilnībā noraida nepatieso apgalvojumu, ka zema oglekļa sastāva ilgtspējīgas degvielas izmantošana paredz veiktspējas upurēšanu,” norāda Neste atjaunojamā ceļa transporta tehniskais vadītājs Ziemeļamerikā Mets Leuks (Matt Leuck).

Vienkārši pārējot uz Neste MY Atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu, autoparku pārvaldītāji var nekavējoties panākt, ka to jebkuri ar dīzeļdzinēju aprīkoti transportlīdzejkļi vai tehnika nerada jaunus siltumnīcefekta izraisošus izmešus, neveicot papildu izdevumus un esošo dzinēju modifikācijas. Tāpat tiek samazināti dzinēju radītie kaitīgie izmeši, nodrošinot tīrāku gaisu cilvēkiem, kuri dzīvo blakus aktīvai satiksmei un tiek pakļauti dīzeļdzinēju radītam piesārņojumam.

Aizvien vairāk uzņēmumiem nosakot ambiciozus mērķus attiecībā uz siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu samazināšanu, atjaunojamas dīzeļdegvielas izmantošana autoparku pārvaldītājiem piedāvā konkurētspējīgas priekšrocības. Neste atvieglo autoparku pārvaldītājiem iespējas ievērot tādu uzņēmumu prasības, kas aizvien vairāk pieprasa, lai to partneri un piegādātāji izmantotu videi draudzīgākas degvielas, tostarp UPS, Nike un Amazon. Patiesībā TOP TIER™ sertificēta Neste MY Atjaunojamā dīzeļdegviela šobrīd ASV ir pieejama vairāk nekā 1400 piegādes punktos Kalifornijā un Oregonā. Savukārt Eiropā Neste MY Atjaunojamā dīzeļdegviela ir pieejama Beļģijā, Nīderlandē, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

“TOP TIER™ vārdā mēs esam priecīgi uzņemt Neste TOP TIER™ ģimenē,” norāda TOP TIER™ pārstāve Rebeka Monro (Rebecca Monroe). “Mūsu standarti izstrādāti, lai nodrošinātu labāku degvielas kvalitāti dīzeļdegvielas mazumtirgotājiem, automobiļu un dzinēju ražotājiem. Kā pirmā atjaunojamā dīzeļdegviela, kas saņēmusi TOP TIER™ sertifikātu, Neste MY Atjaunojamā dīzeļdegviela atbilst visām prasībām bez nepieciešamības pievienot nogulšņu kontroles piedevas.”

TOP TIER™ dīzeļdegvielas standarts, ko izstrādājuši un ieviesuši vadoši autobūves un celtniecības tehnikas ražotāji, ir optimāls degvielas standarts dīzeļdzinēju tīrības veiktspējai. Lai iegūtu šo sertifikātu, Neste MY veikti vairāki rūpīgi testi un tā pārsniegusi TOP TIER™ dīzeļdegvielas veiktspējas standarta stingrākās prasības, kas ietver iekšējo un ārējo degvielas iesmidzinātāju nogulšņu samazināšanu, palielinātu eļļošanu mazākam svarīgu degvielas sistēmu komponenšu nodilumam, uzlabotu degvielas stabilitāti, kas rada mazāk nogulšņu degvielas sistēmas komponentēs, un palielinātu aizsardzību pret ūdeni un daļiņām, kas nonāk degvielā pirms iepildīšanas automobilī vai tehnikā.

“Atjaunojamā dīzeļdegviela ir tūlītējs risinājums, jo tā atbilst tam pašam ASTM D975 standartam, kāds ir naftas dīzeļdegvielai,” saka TOP TIER™ dīzeļdegvielas standarta atbalstītāja DETROIT® katalizatoru un degvielas inženiere Alisa Rekere (Alissa Recker). “Tai nav aromāta vai piemaisījumu, un ir jūsu labākais risinājums, lai samazinātu jūsu kaitīgo izmešu radīto ietekmi bez papildu investīcijām.”

Neste uzņēmies vadošo lomu attiecībā uz plašāku un videi draudzīgāku degvielu nodrošināšanu. Pēdējā desmitgadē uzņēmums Kalifornijā piegādājis vairāk nekā 5,9 miljardus litru atjaunojamās dīzeļdegvielas, un bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas ieviesa atjaunojamo dīzeļdegvielu Oregonā pēc tam, kad štats pieņēma videi draudzīgo degvielu programmu.

Šobrīd Neste ražo vairāk nekā 3,7 miljardus litru atjaunojamo produktu gadā, un plāno palielināt ražošanas jaudu līdz 2023. gadam līdz 5,6 miljardiem.   

Par TOP TIER

TOP TIER™ ir augstāks degvielas standarts, kas paredzēts, lai palīdzētu uzturēt un rūpēties par dzinējiem. To izstrādājuši un tagad atbalsta 11 autoražotāji, tostarp Audi, BMW, Detroit Diesel, Fiat Chrysler Automobiles, Ford, General Motors, Honda, Mercedes, Navistar, Toyota un Volkswagen. TOP TIER™ ir gan benzīna, gan dīzeļdegvielas programma ar prasībām, lai apmierinātu katras degvielas īpašās prasības. TOP TIER™ benzīna programma koncentrējas uz degvielas piedevu nogulšņu kontroli, bet TOP TIER™ dīzeļdegvielas programmai ir prasības attiecībā uz nogulšņu kontroli, eļļošanu, stabilitāti un ietver pasākumus ūdens un filtrācijas kontrolei.


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv