12.2.2024 - 14:50

Neste Latvija termināļa darbība pāriet uz pilnībā atjaunojamiem resursiem

Turpinot ambiciozo darbu pie ilgtspējas risinājumiem visās uzņēmuma jomās, tostarp pie mērķa ievērojami samazināt emisijas, Neste Latvija Rīgas termināļa apkurei turpmāk izmantos Neste My 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu. Papildus tam, uzņēmums jau ceturto gadu savā darbībā Latvijā izmanto un ražo tikai zaļo elektrību.
“Pāreja uz pilnībā atjaunojamās dīzeļdegvielas Neste MY izmantošanu termināļa apkures vajadzībām ir bijis ilgtermiņa mērķis, un esam gandarīti, ka šogad tas ir izdevies. Termināļa apkurei līdz šim ikgadu tika patērēti 12,5 tūkstoši litri degvielas, tādēļ paredzams, ka līdz ar šīm pārmaiņām gada laikā ietaupīsim vidēji 34 tCO2 ekv. izmešu,” komentē Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs. 
Būtisks solis ceļā uz Neste Latvija klimata neitrālu darbību bija arī nu jau pirms četriem gadiem aizsāktā atjaunojamās elektrības izmantošana visā darbībā Latvijā. 

“Gan vietējā, gan globālā mērogā esam apņēmušies darīt visu iespējamo, lai sasniegtu Neste korporācijas izvirzīto mērķi nodrošināt oglekļa neitrālu ražošanu līdz 2035. gadam. Pēdējo divu gadu Latvijā esam patērējuši 4,5 GWh “zaļās” elektrības, un mēs arvien turpinām apzināt iespējas, kā vēl vairāk samazināt elektroenerģijas patēriņu,” saka A. Beiziķis.


Par Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu
Neste MY ir 100% atjaunojamā dīzeļdegviela, kuras ķīmiskais sastāvs ir tāds pats kā fosilajai dīzeļdegvielai, taču tā nesatur ne piles naftas. Tā nesatur ne sēru, ne skābekli, nedz arī aromātiskos ķīmiskos savienojumus. Būtiski, ka tā ir pilnībā piemērota visiem dīzeļa dzinējiem, līdz ar to nav nepieciešamas nekādas papildu pielāgošanas – to var izmantot 100% tīrā veidā vai kā piejaukumu fosilajai dīzeļdegvielai jebkurā daudzumā. Pateicoties unikālai ražošanas tehnoloģijai, Neste MY atjaunojamai dīzeļdegvielai ir izcili salizturības parametri un ilgstošas uzglabāšanas priekšrocības.

Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25.7 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv