13.10.2022 - 9:08

Neste Latvija ievieš elektrības taupīšanas pasākumus visā Latvijā

Saistībā ar augstajām elektroenerģijas cenām un kopējo mērķi samazināt elektroenerģijas patēriņu, degvielas tirdzniecības līderis Latvijā Neste Latvija ievieš elektroenerģijas taupīšanas pasākumus visā degvielas uzpildes staciju (DUS) tīklā Latvijā. Pēc spilgtuma testu veikšanas dažādās diennakts stundās, kopumā uz pusi samazināts digitālo cenu ekrānu spilgtums, pielāgojot to diennakts tumšajam un gaišajam laikam. Papildus tam, nakts stundās digitālie ekrāni neattēlos reklāmas video, tādējādi samazinot noslogoto LED diožu apjomu. Šo pasākumu kopums nodrošinās vismaz 5% elektrības ietaupījumu. 

Uz šo brīdi jau visā Neste DUS tīklā uzstādīts ekonomiskais LED apgaismojums staciju apgaismošanai, kas darbojas uz sensoriem un paspilgtinās tikai tad, kad stacijā iebrauc automašīna.
 
“Mums, kā ilgtspējas vadītam uzņēmuma ir ļoti svarīgi, lai visā degvielas uzpildes staciju tīklā Latvijā tiktu izmantota “zaļā” enerģija. Šobrīd, laikā, kad visā valstī tiek ievēroti elektrības samazināšanas pasākumi, arī Neste veic šo atbildīgo un Latvijas ekonomikai svarīgo soli,” uzsver Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

Neste Latvija aicina ikvienu pārdomāt savus paradumus un ar dažiem vienkāršiem risinājumiem panākt vismaz 5% elektroenerģijas samazinājumu savā mājsaimniecībā:
-    Pēc iespējas izmantojiet dabisko apgaismojumu. Ja vēl neesat to izdarījis, novietojiet darba/ mācību galdu pret logu. Izmantojiet apgaismojumu, tikai tur, kur atrodaties paši, un tad, kad nepieciešams. 
-    Izvēlieties ekonomiskās spuldzes. Lai arī tās maksā vairāk, elektroenerģijas ietaupījums ir ievērojams – līdz pat 80%.
-    Atslēdziet no elektrības ierīces, kuras nelietojiet. Telefona lādētāji, elektronisko zobu biršu lādētāji, pagarinātāji, tosteri un citas ierīces ieteicams atvienot no kontaktligzdas, kamēr nelietojat.
-    Mazgājiet veļu mērenā temperatūrā. Bez vajadzības neizmantojiet veļas mazgāšanu augstā temperatūrā vai veļas žāvētāju. Ekonomiskākā veļa mazgāšana ir 30-40 grādu temperatūrā. 
-    Iegādājoties jaunas elektroierīces, pēc iespējas izvēlieties tās, kas marķētas ar Eiropas Savienības izstrādāto A marķējumu, jo tās garantēs ekonomiskāku elektroenerģijas patēriņu. 
Jau iepriekš tika ziņots, ka Neste Latvija ir pārgājusi uz “zaļās” elektrības izmantošanu savā 77 degvielas uzpildes staciju plašā tīkla, produktu uzglabāšanas termināla Rīgā un piecu pašapkalpošanās koncepta veikalu Easy Deli nodrošināšanai. 

Neste ir apņēmusies cīnīties pret klimata pārmaiņām un samazināt klimata emisijas gan globāli, gan lokāli. Lai to atbalstītu, korporācija ir izvirzījusi trīs klimata atbildības, kas sedz siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu no paša ražotās produkcijas*, Neste pārdoto produktu izmantošanas emisiju intensitāti** un klientu emisiju samazināšanu ar Neste atjaunojamiem un aprites ekonomikas risinājumiem.

*) 1. un 2. jomas emisijas, kas noteiktas siltumnīcefekta gāzu protokolā, ietver emisijas, kas saistītas ar Neste produktu ražošanu.
**) 3. jomas emisijas, kas noteiktas siltumnīcefekta gāzu protokolā, ietver visas pārējās nozīmīgās emisijas visā vērtību ķēdē. Nozīmīgākās 3. jomas emisijas Nestei ir tās, kas rodas pārdotās produkcijas, iegādāto preču un pakalpojumu izmantošanā, kā arī izejvielu un produktu transportēšanā. Pārdoto produktu emisijas intensitāti aprēķina, Neste pārdotās produkcijas lietošanas radītās emisijas dalot ar kopējo pārdotās enerģijas daudzumu (gCO2e/MJ).


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 77 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv