17.1.2024 - 10:20

Neste Latvija aicina pieteikt idejas jaunam hakatonam

Turpinot vērst uzmanību uz Baltijas jūras piesārņotības līmeni, Neste Latvija sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru (RTU ZIC) rīko Latvijā pirmo coopetition jeb jaunu hakatona veidu, kur konkurējošās dalībnieku komandas ir aicinātas uz savstarpēju sadarbību, lai radītu  idejas no Baltijas jūras izcelto “spoku tīklu” pārstrādei vai zemūdens robotikas prototipus, kas palīdzētu attīrīt kuģu vrakus no “spoku tīkliem”. Neste Coopetition 2024 norisināsies no 2024. gada 15. februāra līdz 14. martam, pieteikt idejas var līdz 31. janvārim. 
 
““Spoku tīklu” izcelšana no Baltijas jūras bija būtisks, bet ne noslēdzošais etaps mūsu jūras attīrīšanas plānos, tādēļ kopā ar sadarbības partneriem meklējām risinājumus, kā šo projektu attīstīt, lai veicinātu ne vien veiksmīgu aprites ekonomiku, bet arī potenciāli nodrošinātu praktiskus rīkus, kas jau tuvākajā nākotnē palīdzētu izcelt “spoku tīklus” no jūras dzelmes. Esam pārliecināti, ka hakatoni var nest inovatīvas idejas. Neste Coopetition 2024 mērķis ir radīt jaunas idejas Baltijas jūras tīrības nodrošināšanai, tādēļ arī finansiāli motivēsim dalībniekus piedāvāt radošus un praktiskus risinājumus jūras piesārņotības mazināšanai,” stāsta “SIA Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

“Mēs nedzīvojam uz vientuļas salas. Atvērtās inovācijas ir efektīvas, tās sevi jau ir pierādījušas kā vienu no ilgtspējīga biznesa attīstības metodēm. Tādēļ hakatonos turpmāk vairāk ieviesīsim sadarbības, nevis sacensības elementus, trenējot nākotnes inovatoru prasmes sadarboties gan savā starpā, gan ar konkurentiem, industriju un ekspertiem, aprobējot un validējot idejas, prototipus, pārnesot zināšanas,” uzsver RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone.

Uz Neste Coopetition 2024 var pieteikties ikviens – gan komandas, kurām jau ir idejas, kā attīstīt “spoku tīklu” pārstrādi vai radīt robotu prototipus, gan arī tās, kuras ir gatavas radīt idejas hakatona laikā. Dalību var pieteikt gan studenti, gan pētnieki, gan arī pieredzējuši inovāciju un jaunuzņēmumu (start-up) pārstāvji. Vienā komandā drīkst pieteikties līdz sešiem cilvēkiem. Pieteikto komandu kandidatūru izvērtēs nozares pārstāvji – prototipēšanas eksperts, industriālie dizaineri, kā arī Neste Latvija pārstāvis.

Komandas aicinātas pieteikties līdz 31. janvārim, aizpildot anketu.

Neste Coopetition 2024 norisināsies četrus vakarus no plkst. 18.00 līdz 22.00 RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, Rīgā. 15. februārī dalībnieki tiks iepazīstināti ar komandu mentoriem jeb padomdevējiem un Neste Coopetition 2024 kārtību, 22. un 29. februārī norisināsies aktīvas prototipēšanas dienas, bet 14. martā dalībnieki prezentēs radītās idejas, kā arī tiks apbalvoti uzvarētāji. Būtiski, ka visu Neste Coopetition 2024 laiku būs pieejama RTU prototipēšanas darbnīca “SkyLab”, līdz ar to dalībnieki varēs praktiski strādāt pie savām idejām visu mēnesi.


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem 
samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25.7 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv