20.6.2024 - 14:31

Neste Latvija 2023.gadā saglabā degvielas tirgus līderpozīcijas: apgrozījums 2022.gadā bija 485,65 miljoni eiro

Somijā ražotas degvielas tirgotājs un Latvijas degvielas tirgus līderis, SIA Neste Latvija, 2023. gadā apgrozījis 485,65 miljonus eiro, kas ir par 14 % mazāk nekā gadu iepriekš un kas ir skaidrojams ar naftas produktu cenu kritumu. Peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 10,65 miljoni eiro, kas ir par 32% mazāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma rentabilitāte bija 2%, kas ir 2021. gada līmenī. Savukārt uzņēmuma investīcijas Latvijā pērn bija 1,65 miljoni eiro. Valsts budžetā Neste Latvija pērn ieskaitīja 208 miljonus eiro. 2023. gadā uzņēmums saglabājis vadošās degvielas tirgotāja pozīcijas Latvijā.

“2023. gads atmiņā paliks kā zemākais punkts ekonomikas lejupslīdē gan Eiropā, gan Latvijā. Šī gada pirmajos mēnešos varējām novērot, ka ekonomiskā situācija sāk stabilizēties un izaugsme ļoti lēnām, bet atjaunojas. Pozitīvais faktors par pagājušo gadu autobraucējiem bija, ka degvielas cenas sāka savu lejupslīdi un šobrīd stabilākas, nekā pērnā gada sākumā. Turklāt tās nav ietekmējusi biokomponenšu atkal pievienošana fosilajai degvielai, kā to nereti prognozēja. Mūsuprāt, tas ir pareizais virziens un SIA Neste Latvija atbalsta arī plašāku atjaunojamo degvielu izmantošanu satiksmes zaļināšanai, jo šobrīd ir vajadzīgi visi risinājumi, kas rada patiesu ietekmi,” uzsver Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

2023. gadā uzņēmums veiksmīgi turpināja uzņēmējdarbību visās darbības jomās, attīstot infrastruktūru 76 degvielas uzpildes stacijās visā valstī. Neste Latvija pērn slēdza 5 ātrās un gudrās apkalpošanas veikalus Easy Deli, izīrējot telpas partnerim Narvesen, kas atvēra sava koncepta nelielos veikaliņus. SIA Neste Latvija turpināja veiksmīgi realizēt atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu Neste MY, kas pieejama kopumā 3 DUS Rīgā, kā arī vairumtirdzniecības klientiem Latvijā. Neste Latvija ar šī produkta sponsorējumu atbalsta sabiedrībā lielus un nozīmīgu pasākumus, piemēram, mūzikas festivālu Positivus, nodrošinot iespēju izmantot pret vidi atbildīgākus energo resursus. 

Uzņēmums ļoti veiksmīgi strādājis arī jaunu klientu piesaistē gan komercsektorā, gan privātpersonu segmentā. Klienti arvien vairāk novērtē Somijā ražotās Neste degvielas nemainīgi augsto kvalitāti, ātro uzpildi, izdevīgo cenu, kas kopā veido labāko degvielas uzpildes pieredzi. 


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam samazināt pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2023. gadā Neste ieņēmumi bija 22,9 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv