22.5.2023 - 15:10

Neste Latvija 2022.gadā saglabā degvielas tirgus līderpozīcijas

Latvijā vadošais degvielas tirgotājs SIA Neste Latvija neto apgrozījums 2022. gadā bija 566,85 miljoni eiro, kas ir par 47 % vairāk nekā gadu iepriekš un kas ir skaidrojams ar rekordaugstām naftas produktu cenām 2022.gada laikā. Peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 15,35 miljoni eiro, saglabājot uzņēmuma rentabilitāti 3% līmenī. Savukārt uzņēmuma investīcijas Latvijā pagājušajā gadā bija 1,8 miljoni. Valsts budžetā Neste Latvija pērn ieskaitīja 202 miljonus eiro. 2022. gadā uzņēmums saglabājis vadošās degvielas tirgotāja pozīcijas Latvijā.

“Par spīti izaicinājumiem, ar ko nozare saskārās Krievijas uzsāktā kara Ukrainā rezultātā – augstās naftas produktu cenas, eiro un dolāra kursa svārstības, atcelto obligāto biodegvielas piejaukumu benzīnam un dīzeļdegvielai, SIA Neste Latvija turpināja savas darbības nepārtrauktību, nodrošinot privātajiem klientiem un klientiem komercsektorā nemainīgi augstu produktu kvalitāti, ātru uzpildi, izdevīgu cenu, kā arī turpināja Latvijā attīstīt ilgtspējīgu produktu un pakalpojumu piedāvājumu, veicot arī svarīgus soļus pašu ilgtspējīgas darbības nodrošināšanā,” uzsver Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

2022. gadā uzņēmums veiksmīgi turpināja uzņēmējdarbību visās darbības jomās, attīstot infrastruktūru un paplašinot automātisko degvielas uzpildes staciju tīklu, kurā šobrīd ietilpst 76 degvielas uzpildes stacijas visā valstī un 5 ātrās un gudrās apkalpošanas veikali Easy Deli. Pērn tika atvērta viena jauna degvielas uzpildes stacija Jelgavā, kas ir jau trešā Neste DUS Jelgavas pilsētā. SIA Neste Latvija turpinā veiksmīgi realizēt atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu Neste MY, palīdzot ietaupīt 20 miljonus kg CO2e emisijas, kas ir pielīdzināms 7876 vieglajām automašīnām, kas veselu gadu tiktu izņemtas no satiksmes. Aizvadītajā gadā uzņēmums aktīvi turpināja vējstiklu šķidruma automātu uzstādīšanu, pateicoties kuriem tika ietaupīti vairāk nekā 120 tūkstoši plastmasas kanniņu. 

Uzņēmums ļoti veiksmīgi strādājis arī jaunu klientu piesaistē gan komercsektorā, gan privātpersonu segmentā. Klienti arvien vairāk novērtē Neste degvielas nemainīgi augsto kvalitāti, ātro uzpildi, izdevīgo cenu, kas kopā veido labāko degvielas uzpildes pieredzi. Par nozīmīgāko aizvadītā gada notikumu ir kļuvis Neste mobilās aplikācijas ieviešana, kas strauji audzēja lietotāju skaitu.

Arī 2022. gadā uzņēmums turpinās investēt jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādē un attīstībā, meklējot arvien ilgtspējīgākus risinājumus, kā arī stiprinot savu pozīciju kā Latvijas degvielas tirgus inovāciju līderis.


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25.7 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv