2.3.2022 - 12:25

Neste Krievijas jēlnaftu pārsvarā ir aizstājusi ar citām jēlnaftām

Eiropas biznesa aprindas ir vienotas, nosodot Krievijas iebrukumu Ukrainā. Mēs dalam kopīgas bažas par situāciju.
Reaģējot uz notikumiem Neste jēlnaftas piegādes no Krievijas pārsvarā jau ir aizstājusi ar citām jēlnaftām, piemēram, Ziemeļjūras naftu.
Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai, sankciju un iespējamo pretsankciju attīstībai. Gatavojamies dažādām iespējām iepirkumos, ražošanā un loģistikā. Neste naftas pārstrādes rūpnīcas darbojas ierastā režīmā un mūsu mērķis ir nodrošināt produktu piegādi jebkurā situācijās.
Visa degviela uz Neste degvielas uzpildes stacijām Latvijā tiek piegādāta no Neste rūpnīcām Somijā un Roterdamā (Neste MY)


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv