14.11.2022 - 16:53

Neste ievieš publisku elektro automobiļu uzlādes pakalpojumu Somijā, nākamgad plāno arī Latvijā

Neste savās degvielas uzpildes stacijās Somijā ievieš publiskas lieljaudas uzlādes (HPC) iespējas vieglajiem un vidējas kravnesības elektriskajiem automobiļiem. Ieviešot Neste MY Renewable Charging™, uzņēmums papildina savu produktu un pakalpojumu portfeli Somijā, lai atbalstītu pāreju uz zemas emisijas transportu. Neste Latvija plāno ieviest elektro uzlādes Latvijā nākamgad.

Apkalpojot gan uzņēmumus, gan patērētājus, Neste pirmās publiskās lieljaudas uzlādes stacijas no gadu mijas būs pieejamas Neste Hankasalmi Jari-Pekka un Neste Oulunbaari Maikkula degvielas uzpildes stacijās. Turklāt Neste mērķis ir līdz 2024. gada beigām atvērt vairākus desmitus jaunu ātrās uzlādes staciju Neste degvielas uzpildes stacijās visā Somijā. Neste Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta ietvaros no Eiropas Savienības Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta saņēmusi trīs miljonus eiro sava publiskā elektrisko automobiļu uzlādes tīkla izbūvei.

“Neste ar savu Neste MY Atjaunojamo dīzeļdegvielu atradusies priekšgalā ar transportu saistīto emisiju samazināšanā. Mēs turpināsim meklēt jaunas iespējas, lai atbalstītu mūsu klientus siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanā. Elektrisko automobiļu uzlādes iespēju piedāvāšana Neste klientiem Somijā ir dabisks turpinājums mūsu produktu un pakalpojumu attīstībai, jo ir nepieciešami dažādi risinājumi, lai samazinātu ar transportu saistīto izmešu daudzumu,” saka Neste degvielas uzpildes staciju tīkla Somijā tirdzniecības vadītāja Katri Taskinena.

Neste pakalpojumu Neste Charging, kas ietver arī viedos uzlādes risinājumus, Somijā strādājošiem loģistikas uzņēmumiem un to apakšuzņēmējiem ieviesa 2022. gada februārī. Maijā Neste Porvo naftas pārstrādes rūpnīcā un uzņēmuma galvenajā mītnē Espo, Somijā, tika ieviesti pirmie darba vietas elektromobiļu uzlādes risinājumi. Jaunās Neste MY Atjaunojamās uzlādes stacijas ir izstrādātas, lai apmierinātu klientu vajadzības, un tās nevainojami iekļaujas Neste degvielas uzpildes staciju tīklā, kas visu savu elektroenerģiju iepērk no atjaunojamiem energoresursiem.

“Jaunās Neste MY Atjaunojamās uzlādes stacijas atvieglo ceļošanu elektrisko automašīnu šoferiem, pateicoties to ērtajai atrašanās vietai, ērtiem karšu maksājumiem un uzlādes jaudai. Mūsu lieljaudas uzlādes stacijās vienmēr tiek izmantota augstākā līmeņa tehnoloģija, kuru var izmantot elektrisko automobiļu šoferi, jo īpaši sastrēgumstundās un intensīvas satiksmes laikā brīvdienās. Mums ir jānodrošina, lai lieljaudas uzlādes staciju pārklājums būtu pietiekams, ņemot vērā pieaugošo elektrisko automobiļu skaitu, un lai stacijās būtu pietiekama jauda vairākām automašīnām un vadītājiem vienlaikus,” saka Taskinena.


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 77 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv