15.2.2022 - 14:07

Neste ieviesīs elektro uzlādes pakalpojumu loģistikas uzņēmumiem

Neste 2022. gadā Somijā ieviesīs pirmo loģistikas uzņēmumiem paredzēto uzlādes pakalpojumu. Neste 2021. gadā veica šī pakalpojuma izmēģinājumu kopā ar Somijas vadošo pārvadājumu un loģistikas uzņēmumu Niemi Services Ltd. Šis izmēģinājums bija veiksmīgs, un Neste uzlādes pakalpojums būs plaši pieejams transporta nozarei, lai atbalstītu uzņēmumus to ambiciozo klimata mērķu sasniegšanā. Izmantojot Neste uzlādes pakalpojumu elektrisko automobiļu uzlādēšanai, loģistikas uzņēmumi var samazināt savas siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas vidēji par līdz pat 85%*. Šis rādītājs ir balstīts uz piecu gadu vidējo Somijas nacionālajā tīklā patērēto elektroenerģijas apjomu, kā arī Eiropas regulām.

Neste uzlādes pakalpojums ļauj loģistikas uzņēmumiem savā teritorijā uzlādēt autoparku, kā arī apakšuzņēmēju transportlīdzekļus, tādējādi samazinot nepieciešamību braukt citur, lai veiktu automobiļu uzlādi. Pakalpojums ietver viedos uzlādes risinājumus un ļauj veikt uzlādi ar Neste mobilo lietotni vai RFID tagu. Siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu uzraudzīšanu un samazināšanu iespējams veikt ar Neste emisiju ziņošanas pakalpojumu, kas Somijas tirgū tika ieviests 2021. gada augustā.

“Mēs vēlamies palīdzēt saviem klientiem samazināt siltumnīcefektu izraisošu gāzu izmešus, un mēs nepārtraukti pētām iespējas atbalstīt uzņēmumus oglekļa neitralitātes sasniegšanā. Lai gan kravas transportlīdzekļi vēl ilgi tiks darbināti ar dīzeļdegvielu, un atjaunojamā dīzeļdegviela sniedz iespējas būtiski samazināt emisijas, papildus nepieciešami arī citi risinājumi transporta nozares radīto izmešu samazināšanai. Nākotnē transporta un loģistikas uzņēmumi arvien vairāk izmantos ar dīzeļdegvielu, elektroenerģiju un gāzi darbināmus transportlīdzekļus, tāpēc mēs vēlamies paplašināt savus pakalpojumus, iekļaujot arī elektriskās uzlādes risinājumus. Esam priecīgi ātri un plaši ieviest uzlādes pakalpojumu Somijā strādājošajiem uzņēmumiem. Mēs pētām iespēju vēlāk šo pakalpojumu piedāvāt arī Baltijas tirgū,” norāda Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola.

Neste ar savu Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu ir bijis līderis ar transporta nozari saistīto kaitīgo izmešu samazināšanā. Šī degviela ļauj autovadītājiem un uzņēmumiem samazināt savus siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus par līdz pat 90%**, salīdzinot ar fosilās dīzeļdegvielas izmantošanu. Šis risinājums šobrīd jau pieejams gan uzņēmumiem, gan privātajiem autobraucējiem vairāk nekā 150 degvielas uzpildes stacijās visā Somijā. Ar jauno uzlādes pakalpojumu Neste vēlas piedāvāt saviem klientiem paplašinātu preču klāstu pārejai uz zemu kaitīgo izmešu transportu.

Jau iepriekš ziņots, ka Neste ir noslēgusi vairākas sadarbības Latvijā ar uzņēmumiem, lai veicinātu ilgtspējīgāku darbību, izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Kopā ar uzņēmumiem Omniva, HRX Group, Paulig un airBaltic ir noslēgta sadarbība par Neste MY dīzeļdegvielas izmantošanu transporta un avio pakalpojumos. Savukārt ar uzņēmumu Hesburger ir noslēgta aprites ekonomikas sadarbība, kur izlietota cepamā eļļa no vairāk nekā 300 Hesburger restorāniem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā tiks pārstrādāta, lai ražotu Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu.

Uzlādes risinājums darba vietās – pirmajiem pilotprojektiem Somijā izraudzītas Porvo un Espo pilsētas

Šobrīd Neste izstrādā savu specializētu elektriskās uzlādes risinājumu darba vietām. Mērķis ir uzsākt izmēģinājumus Neste Porvo naftas pārstrādes rūpnīcā un Espo galvenajā pārvaldes birojā Somijā 2022. gadā.

“Elektriskās uzlādes pakalpojuma piedāvāšana uz vietas transporta uzņēmumos ir mūsu pirmais solis transporta elektrifikācijas atbalstīšanā. Mūsu nākamais mērķis ir izmēģināt vieglo automašīnu uzlādes risinājumu kopā ar Neste darbiniekiem un citiem, kas šī gada laikā apmeklē Neste Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu un Espo galveno biroju. Tajā pašā laikā mēs pētām iespējas izveidot publisku uzlādes tīklu, kas tiktu iekļauts mūsu staciju tīklā. Lai gan vieglo automašīnu segmentā elektrifikācija uz priekšu virzās straujāk nekā kravas transportlīdzekļu segmentā, visi zemākas emisijas jaudas avoti vieglo automašīnu segmentā būs nepieciešami arī tālākā nākotnē,” saka Kulola.

*) Uzlādei izmantotās elektroenerģijas darbmūža emisijas salīdzinājumā ar fosilās dīzeļdegvielas izmantošanu. Neste uzlādes pakalpojums parasti izmanto klienta īpašumā esošo sadales tīkla pieslēgumu. Šajā gadījumā elektroenerģijas avotu nosaka klienta elektroenerģijas pakalpojumu līgums.

**) Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai II (2018/2001/ES).


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv