9.12.2021 - 13:31

Neste iekļūst Eiropas sponsorēšanas balvas finālā ar diviem ilgtspējas projektiem

Neste Latvija kopā ar citiem uzņēmumiem un organizācijām no 10 Eiropas valstīm ir iekļuvusi prestižās Eiropas sponsorēšanas balvas (ESA Awards) finālā. Balvai tika iesniegti divi projekti divās dažādās kategorijās – kategorijā “Sports Sponsorship” iekļuva starptautiskās sacensības par tīrāku planētu “Run For Future by Neste” kopā ar Rimi Rīgas maratonu. Kā arī kategorijā “Purpose-led Sponsorship” iekļuva projekts “Atbildīga izvēle no pirmās dzīves dienas" sadarbībā ar Rīgas Dzemdību namu. Abi šie projekti tika veidoti ar domu, lai mums ikvienam uz zemes un nākamajām paaudzēm būtu labāka, zaļāka un tīrāka nākotne.

Neste viena no galvenajām prioritātēm un uzņēmuma identitātēm ir ilgtspēja, un abi iesniegtie projekti to lieliski apliecina. Eiropas Sponsorēšanas balvā mēs iesniedzām divus projektus – “Run For Future by Neste” un “Atbildīga izvēle no pirmās dzīves dienas”. Starptautisko sacensību “Run For Future by Neste”, kura tapa kopā ar Rimi Rīgas maratonu, laikā mēs aicinājām ikvienu skriet par tīrāku planētu tagad un turpmāk. Turklāt projekta “Atbildīga izvēle no pirmās dzīves dienas" sadarbībā ar Rīgas dzemdību namu mērķis bija nodrošināt 100 jaundzimušajiem ilgtspējīgāku un zaļāku dzīvi jau no pirmās dzīves dienas. Mēs esam patiesi priecīgi un pateicīgi, ka žūrijas komisija ir novērtējusi abus mūsu iesniegtos projektus un izvēlējusies tos iekļaut finālā, lai jau nākamā gada sākumā varētu izvēlēties uzvarētājus,” atklāj Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

Starptautiskās sacensības “Run For Future by Neste” tapa sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu ar mērķi pievērst plašākas sabiedrības uzmanību planētas saudzēšanai. Tajā kopā piedalījās vairāk nekā 2 500 dalībnieku, kuri skrēja gan 5 km, gan 10 km distances par tīrāku planētu.

Turklāt projekts “Atbildīga izvēle no pirmās dzīves dienas" sadarbībā ar Rīgas Dzemdību namu tapa jau pērnajā gadā, kad 100 jaunajiem vecākiem tika uzdāvināti “Neste zīdaiņa pūriņi”. Katrā komplektā jeb pūriņā iekļautās nepieciešamās drēbes un higiēnas preces, ar kurām nodrošināt jaundzimušo, ir videi draudzīgas un ilgtspējīgas, tādējādi nodrošinot iespēju jaunajiem vecākiem jau no pirmās dzīves dienas savam mazulim sniegt apzinātu iespēju dzīvot tīrākā un dabiskā vidē.

Prestiža žūrijas komisija no 18 dažādām nozarēm visu janvāri izvērtēs un noteiks katras kategorijas uzvarētājus. Ar katras kategorijas izvēlētajiem projektiem un finālistiem var iepazīties šeit.

 


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv