23.10.2023 - 14:59

“Neste” un “Hesburger” aprites partnerības rezultāts: no izlietotas cepamās eļļas ražota dīzeļdegviela tiek plaši izmantota “Hesburger” loģistikā

Katru gadu ātrās ēdināšanas restorānu ķēde “Hesburger” nodod pārstrādei 420 tonnas izlietotas cepamās eļļas, kas kopā ar citiem atjaunojamiemajiem izejmateriāliem vēlāk tiek izmantota, lai ražotu Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu  “Neste” rūpnīcās Somijā un Nīderlandē. “Neste” ir pasaulē lielākais atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs, kas jau vairākus gadus sadarbojas ar “Hesburger” aprites ekonomikas jomā. Jau šobrīd lielākā daļa “Hesburger” kravas automašīnu, kas ik gadu Baltijā mēro 500 000 kilometru garu maršrutu, izmanto degvielu, kas ražota no atjaunojamām izejvielām

Pašlaik ar “Neste MY Renewable Diesel™” atjaunojamo dīzeļdegvielu tiek darbināti 95% “Hesburger” kravas automašīnu, kas ik dienas pārvietojas pa Baltijas valstu ceļiem. Uzņēmums ir izvirzījis vēl ambiciozāku mērķi – jau 2025. gadā izmantot atjaunojamo dīzeļdegvielu 100% visā uzņēmuma loģistikā.

“Pateicoties “Neste”, pirms dažiem gadiem aizsāktā aprites ekonomikas partnerība ir pārtapusi vēl ilgtspējīgākā sadarbības modelī. Mūsu sadarbības laikā esam spējuši samazināt ogļskābās gāzes izmešu daudzumu, kas veidojas kravas automašīnu braukšanas laikā, tā vienlaikus arī palīdzot mūsu klientiem pievienoties videi draudzīgām iniciatīvām. Proti, ik reizi, kad mūsu klienti ietur maltītes “Hesburger” restorānos, viņi palīdz rūpēties par apkārtējo vidi, jo produktu pagatavošanas laikā izlietotā cepamā eļļa vēlāk pārtop atjaunojamās izejvielās, no kurām “Neste” ražo atjaunojamo dīzeļdegvielu. Strādājot kopā, mēs veidojam reālu aprites ekonomikas ekosistēm,” saka Ieva Salmela, “Hesburger” starptautiskās attīstības un mārketinga direktore.

 

 

“”Neste” ir globāls līderis atjaunojamo un aprites risinājumu jomās. Uzņēmuma mērķis ir motivēt sadarbības partnerus, klientus un citas ieinteresētās puses strādāt kopā, lai rastu iespējas izejvielu atkārtotai izmantošanai. Partnerība ar “Hesburger” ir labs piemērs tam, kā divu uzņēmumu sadarbība aprites ekonomikas jomā var palīdzēt panākt izmaiņas plašākā mērogā, iesaistot arī uzņēmuma klientus. Vissvarīgākais aspekts ir tas, ka, īstenojot šādu sadarbību, varam radīt taustāmu pievienoto vērtību ne tikai videi un sabiedrībai, bet arī tādejādi palīdzētot stiprināt uzņēmumu konkurētspēju," saka Jone Šestakauskaite, “Neste” ilgtspējīgas partnerības vadītāja mārketinga un pakalpojumu jomā Baltijā.

2021. gadā “Neste” kopā ar ātrās apkalpošanas restorānu ķēdi “Hesburger” uzsāka sadarbību aprites ekonomikas jomā. Sadarbības pamatā ir “Hesburger” restorānu izlietotās cepamās eļļas savākšana un pārstrāde, izmantojot to kā izejvielu atjaunojamās dīzeļdegvielas “Neste MY Renewable Diesel™” ražošanmā. Izmantojot šo degvielu, siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzums tiek samazināts vidēji par 90%, salīdzinot ar fosilo degvielu. Uzņēmuma centieni cīņā pret klimata pārmaiņām ir attaisnojušies – ik gadu samazinātais siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzums ir pielīdzināms 350 privāto automašīnu noņemšanai no mūsu ceļiem.

*Dati: 2022. gadā “Neste MY Renewable Diesel™” samazinātais siltumnīcefekta gāzu daudzums visā pasaulē, salīdzinot ar fosilās degvielas radīto piesārņojumu. Siltumnīcefekta gāzu izmešu samazināšanās procents ir atkarīgs no konkrēta reģiona likumdošanas, kas piedāvā konkrētu aprēķinu metodoloģiju (piemēram, Eiropas Parlamenta un Padomes (RED II) direktīva 2018/2001 Eiropā un Kalifornijas Zemā oglekļa satura degvielas standarts (LCFS) ASV), kā arī no izejvielu maisījuma, kas tiek izmantots produkta ražošanai katrā tirgū.