15.1.2024 - 11:32

Neste gada laikā ievērojami samazina plastmasas un papīra patēriņu

Neste gada laikā ievērojami samazina plastmasas un papīra patēriņu
Pirms pieciem gadiem Neste aizsāktais ilgtspējīgais risinājums – vējstikla šķidruma piedāvāšana ar uzpildes automātu – ik gadu ievērojami palīdz samazināt plastmasas patēriņu. 2023. gada laikā kopumā ietaupītas vairāk nekā 140 000 plastmasas kanniņas, kas ir par 20% vairāk nekā 2022. gadā. Savukārt digitālā čeka izmantošana palīdzējusi ietaupīt papīru 233 km garumā jeb teju tikpat, cik attālums no Venstpils līdz Siguldai. 
“Jebkurai jaunai iniciatīvai ir nepieciešams laiks, lai klienti pie tās pierastu, taču ar gandarījumu varam teikt, ka paradums izmantot vējstikla šķidruma uzpildes automātu ir nostiprinājies, un lielai daļai mūsu klientu tas šķiet tikpat pašsaprotami, cik degvielas uzpilde. Šis risinājums ir ne vien ilgtspējīgs un dabai draudzīgs, bet arī praktisks, jo process ir ātrs, ērts un izdevīgs. Esam pārliecināti, ka pieprasījums turpinās pieaugt, tādējādi veicinot arī kopējo plastmasas ietaupījumu. Tāpat arī priecājamies, ka ar klientu atbalstu esam ietaupījuši papīru 233 km garumā, veicinot zaļāku vidi mums pašiem un mūsu bērniem,” skaidro Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs. 
Ziemas sezonā Neste vējstikla tīrīšanas līdzeklis ir ar salizturības temperatūru līdz pat -21°C, līdz ar to autobraucēji arī ļoti skarbos laikapstākļos var neraizēties par aizsalušiem stikliem.
Par vējstikla šķidrumu var norēķināties maksāšanas terminālī, izmantojot Neste karti (privātpersonu vai uzņēmumu) vai banku kartes, kā arī izmantojot Neste mobilo aplikāciju. Izdevīgākai uzpildei, Neste karšu klienti saņem atlaidi šim produktam. 

Lielā pieprasījuma dēļ vējstikla šķidruma uzpildes automāti ir pieejami visā Latvijā – jau 65 Neste degvielas uzpildes stacijās (DUS).


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25.7 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija
SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv