27.4.2021 - 16:03

Neste atjaunojamā degvieleļļa samazina Lumene ražošanas procesa radītos kaitīgos izmešus

Somijas kosmētikas uzņēmums Lumene savā ražotnē Kauklahti, Espo, Somijā šajā pavasarī sācis izmantot atjaunojamo degvieleļļu Neste MY Non-Road Diesel™. Šī atjaunojamā degvieleļļa aizstāj fosilo degvieleļļu, kas iepriekš tika izmantota rūpnīcā. Pārslēdzoties uz Neste 2021. gada sākumā tirgū laistā atjaunojamā risinājuma izmantošanu, Lumene spējis ražošanas procesā samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 90%*, salīdzinot ar fosilās degvieleļļas izmantošanu.
 
“Ilgtspēja ir viena no Lumene pamatvērtībām, un produktu kvalitātes un vides draudzīguma nodrošināšana visā mūsu produktu dzīves ciklā mums ir ārkārtīgi svarīga. Pēdējā gada laikā mēs esam koncentrējušies uz siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanu Kauklahti rūpnīcā, un Neste atjaunojamās degvieleļļas izmantošanas ieviešana radījusi būtiskas izmaiņas. Fosilo degvieleļļu aizstājot ar no atjaunojamiem izejmateriāliem izgatavotu alternatīvu, mēs jau esam spējuši samazināt mūsu rūpnīcas siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas. Ilgtspējīgāku nākotni nav iespējams sasniegt vienatnē. Sadarbība starp partneriem ilgtspējas jautājumos ir ārkārtīgi svarīga,” norāda Lumene ražošanas direktore Kristina Enkvista (Kristina Enqvist).
 
Vienīgais tiešais kaitīgo emisiju avots Lumene rūpnīcā bijusi fosilā degvieleļļa. Vidēji tā nodrošinājusi 10 % no rūpnīcas kopējā enerģijas patēriņa. 2020. gadā Lumene izmantotā fosilā degvieleļļa radīja 192 000 kg siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas. Fosilās degvieleļļas aizstāšana ar atjaunojamu alternatīvu vidēji samazina kaitīgās emisijas tikpat daudz kā tad, ja Somijā uz gadu pārtrauktu izmantot 70 vieglos automobiļus.
 
Atjaunojamā degvieleļļa tiek arī ražota ar zemākiem kaitīgajiem izmešiem
Gada sākumā Neste bija pirmais uzņēmums Somijā, kas tirgū laida no pilnībā atjaunojamiem izejmateriāliem ražotu degvieleļļu. Tādējādi tiek atbalstīts Somijas mērķis līdz 2035. gadam kļūt par oglekļa neitrālu valsti un sniegta palīdzība apkures un ražošanas nozarēm to kaitīgo izmešu samazināšanas mērķu sasniegšanā.
 
“Mēs esam apņēmušies līdz 2030. gadam samazināt mūsu klientu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas par 20 miljoniem tonnu gadā. Mūsu partnerība ar Lumene kļūs ciešāka mums sadarbojoties, lai samazinātu kosmētikas ražošanas nozares radītās kaitīgās emisijas. Aplūkojot produktu dzīves ciklā radītās emisijas, kurināmā transportēšana uz rūpnīcu arī ir svarīga. Atjaunojamā degvieleļļa no Porvo pārstrādes rūpnīcas uz Lumene ražotni tiek transportēta ar Neste kravas automobiļiem, kas tiek darbināti ar mūsu atjaunojamo dīzeļdegvielu Neste MY. Tādējādi mēs arī samazinām transportēšanas radītās emisijas,” saka Neste ilgtspējas partnerību vadītāja Heidi Peltonena (Heidi Peltonen).
 
*Metode dzīves cikla emisiju un emisiju samazinājumu aprēķināšanai atbilst ES Atjaunojamo energoresursu direktīvai (2009/28/EK).
 
Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com
Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv