15.11.2021 - 11:36

Neste 8 ieteikumi autobraucējiem kā sagatavoties ziemīgiem laikapstākļiem

Līdz ar temperatūras stabiņa noslīdēšanu zem nulles un gaidāmo salu, ir laiks domāt ne tikai par ziemas riepu nomaiņu un sezonai atbilstošu dīzeļdegvielu, bet arī parūpēties par citiem būtiskiem automašīnas aspektiem, lai pārvietošanās pa ceļiem būtu droša. Neste jau parūpējusies, ka visās 76 Neste degvielas uzpildes stacijās (DUS) ir pieejama ziemas dīzeļdegviela un ziemas logūdens, kā arī apkopojusi 8 ieteikumus autobraucējiem, lai palīdzētu sagatavoties ziemas sezonai.

Neste pastāvīgi rūpējas par degvielas kvalitāti un jau savlaicīgi uzsāk ziemas dīzeļdegvielas piegādes, lai klienti varētu būt pārliecināti, ka, iestājoties aukstajam laikam, viņu automašīnā ir atbilstoša dīzeļdegviela. Taču tik pat, cik svarīgi ir pareizas degvielas uzpilde, arī savlaicīga riepu nomaiņas uz ziemas un akumulatora pārbaude ir galvenās drošības atslēgas uz ceļa. Neste DUS arī savlaicīgi sākām logūdens nomaiņu uz ziemas produktu, lai autovadītājiem nevajadzētu satraukties par iespējamību, ka nav iespējams notīrīt logus,” atklāj Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

Sagatavošanās ziemas sezonai nevar notikt vienā dienā. Svarīgi ir ne tikai izvēlēties pareizo dīzeļdegvielu, bet arī parūpēties par citiem būtiskiem automašīnas aspektiem. Neste dalās 8 ieteikumos kā sagatavot savu spēkratu ziemas sezonai.

 1. Lai parūpētos par drošu braukšanu uz ceļiem savlaicīgi jāuzliek ziemas riepas ar protektora dziļumu ne mazāku kā 4 mm. No 1. decembra tās ir obligātas, taču pieņemoties salam nakts stundās, Neste iesaka neatlikt šo darbu un nomainīt riepas laicīgi.
 2. Jāpārbauda, vai nav nepieciešams nomainīt priekšējā stikla slotiņas labākai loga attīrīšanai no nokrišņiem.
 3. Jāizmanto laikapstākļiem atbilstošs vējstiklu tīrīšanas šķidrums, lai tas nesasaltu. Neste degvielas uzpildes stacijās Rīgā esam uzsākuši vējstiklu šķidrumu automātu uzstādīšanu, no kuriem var piepildīt sava auto vējstikla šķidruma tvertni ar pistoli no sūkņa. Tādējādi tiek ietaupīts laiku, kas tiek pavadīts degvielas uzpildes stacijā, kā arī iespēja atteikties no plastmasas kannām.
 4. Pirms ziemas iestāšanās jāpārbauda dīzeļdegvielas filtri. Ja filtri ir sliktā stāvoklī, aukstos laikapstākļos var apstāties degvielas padeve. Kā arī jāpārliecinās, ka elektroniskās stabilitātes programma (ESP) un bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS) darbojas atbilstoši.
 5. Bremzes ir vienas no svarīgākajām drošības atslēgām, tieši tādēļ ir jāpārbauda arī bremžu šķidruma līmenis.
 6. Svarīgi ir atcerēties arī pārbaudīt automašīnas ritošo daļu. 
 7. Lai nerastos problēmas iedarbināt dzinēju aukstos laikapstākļos ir jāpārbauda automašīnas akumulatora stāvoklis.
 8. Un visbeidzot – jācenšas ar dīzeļdegvielu darbināmas automašīnas degvielas tvertni turēt maksimāli pilnu, lai tajā nerastos kondensāts.

Šobrīd Neste DUS iespējams iegādāties šādas ziemas dīzeļdegvielas:

 • A0 klases Neste Futura dīzeļdegviela ar sasalšanas temperatūru līdz -20 ºC, taču jau pēc nedēļas uz Neste DUS sāks A1 kases piegādes ar sasalšanas temperatūru līdz -26 ºC
 • Neste Pro Diesel ar sasalšanas temperatūru līdz -37 ºC
 • Neste MY atjaunojamā dīzeļdegvielas ar sasalšanas temperatūru līdz -32 ºC

Tāpat lielākajā daļā Neste DUS pieejamajos logūdens uzpildes automātos atrodas ziemas produkts ar sasalšanas temperatūru -21ºC.


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv