16.11.2020 - 13:21

Neste četrpadsmito reizi pēc kārtas ieņem līderpozīcijas Dow Jones ilgtspējas indeksā

Vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs pasaulē Neste četrpadsmito gadu pēc kārtas ir izraudzīts iekļaušanai Dow Jones pasaules ilgtspējas indeksā (DJSI). Kompānija atkārtoti iekļauta DJSI World un DJSI Europe kā viens no ilgtspējīgākajiem  uzņēmumiem pasaulē.

Šogad Neste uzrāda labākos rezultātus starp industrijas spēlētājiem videi un cilvēkiem būtisku pārskatu sagatavošanā, cilvēkresursu attīstībā un ar ūdens resursiem saistītu risku pārvaldības jomā, kas uzņēmumam palīdzējis ieņemt augstākās vietas ilgtspējas līderu sarakstā.

“Atkārtota iekļūšana Dow Jones ilgtspējas indeksā apliecina, ka mūsu visaptverošie ilgtspējas centieni darbojas pareizi. Turpinām cītīgi strādāt, lai sasniegtu savus ambiciozos mērķus,” stāsta Minna Aila (Minna Aila), Neste viceprezidente ilgstpējas un korporatīvajos jautājumos. 

Uzņēmumi iekļaušanai Dow Jones ilgtspējas indeksā tiek izraudzīti, pamatojoties uz ilgtermiņa darbības rādītāju visaptverošu novērtējumu attiecībā pret ekonomiskajiem, vides un sociālajiem kritērijiem, kā arī ilgtspējas tendencēm. Šogad veiktais uzņēmumu novērtējums ir balstīts uz to darbību 2019. gadā. Šajā indeksā katru gadu tiek iekļauti tikai nozaru vadošie uzņēmumi.  


Par “Neste”
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2019. gadā Neste ieņēmumi bija 15,8 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 30 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv