31.1.2022 - 11:54

Liebherr paplašina Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu

Sākot no 2022. gada janvāra Liebherr paplašina Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu, to izmantojot arī Kirhdorfas rūpnīcā, kurā uzņēmums ik gadu izstrādā un saražo aptuveni 2500 tehnikas vienības, tostarp hidrauliskos ekskavatorus, materiālu pārkraušanas tehniku un posmainos kravas transportlīdzekļus. Neste atjaunojamā dīzeļdegviela tiks izmantota saražotās tehnikas testēšanai, kā arī visos transportlīdzekļos, kas pārvietojas pa rūpnīcu.

Liebherr pārvietojamo un kāpurķēžu celtņu darbināšanai Ehingenas rūpnīcā jau kopš 2021. gada septembra izmanto tikai Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Uzņēmums Liebherr ir globāls pārvietojamo celtņu ražošanas līderis.

Liebherr pēdējos mēnešos veicis sagatavošanās darbus, lai visu pārvietojamo un kāpurķēžu celtņu darbināšanai izmantotu atjaunojamo dīzeļdegvielu. Dzinēju ražotāji ir pārbaudījuši, sertificējuši un apstiprinājuši atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu dīzeļdzinējos. Klienti un uzņēmuma testēšanas nodaļa arī veikusi plašus ar atjaunojamo dīzeļdegvielu darbināmu celtņu testus. Apstiprinājuma saņemšanai nepieciešamie testi tika veikti ar Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu.

“Pārejot uz Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu, mēs spēsim ietaupīt 2,5 miljonus litru fosilās dīzeļdegvielas gadā. Tas nozīmēs, ka CO2 izmeši gadā tiks samazināti par aptuveni 6500 tonnām,” norāda Ulrihs Heisels (Ulrich Heusel), Liebherr-Werk Ehingen GmbH ražošanas direktors.

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir krietni ilgtspējīgāka alternatīva fosilajai dīzeļdegvielai. Pārejot uz atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu, ar dīzeļdegvielu darbināmā tehnika esošajos autoparkos visā pasaulē var uzreiz sākt samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas. Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu kā pirmās uzpildes degvielu un apstiprinot tās izmantošanu visā savā tehnikā, tostarp arī vecajā tehnikā, Liebherr var ļaut saviem klientiem samazināt savas darbības radītos izmešus.

“Mēs esam ļoti lepni sadarboties ar Liebherr. Fakts, ka viņi arī lielā mērā apstiprina Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu vecākā tehnikā, ļauj būvniecības nozarei uzreiz ievērojami samazināt klimatu ietekmējošās emisijas,” saka Karls Nībergs (Carl Nyberg), Neste atjaunojamā autotransporta biznesa nodaļas viceprezidents. “Mēs esam apņēmušies atbalstīt savus klientus, lai līdz 2030. gadam samazinātu viņu radītos siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus par vismaz 20 miljoniem tonnu gadā,” turpina Karls Nībergs.

Pāreja uz Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu ļauj ievērojami samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no 100% atjaunojamām izejvielām. Tas palīdz samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu (SEG) izmešus pat par 90%*, ja emisijas degvielas dzīves cikla laikā salīdzina ar fosilo dīzeļdegvielu. Atjaunojamā dīzeļdegviela ir lietošanai gatava degviela, kas ir pilnībā saderīga ar visiem dīzeļdzinējiem un neprasa nekādas izmaiņas esošajos transportlīdzekļos vai degvielas piegādes sistēmās.

Pieaug atjaunojamās dīzeļdegvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu pieejamība

Neste ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs. Neste Roterdamas naftas pārstrādes rūpnīca kopā ar uzņēmuma Singapūras pārstrādes rūpnīcu ir pasaulē lielākās un vismodernākās atjaunojamās dīzeļdegvielas un atjaunojamo produktu pārstrādes rūpnīcas. Neste atjaunojamās dīzeļdegvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu kopējā ražošanas jauda šobrīd ir 3,2 miljoni tonnu, un līdz 2023. gada pirmā ceturkšņa beigām tā pieaugs līdz 4,5 miljoniem tonnu.

*) Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai II (2018/2001/ES)


Par Liebherr

Liebherr Group ir ģimenes pārvaldīts tehnoloģiju uzņēmums ar ļoti daudzveidīgu produktu portfeli. Uzņēmums ir viens no lielākajiem celtniecības tehnikas ražotājiem pasaulē. Tas arī nodrošina augstas kvalitātes un uz lietotāju orientētus produktus un pakalpojumus daudzās citās jomās. Liebherr Group ietilpst vairāk nekā 140 uzņēmumi visos kontinentos. 2020. gadā uzņēmumā strādāja aptuveni 48 000 darbinieku, un tā kopējie ieņēmumi pārsniedza 10,3 miljardus eiro. Liebherr 1949. gadā tika dibināts Kirhdorfanderilerā, Vācijas dienvidos. Kopš tā laika darbinieki ir tiekušies pēc pastāvīgas tehnoloģiskās inovācijas, saviem klientiem piedāvājot nozarē vadošos risinājumus. Lasiet vairāk: www.liebherr.com

 

Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,8 miljardi eiro, un 94% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

 

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv