27.1.2022 - 12:19

DEAC un Neste vienojas par sadarbību ilgtspējīgu datu uzglabāšanas risinājumu jomā

DEAC un Neste apvieno spēkus, lai sadarbotos ilgtspējīgu datu uzglabāšanas risinājumu jomā. DEAC ir viens no lielākajiem neatkarīgajiem datu centriem Ziemeļeiropā, kas atjaunojamo elektroenerģiju iegādājas no 2021. gada. Sadarbība ar Neste, kas ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas, ilgtspējīgas aviācijas degvielas un atjaunojamu izejvielu risinājumu ražotājs dažādiem polimēru un ķīmiskās rūpniecības lietojumiem, iezīmēs DEAC mērķi jau 2022. gadā pāriet uz 100% atjaunojamo enerģiju. Izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, DEAC palielinās datu uzglabāšanas ilgtspēju iespējamo elektrības padeves pārtraukumu laikā.

AAAS Science Journal 2020. gadā publiskotais pētījums liecina, ka datu centri veido aptuveni 1% no pasaules kopējā elektroenerģijas patēriņa. Dažas analīzes norāda, ka globālo datu centru enerģijas patēriņš nākamajā desmitgadē pat trīskāršosies vai četrkāršosies.

“2021. gadā ikdienas datu uzglabāšanas pārvaldīšanai DEAC jau pārgāja uz 100% atjaunojamo elektroenerģiju, kas iegūta vēja parkos. Mēs arī uzlabojām infrastruktūru, lai samazinātu enerģijas patēriņu, un ieviesām uzlabotu dzesēšanas sistēmu. Mūsu sadarbība ar Neste un Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas piegāde ļauj mūsu dīzeļģeneratoriem ilgtspējīgi aizsargāt datus tādās ārkārtas situācijās kā strāvas padeves pārtraukumi. Tādējādi mēs ar prieku atzīmējam pāreju uz 100% atjaunojamiem energoresursiem," saka DEAC izpilddirektors Andris Gailītis.

“Esam gandarīti, ka globālie datu centri, kas ir digitālās pasaules mugurkauls, seko līdzi resursietilpīgākām nozarēm, meklējot risinājumus ilgtspējīgākai nākotnei. Partnerība ar DEAC ir pirmā reize, kad Neste sadarbojas ar datu centru, lai sniegtu tam risinājumu – Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu –, kas samazina siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 90%*, salīdzinot ar fosilās dīzeļdegvielas izmantošanu,” norāda Neste ilgtspējības partnerību vadītāja Heidi Peltonena.

*) Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai (2018/2001/ES).


Par “DEAC”

DEAC ir viens no lielākajiem neatkarīgajiem datu centru operatoriem Ziemeļeiropā, kas pieder Šveices investīciju infrastruktūras fondam, ko pārvalda Quaero Capital. DEAC darbojas Centrālās un Austrumeiropas lielākajās pilsētās. DEAC apkalpo tūkstošiem klientu vairāk nekā 40 valstīs, piedāvājot inovatīvus IT pakalpojumus un pielietojot individuālas biznesa pieejas un augstākās klases tehnoloģijas.

Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,8 miljardi eiro, un 94% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv