18.7.2018 - 10:13

Pirmo reizi Latvijā un Baltijā koncerta ģeneratorus darbinās, izmantojot 100% Neste My atjaunojamo dīzeļdegvielu

 

Pirmo reizi Latvijā grupas “Prāta Vētra” šīs vasaras koncertos ģeneratori tiks darbināti, izmantojot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas ražota no 100% atjaunojamiem resursiem un kurā nav ne piles naftas. Pateicoties Neste My atjaunojamai dīzeļdegvielai, siltumnīcefekta gāzu emisijas būs samazinātas līdz 90% salīdzinājumā ar fosilo dīzeļdegvielu, līdz ar to koncertu apmeklētāji varēs baudīt pasākumus svaigākā un daudz tīrākā gaisā. 

Neste My ir unikāls produkts, kas ražots no dažādām augu eļļām, pārtikas un zivjrūpniecības pārstrādes pārpalikumiem un  atkritumiem. Tai pat laikā produkta ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai, kas ļauj šo produktu lietot, nepielāgojot automašīnu vai citu iekārtu dzinējus. Šī atjaunojamā dīzeļdegviela ļauj samazināt CO2 emisiju daudzumu līdz pat 90% pilnā produkta dzīves ciklā. Neste My atjaunojamā dīzeļdegviela ir arī pilsētām īpaši draudzīga degviela, jo samazina ne vien CO2 emisiju daudzumu, bet arī gaisa kvalitāti tieši ietekmējošo izplūdes gāzu – ogļūdeņražu un slāpekļa oksīdu – izmešus. Piemēram, “Prāta Vētras” koncertu ģeneratoru darbināšanā Neste My izmantotās dīzeļdegviela samazinās emisijas, kas ir līdzvērtīgas apjomam, ko vienā dienā rada 5500 automašīnas. Salīdzinājumam - vidēji 5080 automašīnas diennaktī pārvietojas posmā Rīga – Jelgava, savukārt Brīvības ielas noslodze diennaktī vidēji ir 3000 automašīnas. 

“Esam patiesi gandarīti, ka, sadarbībā ar grupu “Prāta Vētra”, varam būt pirmie Latvijā un Baltijā, kas kopīgiem spēkiem var realizēt videi draudzīgāko koncerttūri. Mēs pieņemam atbildīgus lēmumus katru dienu, un pateicoties tiem, veidojam tīrāku nākotni saviem bērniem. Gandarījumu rada arī tas, ka arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību vides jautājumiem un ir gatavi ieguldīt ilgtspējīgos risinājumos, saprotot, ka tādā veidā rūpējamies par “zaļāku” nākotni jau šodien,” stāsta Neste Latvija ģenerāldirektors Artu Airiainens (Arttu Airiainen). 

Savukārt grupas “Prāta Vētra” menedžere Aija Auškāpa uzsver, ka “kaut kad – ātrāk vai vēlāk – katrs no mums nonāk šajā punktā, kad kļūst svarīgi tas, kādu šo pasauli nodosim nākamajām paaudzēm. Mēs apzināmies, ka katrai mūsu izvēlei ir sekas un ka viss ir savstarpēji saistīts”. 

Šī “Prāta Vētras” koncertturneja būs savā ziņā unikāla, jo prezentēs jaunāko grupas albumu “Par to zēnu, kas sit skārda bungas”, kā arī kopā ar saviem sadarbības partneriem koncerttūres nodrošināšanā izvēlēsies ilgtspējīgus risinājumus. Ar šo koncerttūri piecās Latvijas pilsētās (21. jūlijā Jelgavā, 28. jūlijā Valmierā, 3. augustā Ventspilī, 11. augustā Daugavpilī un 17. augustā Rīgā) “Prāta Vētra” vēlas pievērst uzmanību apkārtējās vides aizsardzības jautājumiem un “padot tālāk” to, ko ikviens no mums var darīt ik dienu, lai mazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu. 

Neste, kas ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Nīderlandē un Singapūrā, no atjaunojamajiem resursiem ražo ne tikai degvielu, bet arī propānu, aviācijas degvielu, plastmasu, šķīdinātājus, polimēru un citus produktus. 2017. gadā Neste atjaunojamā degviela samazināja globālo sasilšanu izraisošās emisijas par 8,3 miljoniem tonnu, kas ir līdzvērtīgs apjoms, ko gadā rada 3 miljoni vieglo automašīnu.