7.3.2016 - 11:26

Pērn par 9% pieaudzis no Somijas ievestās dīzeļdegvielas apjoms Latvijā

Pērn par 9% pieaudzis no “Neste” rūpnīcas Somijā ievestās dīzeļdegvielas apjoms Latvijā, sasniedzot  544 220 tonnas, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem. 2015.gadā Somijas dīzeļdegviela veidoja trešo daļu jeb 34% no visas valstī ievestās dīzeļdegvielas. Turklāt no Somijas ievestais benzīns sastāda vēl lielāku daļu – 42%. Degviela Latvijā vēl tiek importēta no Lietuvas, Baltkrievijas, un neliels apjoms no Krievijas, Polijas un Igaunijas.

Importa pieaugums apliecina Latvijas autobraucēju uzticību Somijas  teicamās kvalitātes degvielai. Gada laikā par 8% pieaudzis arī “Neste Oil” klientu degvielas uzpilžu skaits un par 7% palielinājies vidējais vienas uzpildes apjoms. 2014.gadā Latvijā tika ieviesta jauna degviela ar piedevām Neste Futura un kopš tā laika degvielas noiets “Neste Oil” tīklā ir uzrādījis augošu tendenci.

“Latvijas autobraucējiem degvielas izcelsmes valsts ir viens no svarīgākajiem izvēles kritērijiem un Somija viennozīmīgi ir kvalitātes un drošības garants. Lai arī pēdējo divu gadu laikā no Somijas importētās degvielas Latvijā proporcija pārsniedz 30% robežu dīzeļdegvielai un 40% benzīnam, joprojām sabiedrībā ir aktuāls mīts, ka Latvijā degviela nāk “no vienas mucas”. Tas neatbilst patiesībai, taču mēs arī saprotam, ka mīta apgāšanai ir nepieciešams ilgāks laiks. Mēs aktīvi komunicējam “Neste” degvielas priekšrocības un mums ir prieks redzēt, ka ik gadu pieaug to autobraucēju skaits, kuriem jaunākie somu sasniegumi degvielā – iespēja uzturēt tīrākus dzinējus, nodrošinot lielisku jaudas un patēriņa attiecību – ir būtiski kritēriji arī viņu izvēlē,” skaidro Armands Beiziķis, SIA “Neste Latvija” mazumtirdzniecības vadītājs.

SIA “Neste Latvija” bija pirmais uzņēmums Latvijā, kas vairāk nekā 25 gadus atpakaļ uzsāka importa degvielas tirdzniecību Latvijā, un arī pašlaik uzņēmums piedāvā augstākās kvalitātes degvielu no “Neste” pārstrādes rūpnīcas Somijā, kas ir pasaules līderis inovatīvu un tīrāku degvielu tirgū.