7.9.2018 - 16:46

Neste World RX of Latvia sacensību ģeneratori tiks darbināti, izmantojot Neste My 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu

No 15. līdz 16. septembrim CSDD Biķernieku trasē norisināsies Neste World RX of Latvia, kur pirmo reizi sacensību vēsturē visi ģeneratori tiks darbināti, izmantojot 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas pilnībā ražota no atjaunojamiem resursiem un kurā nav ne piles naftas. Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītajā posmā, pateicoties Neste My atjaunojamai dīzeļdegvielai, siltumnīcefekta gāzu emisijas būs samazinātas līdz pat 90% salīdzinājumā ar fosilo dīzeļdegvielu un sporta entuziasti pašā Rīgas sirdī varēs sekot līdzi sacensībām ievērojami tīrākā gaisā. 

Neste My ir unikāls produkts, kas ražots no pārtikas un zivjrūpniecības pārstrādes pārpalikumiem un  atkritumiem, kā arī augu eļļām. Tai pat laikā produkta ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai, kas ļauj šo produktu lietot, nepielāgojot automašīnu vai citu iekārtu dzinējus. Šī atjaunojamā dīzeļdegviela ļauj samazināt CO2 emisiju daudzumu līdz pat 90% pilnā produkta dzīves ciklā. Neste My atjaunojamā dīzeļdegviela ir arī pilsētām īpaši draudzīga degviela, jo samazina ne vien CO2 emisiju daudzumu, bet arī gaisa kvalitāti tieši ietekmējošo izplūdes gāzu – ogļūdeņražu un slāpekļa oksīdu – izmešus. 

Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes loceklis:
“Lai arī šīs pasaules līmeņa sacensības Latvijā notiek jau trešo gadu pēc kārtas, šis gads ir patiesi unikāls – šogad gan sacensību dalībnieki, gan arī līdzjutēji būs videi draudzīgākajā auto sporta pasākumā, kāds līdz šim ir norisinājies mūsu valstī. Neste korporācija ik dienu meklē iespējas, kā mazināt ietekmi uz vidi, vienlaikus piedāvājot augstākās kvalitātes produktus, kas atbilst mūsdienu cilvēku vajadzībām. Kopā ar  FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītā posma Neste World RX of Latvia organizatoriem esam vienoti pārliecībā, ka jau šodien mums ir jāīsteno virkne ilgtspējīgu darbību ar mērķi samazināt CO2 izmešus un kopīgiem spēkiem jācīnās pret klimata izmaiņām. Un to mēs arī darām.”

Raimonds Strokšs, RA Events un Neste World RX of Latvia direktors:
“Esmu lepns, ka mūsu ilgtermiņa partneris un sacensību titulsponsors Neste ir radis iespēju jau šodien veikt globāla mēroga pārmaiņas, un Neste World RX of Latvia būs pirmais pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kura ģeneratoros izmantos Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu! Turklāt, šādam tehnoloģiskajam risinājumam ir ļoti augsta pievienotā vērtība, ņemot vērā mūsu sacensību unikālo norises vietu Rīgas pilsētas centrā, kur augstas gaisa kvalitātes uzturēšana ir īpaši nozīmīga, un vienlaicīgi komplicēts process!”

Neste, kas ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Nīderlandē un Singapūrā, no atjaunojamajiem resursiem ražo ne tikai degvielu, bet arī propānu, aviācijas degvielu, plastmasu, šķīdinātājus, polimēru un citus produktus. 2017. gadā Neste atjaunojamā degviela samazināja globālo sasilšanu izraisošās emisijas par 8,3 miljoniem tonnu, kas ir līdzvērtīgs apjoms, ko gadā rada 3 miljoni vieglo automašīnu. Bez tam – Neste pēta, kā nākotnē varētu izmantot plastmasas atkritumus kā fosilās pārstrādes procesa izejvielu. Šī attīstības projekta mērķis ir jau 2019. gadā sākt darbu pie rūpniecisku apmēru ražošanas izmēģinājumiem, un kompānijas mērķis ir līdz 2030. gadam sasniegt ikgadējo plastmasas atkritumu pārstrādes apjomu viena miljona tonnu apmērā.

FIA pasaules rallija čempionāta posms Neste World RX of Latvia mūsu valstī notiek jau trešo gadu pēc kārtas un arī šogad Neste ir tā titulsponsors, piedāvājot klātienē vērot augstākā līmeņa autosporta sacensības.