12.9.2019 - 8:31

Neste World RX of Latvia: dabai draudzīgākais sacensību posms uz “A Planētas”

Jau šajā nedēļas nogalē, 14. un 15. septembrī, CSDD Biķernieku trasē norisināsies gada gaidītākais autosporta pasākums – pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms Neste World RX of Latvia. Turpinot pērn uzsākto tradīciju un rūpējoties par apkārtējo dabu, arī šogad sacensību ģeneratori tiks darbināti ar 100% atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu Neste MY, kurā nav ne piles naftas. Sacensību organizatori kopā ar saviem sadarbības partneriem šogad sociālās kampaņas “A Planēta” ietvaros aicinās pievērst uzmanību vides aizsardzības jautājumiem, lai ikdienas darbībās mazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu.

 

Sociālajā kampaņā “A Planēta” rallijkrosa apmeklētāji un sabiedrība kopumā ir aicināta savās ikdienas gaitās un aktivitātēs atrast veidus, kā tērēt mazāk dabas resursus. Neste World RX of Latvia nodrošināšanā tiks izmantoti ekoloģiski, videi draudzīgi un ilgtspējīgi risinājumi: ģeneratori tiks darbināti, izmantojot 100% atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu Neste MY, elektroniska sacensību norises dokumentācija, elektroniskās ieejas biļetes, divriteņu novietnes, digitāli informatīvie materiāli, vairākkārt lietojamās ūdens pudeles ar iespēju tās uzpildīt bez maksas, atkritumu šķirošana u.c.

 

Īpašajā Neste “A Planēta” pop-up studijā abas sacensību dienas Krišjānis Caune un Rūdolfs Kugrēns ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem dalīsies savos ieteikumos par ikdienas paradumiem, kas demonstrēs, cik patiesībā vienkārši ir dzīvot šodien ar domu par nākotni, taupot resursus uz mūsu vienīgās planētas. Šīs diskusijas būs iespējams vērot tiešraidē Neste Facebook kontā.

 

Raimonds Strokšs, RA Events un Neste World RX of Latvia direktors:

Neste ir bijis pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma titulsponsors jau no sacensību norises pirmās reizes. Man ir patiess prieks, ka šī sadarbība ar katru gadu izvēršas arvien plašāka. Jau pērn sacensību sarīkošanas vajadzībām sākām izmantot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Šogad mūsu sadarbība izvēršas vēl plašāka – kopā ar Neste aicinām visus iesaistīties “A Planētas” aktivitātēs, aicinot gan sacensību apmeklētājus, gan sacensību partnerus aizdomāties par mūsu planētas Zeme ilgmūžību, un parūpēties, lai savās ikdienas gaitās un darbībās samazinātu radīto kaitīgo atkritumu apjomu!”

 

Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs:

“Pasaules līmeņa sacensību organizatori arvien vairāk pievērš uzmanību ietekmei uz vidi, jo tā veido sabiedrību, ietekmē dzīvošanu, pārvietošanos un citas ikdienišķās darbības un vajadzības. Mēs, Neste, cenšamies ikdienas darbībās kļūt arvien “zaļāki”, izstrādāt un arvien plašākai sabiedrības daļai piedāvāt ilgtspējīgus risinājumus. Būtiski ir tas, ka mēs cīņā pret ekoloģiskās pēdas nospiedumu ne ar vienu nekonkurējam, tieši pretēji – rādām piemēru un aicinām pievienoties arī visus citus, kuriem rūp mūsu planēta. Esmu gandarīts, ka kopā ar Neste World RX of Latvia organizatoriem esam atraduši veidus, kā tērēt mazāk dabas resursus, tādējādi ar darbiem, nevis tikai vārdiem “atgriezties” pilnvērtīgā dzīvē uz vienīgās planētas jeb “A Planētas”, jo “B Planētas” mums nav.”

 

FIA pasaules rallija čempionāta posms Neste World RX of Latvia mūsu valstī notiek jau ceturto gadu pēc kārtas un arī šogad Neste ir tā titulsponsors, piedāvājot klātienē vērot augstākā līmeņa autosporta sacensības.

Par “Neste”

“Neste” ir Somijas vadošais naftas pārstrādes un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums, kura darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes degvielas produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību, kā arī industriālo produktu ražošanu, kas tiek izstrādāti saskaņā ar pasaules līmeņa pētījumiem. “Neste” ir līderis pasaulē atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanā ar ražošanas jaudu vairāk nekā 2 miljoni tonnu degvielas gadā. “Neste” ir arī lielākais uzņēmums pasaulē, kas specializējas degvielas ražošanā no atkritumiem un rūpniecībā izmantoto izejvielu atlikumiem. “Neste” uz ilgtspēju vērstā darbība ir atzinīgi novērtēta “Dow Jones” pasaules ilgtspējības indeksā, kā arī kompānija ir iekļuvusi uzņēmuma “Corporate Knights” veidotajā 2019. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā “Neste” ir iekļuvusi jau otro reizi. Savukārt šajā “Global 100” sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 13 gadus pēc kārtas. “Neste” ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā sarakstā. “Neste” ieņēmumi 2018. gadā bija 14,9 miljardi eiro, un uzņēmums tiek kotēts Somijas biržā. Ap 5000 “Neste” darbinieku ikdienā strādā, lai nodrošinātu tīrāku satiksmi, ilgtspējīgāku resursu izmantošanu un labāku dzīves kvalitāti. Vairāk informācijas: www.neste.com.

 

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 28 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 74 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv