24.1.2017 - 12:10

Neste Somijā uzsāk 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecību

 

“Neste” korporācija uzsākusi 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecību degvielas uzpildes stacijās Somijā ar nosaukumu “Neste MY”. Pagaidām tā ir nopērkama Helsinku apkaimē bet, arvien paplašinot DUS skaitu, kurās pieejama unikālā degviela, “Neste” sāk piedāvāt atjaunojamo dīzeļdegvielu arī smagā autotransporta stacijās Somijā. Pateicoties inovāciju un atjaunojamās degvielas ražošanas līdera lomai, “Neste” korporācija arī šogad tika atzīta par vienu no pasaulē ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem un līderi naftas un gāzes pārstrādes nozarē.

“Neste” 100% atjaunojamā dīzeļdegviela “Neste MY” ir pasaulē videi un automašīnai visdraudzīgākā degviela, kuru lietojot transportlīdzekļu siltumnīcefektu izraisošo izmešu daudzumu var samazināt par 90%. Tās ražošana notiek hidrogenēšanas procesā, izmantojot tikai atkritumus un pārtikas un dzīvnieku tauku pārstrādes pārpalikumus. Pateicoties unikālajai pārstrādes tehnoloģijai, kas nodrošina visaugstākās kvalitātes dīzeļdegvielas ražošanu no atjaunojamajiem resursiem, pērn gada nogalē “Neste” ieguva Globālo enerģētikas balvu Biodegvielas kategorijā, kur tika izvēlēta starp septiņiem pretendentiem. 

“”Neste” uzsāk šāda premium produkta tirdzniecību, lai ļautu videi atbildīgiem patērētājiem viegli izdarīt izvēli par labu ilgtspējīgai un tīrai videi, vienlaicīgi uzlabojot sava auto darbību. Neste 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas komercializēšana ir dāvana visiem autobraucējiem Somijas simtgadē – ieguldījums tās ilgmūžībā, tīrākā vidē un labākā nākotnē,” atklāj Artu Airiainens, SIA “Neste Latvija” ģenerāldirektors.

“Neste MY” ir līdzīgs ķīmiskais sastāvs kā fosilajai degvielai. Attiecīgi to var lietot gan 100% tīrā veidā, gan kā bio komponenti fosilajai dīzeļdegvielai neierobežotā daudzumā. Taču salīdzinājumā ar tradicionālo biodīzeļdegvielu – taukskābju metilesteri jeb “FAME”, kuru ierasti ražo no rapšiem, – atjaunojamā dīzeļdegviela sadeg tīrāk un efektīvāk. Tas savukārt nozīmē ne vien par 90% mazāku CO2 izmešu daudzumu, bet arī “mīkstāku” dzinēja darbību un lielāku jaudu. Pateicoties būtiski augstākam cetānskaitlim, kas ir viens no galvenajiem dīzeļdegvielas kvalitātes rādītājiem,  atjaunojamās dīzeļdegvielas salizturība ir ievērojami lielāka nekā “FAME” biodīzeļdegvielai, sasniedzot -340C. Tādējādi transportlīdzeklis būs viegli iedarbināms pat visskarbākajos ziemas apstākļos.  

Kopš pērnā gada Latvijas tirgū ir pieejama “Neste Pro Diesel”, kuras sastāvā ir vidēji 15% “Neste” 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas jeb “Neste MY”. “Neste Pro Diesel” var lietot visos dīzeļdzinējos, neatkarīgi no to vecuma, kā arī lietot visu gadu (ziemā un vasarā), nenodarot nekādu kaitējumu automašīnu dzinējiem. “Neste Pro Diesel” ir pirmā un pašlaik vienīgā dīzeļdegviela pasaulē, kas atbilst Pasaules degvielas hartas (“World Wide Fuel Charter”), t.i, Eiropas, ASV un Āzijas valstu autoražotāju stingrākajām degvielas prasībām.