3.1.2020 - 11:06

Neste rada 100% pārstrādāta auduma T kreklus ar aicinājumu saudzēt apkārtējo vidi

Lielākais automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls Latvijā un “Zaļākais zīmols 2019 Baltijā” Neste radījis un uzsācis T kreklu tirdzniecību, kas ir ražoti no 100% pārstrādāta auduma, ar aicinājumu saudzēt mūsu planētu. Šī iniciatīva ir daļa no Neste misijas atstāt tīrāku planētu mūsu bērniem, aicinot veikt atbildīgas un dabai draudzīgas izvēles katru dienu.

 

Neste T krekli ir radīti no 100% pārstrādāta tekstila, kura dizainā ir aktualizēta viena no satraucošākajām globālās sasilšanas radītajām problēmām – ledāju kušana. Kreklu vēstījums aicina neaizmirst, ka mums ir tikai viena un brīnišķīga planēta, par kuru atbildīgi esam mēs paši. T krekli veidoti gan ar dizainu bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Neste ik dienu meklē veidus, kā palielināt pozitīvo vides pēdas nospiedumu saistībā ar klimatu ietekmējošām emisijām, un mēs atbalstām aprites ekonomikas izveidi, lai mūsu bērniem atstātu tīrāku un zaļāku vienīgo planētu. Vienlaikus ar inovatīvu degvielas risinājumu piedāvāšanu transportā, plastmasas un citu resursu otrreizējo pārstrādi, mēs jau divus gadus Latvijā sadarbībā ar grupu “Prāta vētra” un rallijkrosu Neste World RX of Latvia rūpējamies par apkārtējo dabu, koncertu un sacensību ģeneratorus darbinot ar 100% atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu Neste MY, kurā nav ne piles naftas, kopīgi aicinot ikvienu iesaistīties dabas saudzēšanā. Šogad pirmo reizi Neste degvielas uzpildes stacijās Rīgā sākām piedāvāt vējstiklu šķidrumu uzpildi, kas dod ievērojamu ieguldījumu plastmasas iepakojuma samazināšanā. Šie unikālie krekli iet roku rokā ar Neste misiju un ir arī daļa no Neste sociālās kampaņas “A Planēta” Latvijā, kas aicina pievērst uzmanību ikdienas paradumiem un ar reāliem darbiem “atgriezties” pilnvērtīgā dzīvē uz vienīgās planētas, kas mums ir jeb “A Planētas”, jo “B Planētas” mums vienkārši nav. Mēs ticam, ka katrs solis pretim zaļākai ikdienai ir nozīmīgs un ceram, ka mūsu ikviena videi draudzīga ideja iedvesmos nākamo,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

 

Neste T krekli ir izgatavoti no apģērbu ražošanas procesā radītajiem tekstilmateriāla atlikumiem. Lai izmantotu materiālu tālākai pārstrādei, tas tiek šķirots pēc krāsas un atbilstoši pārstrādāts, lai veidotu jaunus dzijas pavedienus. Šāds t-kreklu ražošanas process nepieprasa auduma krāsošanu un jauna kokvilnas materiāla izmatošanu. Izmantojot 100% pārstrādātu audumu, ražošanas procesā tiek ietaupīts liels daudzums ūdens – konkrēti viena Neste t-krekla ražošanas laikā tiek ietaupīti 2 700 litri ūdens. Kreklus būs iespējams iegādāties internetveikalā www.raditslatvija.lv sākot no 19. decembra. Iegādājoties un nēsājot šos T kreklus, ikkatrs var nodot vēstījumu par atbildīgu izvēli un savu ieguldījumu planētas saudzēšanā.


 

Par “Neste”

“Neste” ir Somijas vadošais naftas pārstrādes un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums, kura darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes degvielas produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību, kā arī industriālo produktu ražošanu, kas tiek izstrādāti saskaņā ar pasaules līmeņa pētījumiem. “Neste” ir līderis pasaulē atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanā ar ražošanas jaudu vairāk nekā 2 miljoni tonnu degvielas gadā. “Neste” ir arī lielākais uzņēmums pasaulē, kas specializējas degvielas ražošanā no atkritumiem un rūpniecībā izmantoto izejvielu atlikumiem. “Neste” uz ilgtspēju vērstā darbība ir atzinīgi novērtēta “Dow Jones” pasaules ilgtspējības indeksā, kā arī kompānija ir iekļuvusi uzņēmuma “Corporate Knights” veidotajā 2019. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā “Neste” ir iekļuvusi jau otro reizi. Savukārt šajā “Global 100” sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 13 gadus pēc kārtas. “Neste” ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā sarakstā. “Neste” ieņēmumi 2018. gadā bija 14,9 miljardi eiro, un uzņēmums tiek kotēts Somijas biržā. Ap 5000 “Neste” darbinieku ikdienā strādā, lai nodrošinātu tīrāku satiksmi, ilgtspējīgāku resursu izmantošanu un labāku dzīves kvalitāti. Vairāk informācijas: www.neste.com.

 

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 28 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 74 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv