9.11.2015 - 10:05

Neste Latvija ziedos degvielu, lai bērni Latvijā saņemtu bezmaksas veselības aprūpi

SIA Neste Latvija jau trešo gadu pēc kārtas apņēmusies ziedot degvielu, lai Bērnu veselības buss varētu nodrošināt bezmaksas ārsta vizītes bērniem visā Latvijā. Trīs gadu laikā kopš SIA Neste Latvija atbalsta šo projektu, Bērnu veselības buss sniedzis vairāk nekā 12 tūkstošus bezmaksas konsultāciju. 2015.gada laikā vien ar SIA Neste Latvija atbalstu Bērnu veselības buss veicis 35 tūkstošus kilometru.

„Nav noslēpums, ka joprojām daudziem bērniem Latvijā ir apgrūtināta piekļuve primārajai veselības aprūpei. Savlaicīgi nesaņemot nepieciešamos izmeklējumus, pastāv risks, ka bērniem var attīstīties nopietnas veselības problēmas. Šogad vien, esam snieguši turpat 5 tūkstošus bezmaksas izmeklējumus tuvāk mājām. Mums ir patiess prieks par sasniegto, jo veicināt bērnu veselības aprūpi un celt labklājības līmeni Latvijā ir mūsu galvenais mērķis. Latvijas lielākā vērtība ir bērni, tāpēc rūpes par viņu veselību ir mūsu galvenā prioritāte. Savu darbu varam veikt pateicoties ziedojumiem. Liels prieks, ka Neste Latvija ir kļuvusi par mūsu patiesu draugu un atbalstītāju. 2015.gadā esam veikuši 35 tūkstošus km, kur katrs no tiem ar Neste Latvija atbalstu. Katrs mūsu panākums ir ziedotāju veidots panākums!” komentē RMHC Latvija attīstības direktore Vija Tirzmale.

“Bērni ir pelnījuši būt veseli, aprūpēti un atbalstīti, neatkarīgi no tā, vai viņi dzīvo pilsētās vai attālākajos Latvijas ciemos. Jau trešo gadu mēs palīdzam pediatriem, gastroentrologiem, kardiologiem un citiem Bērnu veselības busa speciālistiem nokļūt tur, kur tos gaida visvairāk, īpaši vietās, kur apgrūtināta medicīniskās palīdzības saņemšana vai pie bērniņiem, kuriem ir problēmas tikt pie ārsta,” papildina Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija valdes loceklis.

Bērnu veselības buss ir speciāli aprīkots transporta līdzeklis, kurā kvalificēti ārsti-speciālisti ik mēnesi brauc uz Latvijas pilsētām un ciemiem, un nodrošina bērniem bezmaksas primāro medicīnisko aprūpi.

Bērnu veselības busā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa/pulmanologa, bērnu neirologu, ausu-kakla-deguna ārsta, dermatologa, logopēda, fizioterapeita, endokrinologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī  plašu izglītojošo programmu bērniem un vecākiem. Plašāku informāciju par tā darbību un izbraukumu kalendāru meklējiet www.mobilaveseliba.lv.

Bērnu veselības buss veiksmīgi strādā jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā, bet 2010. gada rudenī tas sāka savu darbību arī Latvijā. Tā programmu Latvijā īsteno Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija).