17.6.2019 - 10:03

Neste Latvija jauns valdes sastāvs

No šī gada 13. jūnija līdzšinējais lielākā automātisko degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkla un vadošā degvielas mazumtirgotāja Latvijā Neste līdzšinējais valdes loceklis un mazumtirdzniecības vadītājs Armands Beiziķis kļuvis par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju. Savukārt par jauno valdes locekli ir iecelta kompānijas juriste Evija Sudraba.

Armands Beiziķis uzņēmumā strādā jau 13 gadus, līdzšinējā atbildības joma bija saistīta ar kompānijas finanšu pārvaldību un Neste mazumtirdzniecības tīkla stratēģisko attīstību un vadību Latvijā. Pirms pievienošanās Neste, Armands Beiziķis kā finanšu vadītājs strādāja vienā no pasaules vadošajām farmācijas un veselības aprūpes kompānijām GlaxoSmithKline, vēl pirms tam kā auditors starptautiskajā kompānijā Arthur Andersen. Armands Beiziķis Banku Augstskolā ir ieguvis maģistra grādu ekonomikā. Savukārt Evija Sudraba Neste strādā 3 gadus. Evijai Sudrabai ir Latvijas Universitātes maģistra grāds Tiesību zinātnē.

Neste ir vadošais atjaunojamo resursu dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē, kas pēdējos gados arī Latvijā ir piedzīvojis strauju attīstību. Aizvadītais gads Neste ir bijis vairākiem sasniegumiem bagāts – gada pirmajā ceturksnī apsteidzām līdzšinējo tirgus līderi, kļūstot par lielāko degvielas mazumtirgotāju, kā arī būtiski paplašinājām DUS tīklu. Šie sasniegumi motivē turpināt darboties saskaņā ar labas, uz attīstību orientētas biznesa prakses principiem. Tuvāko gadu prioritāte būs arī turpmāk teicamas kvalitātes degvielas no Somijas tirdzniecība par tirgū iespējami izdevīgāko cenu, DUS tīkla paplašināšana, jaunu produktu un pakalpojumu ieviešana. Noteikti arī Neste korporācijas līmenī turpināsim investēt jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādē un attīstībā, meklējot arvien ilgtspējīgākus risinājumus, tādējādi stiprinot savu pozīciju kā Latvijas degvielas tirgus inovāciju līderis. Klientiem arī Latvijā piedāvājam ilgtspējīgus produktus, tādējādi palielinot atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanas īpatsvara pieaugumu ar mērķi samazināt CO2 emisiju daudzumu, vienlaikus ļaujot pret apkārtējo vidi atbildīgiem patērētājiem viegli izdarīt izvēli par labu ilgtspējīgai un tīrai degvielai, vienlaicīgi uzlabojot sava auto darbību,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.


Par “Neste”

“Neste” ir Somijas vadošais naftas pārstrādes un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums, kura darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes degvielas produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību, kā arī industriālo produktu ražošanu, kas tiek izstrādāti saskaņā ar pasaules līmeņa pētījumiem. “Neste” ir līderis pasaulē atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanā ar ražošanas jaudu vairāk nekā 2 miljoni tonnu degvielas gadā. “Neste” ir arī lielākais uzņēmums pasaulē, kas specializējas degvielas ražošanā no atkritumiem un rūpniecībā izmantoto izejvielu atlikumiem. “Neste” uz ilgtspēju vērstā darbība ir atzinīgi novērtēta “Dow Jones” pasaules ilgtspējības indeksā, kā arī kompānija ir iekļuvusi uzņēmuma “Corporate Knights” veidotajā 2019. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā “Neste” ir iekļuvusi jau otro reizi. Savukārt šajā “Global 100” sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 13 gadus pēc kārtas. “Neste” ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā sarakstā. “Neste” ieņēmumi 2018. gadā bija 14,9 miljardi eiro, un uzņēmums tiek kotēts Somijas biržā. Ap 5000 “Neste” darbinieku ikdienā strādā, lai nodrošinātu tīrāku satiksmi, ilgtspējīgāku resursu izmantošanu un labāku dzīves kvalitāti. Vairāk informācijas: www.neste.com.

 

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 28 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 72 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv