12.11.2018 - 14:33

Neste Latvijā uzsāk Neste MY 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecību

No šodienas, 12. novembra, Latvijā vadošais automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls Neste pirmo reizi Latvijā mazumtirdzniecībā sāk piedāvāt jaunu un unikālu produktu – 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu Neste MY. Šī degviela tiek ražota no 100% atjaunojamajiem resursiem un tās sastāvā nav ne piles naftas. Videi un automašīnai draudzīgā dīzeļdegviela ir pieejama Neste degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Ulmaņa gatvē 84. Šajā stacijā būs pieejama ziemai īpaši piemērota Neste MY A3 klases dīzeļdegviela, kuras salizturība ir līdz -38ºC.

“Klimata pārmaiņas un līdz ar to arī radītās sekas ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem. Šī premium produkta – Neste MY 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas – nonākšana arī Latvijas tirgū ir likumsakarīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šī ir unikāla iespēja pret apkārtējo vidi atbildīgiem patērētājiem viegli izdarīt izvēli par labu ilgtspējīgai un tīrai videi, vienlaikus uzlabojot savas automašīnas darbību. Otrkārt, un tas ir ne mazāk svarīgi – Neste 100% atjaunojamā dīzeļdegviela Neste MY savā ziņā ir dāvana Latvijas simtgadē – ieguldījums valsts ilgtspējībā, tīrākā vidē un labākā nākotnē mūsu bērniem,” atklāj Artu Airiainens (Arttu Airiainen), SIA Neste Latvija ģenerāldirektors.

Atjaunojamā dīzeļdegviela ir ilgtspējīgs un salīdzinoši viegls veids, kā videi atbildīgiem patērētājiem būtiski samazināt ceļu satiksmē radītos kaitīgos izmešus. Neste atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no pārtikas un dzīvnieku tauku pārstrādes pārpalikumiem hidrogenēšanas procesā, iegūstot nemainīgas kvalitātes degvielu bez krāsas un smaržas, un kuras ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai. Tieši tādēļ to var lietot gan 100% tīrā veidā, gan kā komponenti fosilajai dīzeļdegvielai neierobežotā daudzumā. Neste MY šobrīd ir pasaulē videi un automašīnai draudzīgāka degviela, kuru lietojot, transportlīdzekļu siltumnīcefektu izraisošo izmešu daudzumu var samazināt par 90% produkta dzīves cikla laikā.

Neste veiktajā aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā 700 respondentu no visas Latvijas, noskaidrots, ka par atjaunojamo dīzeļdegvielu un tās īpašībām ir dzirdējuši 68% autovadītāju. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku atzinuši, ka, lai iegādātos degvielu, svarīgs aspekts ir tas, ka degviela nodrošina tīrāku gaisu un veselīgākus dzīves apstākļus. Svarīgi, lai tā neveido nosēdumus degvielas sistēmā, tādējādi nepalielinot transporta līdzekļa apkopes izmaksas, un ir piemērota aukstiem laikapstākļiem. Bez tam – lai šī degviela ir videi draudzīga.

Rūpējoties par “zaļāku” nākotni jau šobrīd, Neste šovasar atbalstīja ievērojamus notikumus Latvijā - realizēja videi draudzīgāko grupas “Prāta Vētra” koncerttūri un Neste World RX (pasaules čempionāta posms rallijkrosā), darbinot ģeneratorus ar šo unikālo Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Aprēķināts, ka koncertos pateicoties šai degvielai tika ietaupīti CO2 izmeši 31,265 kg apmērā, līdz ar to apmeklētāji pasākumus varēja baudīt svaigākā, daudz tīrākā gaisā. Grupas “Prāta Vētra” menedžere Aija Auškāpa uzsver, ka “kaut kad – ātrāk vai vēlāk – katrs no mums nonāk šajā punktā, kad kļūst svarīgi tas, kādu šo pasauli nodosim nākamajām paaudzēm. Mēs apzināmies, ka katrai mūsu izvēlei ir sekas un ka viss ir savstarpēji saistīts”.

Savukārt Raimonds Strokšs, RA Events un Neste World RX of Latvia direktors akcentē, ka “Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecības uzsākšanas dienā Latvijā varu visus iedrošināt, jo visi septembrī notikušā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā izmantotie ģeneratori tika darbināti tikai un vienīgi ar Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu. Šo dienu laikā mēs nesastapāmies ne ar mazākajiem to darbības traucējumiem. Tāpēc esmu patiesi priecīgs, ka no šodienas šī dīzeļdegviela ir pieejama degvielas uzpildes stacijās, un nu mums katram ir dota viegla iespēja to izvēlēties, lai samazinātu auto izmešu daudzumu un paaugstinātu gaisa kvalitāti!”

Neste, kas ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Nīderlandē un Singapūrā, no atjaunojamajiem resursiem ražo ne tikai degvielu, bet arī propānu, aviācijas degvielu, plastmasu, šķīdinātājus, polimēru un citus produktus. 2017. gadā Neste atjaunojamā degviela samazināja globālo sasilšanu izraisošās emisijas par 8,3 miljoniem tonnu, kas ir līdzvērtīgs apjoms, ko gadā rada 3 miljoni vieglo automašīnu. Somijā Neste MY 100% atjaunojamā dīzeļdegviela ir pieejama klientiem kopš pagājušā gada, savukārt lielākais Neste MY noieta tirgus kopumā ir Skandināvijas valstis un Amerikas Savienotās Valstis.

Vairāk par Neste atjaunojamo dīzeļdegvielu vari uzzināt šeit