9.1.2019 - 10:17

Neste investē 1,4 miljardus eiro ražotnē Singapūrā, tādējādi nostiprinot globālo līderpozīciju atjaunojamo produktu ražošanā

Neste korporācija investēs 1,4 miljardus eiro, lai palielinātu atjaunojamo produktu ražošanas kapacitāti naftas pārstrādes rūpnīcā Singapūrā. Šis lēmums par ievērojamām investīcijām ir balstīts uz aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc zema oglekļa satura risinājumiem transporta un aviācijas nozarēs, pilsētvidē, kā arī polimēru un ķimikāliju ražošanas sektoros globālajā tirgū.

Šīs investīcijas ļaus ievērojami paaugstināt Neste atjaunojamo produktu ražošanas kapacitāti Singapūrā līdz 1,3 miljoniem tonnu gadā, kopējo atjaunojamo produktu ražošanas apjomu līdz 2022. gadam pietuvinot 4,5 miljoniem tonnu gadā. Uzņēmuma mērķis ir uzsākt jaunās ražošanas līnijas darbību 2022. gada pirmajā pusgadā.

"Neste palīdz padarīt savu biznesu ilgtspējīgu transporta un aviācijas nozaru, pilsētvides, polimēru un ķimikāliju ražošanas sektoru klientiem, un turpinās rādīt priekšzīmi attiecībā uz atjaunojamo produktu ražošanu. Mēs jau šobrīd esam līderis atjaunojamo produktu ražošanā, kā izejvielas izmantojot dažāda veida atkritumus un ražošanas pārpalikumus. Šīs investīcijas iezīmē nopietnu soli attiecībā uz mūsu rentablās izaugsmes stratēģijas realizēšanu visā pasaulē," norāda Neste prezidents un izpilddirektors Peters Vanakers (Peter Vanacker).

Pateicoties ievērojamām investīcijām, Neste piedāvās lielākas izvēles iespējas starp dažādiem produktu risinājumiem visā ražošanas sistēmā. Papildus atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanai transportam, visas Neste atjaunojamo produktu pārstrādes rūpnīcas spēj ražot atjaunojamu aviācijas degvielu un izejmateriālus dažādiem polimēru un ķīmiskajiem materiāliem. Investīcijas Singapūrā ietvers papildu loģistikas iespējas un uzlabotu izejmateriālu priekšapstrādi, lai jau esošajā pārstrādes rūpnīcā izmantotu arī zemas kvalitātes atkritumus un atlieku izejmateriālus.

"Investīcijas stiprinās mūsu konkurētspējas priekšrocības, kas ir balstītas uz mūsu globālo ražošanas optimizāciju, kā arī atkritumu un atlieku izejmateriālu izmantošanu. Pateicoties mūsu patentētajai NEXBTL tehnoloģijai, atjaunojamos produktus iespējams ražot no dažādiem zemas kvalitātes atkritumiem un atliekām, kamēr gala produkti saglabā savu augsto kvalitāti. Mēs izmantosim pieredzi, kas gūta mūsu ražotnēs Singapūrā, Roterdamā un Porvo, un, pateicoties mūsu nepārtrauktajai apstrādes un tehnoloģiju attīstībai, jaunā ražošanas līnija būs savā klasē labākā visā pasaulē," uzsver Vanakers.

Ņemot vērā 2018. gada sākumā veiktās izmaiņas Ministru Kabineta noteikumos, arī Latvijā Neste degvielas uzpildes stacijās visā valstī klientiem ir pieejama dīzeļdegviela ar pievienotu atjaunojamo dīzeļdegvielu 5% apmērā un Pro Diesel, ar sastāvā esošo atjaunojamo dīzeļdegvielu. Savukārt 100% atjaunojamā dīzeļdegviela Neste MY, kuras sastāvā nav ne piles naftas, ir pieejama kopš aizvadītā gada novembra.  

Neste pašreizējā atjaunojamo produktu ražošanas jauda ir 2,7 miljoni tonnu gadā. No šī apjoma vairāk nekā viens miljons tonnu tiek saražots Singapūrā, tāds pats apjoms Roterdamā, bet pārējais tiek saražots rūpnīcā Porvo.

 

Par “Neste”

“Neste” ir Somijas vadošais naftas pārstrādes un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums, kura darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes degvielas produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību, kā arī industriālo produktu ražošanu, kas tiek izstrādāti saskaņā ar pasaules līmeņa pētījumiem. “Neste” ir līderis pasaulē atjaunojamās dīzeļdegvielas ražošanā ar ražošanas jaudu vairāk nekā 2 miljoni tonnu degvielas gadā. “Neste” ir arī lielākais uzņēmums pasaulē, kas specializējas degvielas ražošanā no atkritumiem un rūpniecībā izmantoto izejvielu atlikumiem. “Neste” uz ilgtspēju vērstā darbība ir atzinīgi novērtēta “Dow Jones” pasaules ilgtspējības indeksā, un uzņēmums 2017. gadā ir atzīts par  2. ilgtspējīgāko uzņēmumu pasaulē. “Neste” ieņēmumi 2017. gadā bija 13 miljardi eiro, un uzņēmums tiek kotēts Somijas biržā. Ap 5 000 “Neste” darbinieku ikdienā strādā, lai nodrošinātu tīrāku satiksmi, ilgtspējīgāku resursu izmantošanu un labāku dzīves kvalitāti. Vairāk informācijas: www.neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 28 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 72 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv